zakaz palenia przed budynkiem

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
Marinna
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 131
Rejestracja: 24 maja 2013, o 10:13

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: Marinna »

Rozumiem, że przeszkadzają pety spadające na balkon, ale dajcie ludziom palić, dzieciom pokrzyczeć, a sąsiadom od czasu do czasu zabalować w nocy. Nie ograniczajmy sobie nawzajem wolności. Wystarczy że mamy już sąsiada donosiciela, który ciągle po straż miejską dzwoni dla niepoprawnie parkujących.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: Kris »

Marinna pisze:a sąsiadom od czasu do czasu zabalować w nocy.
A ja myślę, że najlepszym miejscem do tego typu aktywności, będzie wynajęta sala/loża w jakimś klubie... nikt nie będzie się 'czepiał', że o 2 w nocy drzemy się w wniebogłosy udając estradowych śpiewaków... Ja wyznaję zasadę: mój dom - mój azyl, a nie wysłuchiwanie wrzasków i głośnej muzyki po nocach... nawet od czasu do czasu... bo akurat świat jest tak poukładany, że wtedy kiedy będę najbardziej zmęczony, albo będzie mi zależało na dłuższym wypoczynku, to sąsiad/sąsiadka zrobi sobie urodziny/imieniny czy inny spęd...
zieloni
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 124
Rejestracja: 29 paź 2013, o 13:57
Budynek: 53D

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: zieloni »

należy podkreślić, że miałoby to sie odbywać od czasu do czasu. Powoli nowe bloki się zapełniają nowymi lokatorami i chyba nie można wymagać, że parapetówki zorganizują sobie w klubie. Nie ma złotego środka, ale na szczęście jest coś takiego jak rozsądek. Każdy z nas pracuje i tak jak potrzebuje wypoczynku, tak potrzebuje od czasu do czasu "rozrywki":)
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: Kris »

zieloni pisze:Nie ma złotego środka, ale na szczęście jest coś takiego jak rozsądek.
A ja myślę, że jednak jest połączenie tych obu powyższych... do 22:00 robimy domówkę, potem przenosimy się do klubu, jeśli chcemy głośną muzykę, śpiewy, tańce itp. :)
Ostatnio zmieniony 11 mar 2014, o 13:11 przez Kris, łącznie zmieniany 1 raz.
Marinna
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 131
Rejestracja: 24 maja 2013, o 10:13

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: Marinna »

Nazbyt wymagającym proponuję postawić dom z ogrodem, będzie cisza i spokój.
Mieszkamy w bloku, musimy siebie na wzajem "znosić" , więc nie obędzie się bez odrobiny wyrozumiałości i bez zdrowego rozsądku.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: Kris »

Wolność osobista kończy się tam, gdzie zaczynają prawa drugiego człowieka... pamiętajmy o tym...

Marinna pisze:Nazbyt wymagającym proponuję postawić dom z ogrodem, będzie cisza i spokój.
To samo mogę zaproponować wszystkim 'blokowym imprezowiczom'... :)
zieloni
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 124
Rejestracja: 29 paź 2013, o 13:57
Budynek: 53D

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: zieloni »

parapetówki przed nami:) jak zaczniemy organizować - uprzedzimy wieszając kartkę na klatce:)
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: kiwdul »

Nie docierają do mnie tłumaczenia, że jak ktoś się "chce zabawić" to wszyscy dookoła powinni być wyrozumiali…

Jak powiesze kartkę, że zrobiłem sobie małą siłownię w mieszkaniu i będę rzucał ciężarkami po podłodze przy ryczącej muzyce kilka razy w tygodniu z samego rana to wszystko będzie ok?
Wola
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 60
Rejestracja: 27 paź 2012, o 23:01

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: Wola »

Przyglądam się dyskusji i kurczę naprawdę mam wrażenie ze szukamy problemów tam gdzie ich nie ma... Wszyscy świadomie kupiliśmy mieszkania w bloku, mając świadomość ze sąsiadów będziemy mieć blisko..tak wiec normalne jest, że czasem dziecko będzie głosno płakało,pies sąsiada hałasował, ktoś bedzie palił na balkonie, ktoś czasem zorganizuje spotkanie ze znajomymi, które bedzie trwało dłużej niż do 22...przecież to są nasze mieszkania a nie więzienie. Dla jednym ich mieszaknie to tylko ich miejsce a inni mają dom otwarty.
Powracając do tematu wątku, mimo ze padały takie sugestie że tylko palący się tu sprzeciwiają zakazowi to ja np. nie palę i nigdy nie paliłam a mimo wszytsko uważam, ze zakaz przed budynkiem jest przesadą. Dajmy żyć innym.
Wola
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 60
Rejestracja: 27 paź 2012, o 23:01

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: Wola »

kiwdul pisze:Nie docierają do mnie tłumaczenia, że jak ktoś się "chce zabawić" to wszyscy dookoła powinni być wyrozumiali…

Jak powiesze kartkę, że zrobiłem sobie małą siłownię w mieszkaniu i będę rzucał ciężarkami po podłodze przy ryczącej muzyce kilka razy w tygodniu z samego rana to wszystko będzie ok?
Wyadaje mi się ze nikt tu nie pisze o urządzaniu imprezowni w mieszkaniu raz w tygodniu tylko o "parapetówce", wiec chyba raz można byc wyrozumiałym:)
Ostatnio zmieniony 11 mar 2014, o 13:39 przez Wola, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ