Przerwy w dostawie prądu, awarie instalacji

Tutaj zgłaszamy i opisujemy wszelkie usterki zauważone na terenie osiedla.
piknew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 113
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 14:41
Budynek: 53A

Re: Przerwy w dostawie prądu

Post autor: piknew »

U mnie prądu nie ma, ale pojawił się na klatce schodowej... Mam jeszcze pytanie - czy u was wyłącza zabezpieczenie różnicowe jak testowane są wyłącznik główny czy np. w przypadku takiej awarii jak teraz (zanik prądu)?

BTW. Teraz mimo braku prądu nie mogę włączyć różnicówki. Ciągle odbija (czyli coś płynie po zerowym i uziemieniu)...

Ostatnio UPS bardzo się przydaje... Inaczej bym nie napisał tego posta ;)
slider
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 106
Rejestracja: 14 lut 2013, o 09:58

Re: Przerwy w dostawie prądu

Post autor: slider »

53b - brak prądu w lokalach.
malin
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 61
Rejestracja: 6 sie 2013, o 14:21
Budynek: 53

Re: Przerwy w dostawie prądu

Post autor: malin »

53 tez nie ma w mieszkaniu, ale winda działa.
Dzwoniłem, podobnież konserwator już w drodze, tyle że jedzie z okolic warszawy, takze nie wiadomo ile mu sie zejdzie.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Przerwy w dostawie prądu

Post autor: Kris »

A bramy wyjazdowe z garaży działają?
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Przerwy w dostawie prądu

Post autor: emka »

W 53 A prądu nadal brak :(
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Przerwy w dostawie prądu

Post autor: moon »

Wczoraj od rana nie bylo mnie w domu, wracam wieczorem, korki wywalone. Wlaczam- alarm w lodowce i zamrazalniku z powodu zbyt wysokiej temp... Nie moze tak byc, ze wywala korki w mieszkaniach przy takich awariach, co byloby gdyby ktos na 2 tyg wyjechal?! A to druga taka sytuacja ostatnio(pierwsza przy testowaniu czegostam 2 tyg temu)
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Przerwy w dostawie prądu

Post autor: emka »

U mnie (a także u sąsiada z piętra) też tak jest jak u moon. Czy to po testach wyłącznika głównego, czy po jakimkolwiek braku prądu wyłącza się zabezpieczenie różnicowe ("wywala korki") gdy wraca zasilanie. Efekt wiadomy - brak prądu w mieszkaniu skutkujący rozmrożeniem lodówki, wyłączeniem zaprogramowanych na jakieś zadania urządzeń itp. :x Zastanawia mnie, czy u wszystkich tak się dzieje, czy może dotyczy tylko budynku 53A, czy tylko mojej klatki ? To raczej nie jest normalne zachowanie sieci elektrycznej - w żadnym z dotychczasowych mieszkań nie miałam takich "atrakcji" . Jeżeli ów problem występuje w większej ilości mieszkań, to trzeba go zgłosić do Ronsona jako usterkę. Niech wykonawca instalacji ustali co skopał w elektryce i to naprawi. A jak jest u Was w innych budynkach ?

P.S. Serdecznie współczuję wszystkim Sąsiadom, którzy wyjechali na urlop, a u których też "wywala korki" po awariach prądu. Jeżeli zostawili jakieś jedzenie w lodówce to po powrocie mogą tam zastać "nowe życie" o wątpliwych walorach zapachowych, tudzież wizualnych ;)
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Przerwy w dostawie prądu

Post autor: osverdis.pl »

U mnie (53A, klatka bliżej drugiego etapu) korków nie wywala.
papay
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 41
Rejestracja: 24 lut 2013, o 19:01

Re: Przerwy w dostawie prądu

Post autor: papay »

U mnie wywala 53A klatka1
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Przerwy w dostawie prądu

Post autor: emka »

To chyba nie mam innego wyjścia jak iść w "pielgrzymkę" po sąsiadach z klatki nr 2 i popytać jak się spisuje ich instalacja elektryczna ;) Moon, w którym budynku mieszkasz ?
ODPOWIEDZ