Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
tom
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2012, o 22:35
Budynek: 53B

Re: Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Post autor: tom »

Zadnych kabli w peszlach. :(
Ja wpinam switcha do tej skrzyneczki dwa kable do jednego z pokojow jednym kablem internet do routera wifi, drugi od routera do switcha.

Troche to kombinacji ale wg mnie warto.
Podstawowy switch 100 tka nie bedzie drogim wydatkiem ale o ile tam nie ma gniazdka to trzeba kupic taki ktory bedzie mial POE ( power over ethernet )
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Post autor: osverdis.pl »

tom pisze:Ja wpinam switcha do tej skrzyneczki
A skąd masz Internet?
tom
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2012, o 22:35
Budynek: 53B

Re: Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Post autor: tom »

Ja jeszcze nie mieszkam - etap urzadzania (dopiero w marcu)
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Post autor: osverdis.pl »

Prawdę mówiąc, nie bardzo rozumiem Wasze rozważania. Nie jest tak, że można pociągnąć kabel (przez peszel) do jednego z gniazdek, np. do salonu i tam ustawić router? Gdyby musiał stać w przedpokoju, to jaki sens by miały te gniazdka w innych pomieszczeniach?
ludziki
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 13:35

Re: Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Post autor: ludziki »

Jasne, że można pociągnąć do jednego z gniazdek, tylko jaki jest sens posiadania pozostałych kilku(nastu) ślepych gniazdek? Albo zamurować albo zrobić z nich użytek.
Poza tym część osób przykładowo może mieć jakiś SmartTV z wyjściem ethernet (ale bez WiFi) ale router z podpiętym serwerem wydruku czy dyskiem sieciowym woli mieć "ukryty" w innym pomieszczeniu - no i tu już zachodzi potrzeba podzielenia sygnału po kablu.
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Post autor: se7en »

No ok. Czyli mam sobie sam przeciagnac kabel przez peszle za pomoca zostawionego tam druta?
Tylko ostatnio jak UPC zakladalo mi net to wywalili moj przewod i zastapili sztywniejszym bo mocniejszy. Taki raczej nie przejdzie. Trzeba kabel na lince.

Co dalej z przewodami jak juz trafia do tej skrzynki przy podlodze? Jak to wyjdzie na dol do sieci?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Post autor: osverdis.pl »

ludziki pisze:Jasne, że można pociągnąć do jednego z gniazdek, tylko jaki jest sens posiadania pozostałych kilku(nastu) ślepych gniazdek?
Jasne, już rozumiem - nie pomyślałem o tym, bo u mnie żadnych dodatkowych gniazdek nie ma.

Co do UPC, dostałem informację, że będą świadczyć u nas usługi najwcześniej w lutym. Żenada.
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Post autor: se7en »

Ciekawe co powiedza w lutym ;)
ludziki
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 13:35

Re: Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Post autor: ludziki »

tom pisze:Ja wpinam switcha do tej skrzyneczki dwa kable do jednego z pokojow jednym kablem internet do routera wifi, drugi od routera do switcha.
Za dużo miejca w tej skrzyneczce nie ma, trzeba będzie chyba ją powiększyć. Modem od UPC też tam ląduje, czy już w domu żadnego dodatkowego shitu nie trzeba trzymać?
tom pisze:Podstawowy switch 100 tka nie bedzie drogim wydatkiem ale o ile tam nie ma gniazdka to trzeba kupic taki ktory bedzie mial POE ( power over ethernet )
Czy switch POE przypadkiem nie działa tak, że inne urządzenia zaopatruje w zasilanie? Nie spotkałem takiego którego można by zasilić w ten sposób.
tom
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2012, o 22:35
Budynek: 53B

Re: Antena zbiorcza, dostawcy Internetu / kablówki

Post autor: tom »

zalezy jaki sie kupi :)
alternatywa byloby ciagniecie kabli po kilka przez peszle wtedy wszystkie musialby w pewnym momencie trafic do routera. Jesli ktos ma 2 pokoje to sie uda. Gorzej jesli trzeba by wiecej kabli pociagnac lub np po kilka do pokoju.
ODPOWIEDZ