Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
dudek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 145
Rejestracja: 15 paź 2012, o 16:54
Budynek: 53

Re: Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Post autor: dudek »

Mnie też odesłali, ale gość na infolinii mi podpowiedział, że zdecydowanie najlepiej zorganizować to przez administratora budynku/osiedla. Więc może czas na wydzwanianie do redNet?
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Post autor: marcinn06 »

Administrator osiedla chyba ogólnie na chwilę obecną olewczo podchodzi do tematu. Dopisałem się do listy w związku z wymianą zamków w drzwiach i zero odzewu. Myślę że trzeba zacząć ich trochę gonić i przypomnieć że w umowie bodajże jest zapis, iż za dwa lata mogą przestać być administratorem ponieważ mieszkańcom przysługuje prawo wyboru nowej firmy administracyjnej... może to na nich pozytywnie pogada.
sp00ky
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 16 paź 2012, o 21:44

Re: Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Post autor: sp00ky »

Hm... w załączniku 4 do umowy przedwstępnej jest jak wół napisane: instalacja telewizji naziemnej zbiorczej: tak". No a wyszło z tego tyle, że są peszle z pilotami i gniazdko na ścianie... Ktoś już może montował kable w peszle? Udało się, czy zamurowane? :) W każdym innym budynku jest to banalnie rozwiazane. Są wszędzie kable podpięte do gniazka i jak przychodzi np. pan z UPC, to przepina Ci tylko kable w skrzynce na klatce, daje tuner/dekoder i gotowe. Naziemna? Żaden problem, przepina inny kabelek i gotowe...
Że ja też kiedyś uwierzyłem jak mi ktoś powiedział, że Ronson to solidy developer...
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Post autor: se7en »

Co do administratora. Mozna czekac dwa lata ale nie trzeba. Nie jest nigdzie wymieniony sztywny termin.
Do zmiany jego wystarczy aby zawiazala sie wspolnota, wtedy ona moze sobie wybrac dowolnego admin.
Sąsiedzi
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 78
Rejestracja: 5 gru 2012, o 18:39

Re: Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Post autor: Sąsiedzi »

sp00ky pisze:Hm... w załączniku 4 do umowy przedwstępnej jest jak wół napisane: instalacja telewizji naziemnej zbiorczej: tak".
Napisałem już w drugim wątku o antenach, brak TV/int to nie wywiązanie się z umowy przez dewelopera, to nie jest sprawa dyskusyjna tylko sprawa dla prawnika jeśli deweloper nie wywiązuje się z umowy. Nie widzę, żadnej potrzeby by płacić jeszcze raz za coś (antena zbiorcza) za co się zapłaciło kupując mieszkanie (podłączenie TV/int). To też nie nasza praca by załatwiać sprawy między deweloperem a UPC czy jakąkolwiek inną firmą. Naszym zadaniem jest egzekwowanie od dewelopera warunków umowy.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Post autor: osverdis.pl »

Podobno (!) UPC rozpoczęło już prace i będzie świadczyło u nas swoje usługi jeszcze w lutym.
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Post autor: se7en »

Tez to dzis slyszalem. Ale zobaczymy co wyjdzie. Narazie drzwi wyrwane w przejsciu ;)
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Post autor: and »

Ktoś coś wie co z tą kablówką i anteną zbiorczą?
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Post autor: se7en »

Tego nie wie nawet wrozbita maciej.

A tak serio czy ktos jeszcze ma w umowie antene zbiorcza oprocz mnie? Bo poznalem szczegoly techniczne przypadkiem gdy trzeba bedzie to montowac.
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Post autor: marcinn06 »

Ja także mam w umowie antenę zbiorczą. Ostatnio w biurze sprzedaży usłyszałem, iż duża część lokatorów ma taki zapis i ronson przymierza się do zainstalowania takiej anteny. Moje pytanie brzmi czy wszyscy mamy tylko i wyłącznie w ścianach peszle i miedziany drut do przeciągnięcia kabla? Na umowie mam zapis że powinienem posiadać instalację telewizji kablowej a z tego co mi się wydaje to w słowie instalacja powinien się kabel zawierać???
ODPOWIEDZ