zakaz palenia przed budynkiem

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
EPAX
Posty: 25
Rejestracja: 17 cze 2013, o 16:30

zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: EPAX »

Mam pytanie... czy nie przeszkadzają wam osoby palące tuż przed wejściem na osiedle od strony Sowińskiego? wielokrotnie spotkałam się z ochroniarzem kopcącym tuż przy wejściu, a dzisiaj z jakimś "miłym panem", który po zwróceniu uwagi o to, żeby nie palić przy samym wejściu, stwierdził, że przecież nie ma zakazu palenia... czy zgadzacie się na to, że powinna być umieszczona tam tabliczka "ZAKAZ PALENIA"? Zamierzam w tej sprawie napisać do wspólnoty... liczę na poparcie :-)
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: Konkordat »

Jestem za całkowitym zakazem Palenia. Wszędzie! Ale czy to tak się da? ;)
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: osverdis.pl »

O ile się nie mylę, to na terenie osiedla obowiązuje taki zakaz. Pytanie tylko, jak go egzekwować. Generalnie również jestem za.
EPAX
Posty: 25
Rejestracja: 17 cze 2013, o 16:30

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: EPAX »

dostałam odpowiedź od rednet:

"W wejściach na klatki schodowe naklejałem znaki graficznie „zakaz palenia” i taka samą naklejkę mogę umieścić na drzwiach do podcienia.
Postaram się podjechać na inwestycje dziś , jeżeli mi się nie uda będą na inwestycji w piątek lub poniedziałek."

jak już będą naklejki, jedyną rzeczą która nam pozostaje to jest zwracanie uwagi osobą palącym ;-) także ochronie, która nagminnie stoi przed głównym wejściem i "kopci"...
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: Kris »

EPAX pisze:jak już będą naklejki, jedyną rzeczą która nam pozostaje to jest zwracanie uwagi osobą palącym ;-) także ochronie, która nagminnie stoi przed głównym wejściem i "kopci"...
Szczerze? To patrząc na ich miny i aparycję... aż odechciewa się wszelkich rozmów... oni wyglądają, jakby byli tu za karę... na moim osiedlu ochrona jest zupełnie inna, choć wiekowo zbliżona...
EPAX
Posty: 25
Rejestracja: 17 cze 2013, o 16:30

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: EPAX »

też mam takie wrażenie, ale ponieważ płacimy za tą ochronę, to może należy coś z tym zrobić... zawsze można zawnioskować o zmianę firmy, albo wysłać do naszego administratora prośbę o zainterweniowanie w tej sprawie...zobaczymy jak sytuacja zmieni się po tym jak będą naklejki...
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: Kris »

Na naklejkach można napisać: 'Zakaz palenia na terenie osiedla i w jego najbliższym otoczeniu'. Pozostaje zdefiniować w regulaminie słowo 'najbliższe otoczenie' i ustalić, jak daleko sięga Nasz teren. Od razu mówię, że może to być martwy przepis, bo ludzie np. pod sklepem, nie będą się do tego stosować... a ochrona, która sama łamie taki zakaz, nie będzie chciała interweniować...
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: and »

Jestem przeciwny wieszaniu naklejek, które zaburzą wygląd osiedla :). Jak możecie zabronić komuś palić przed osiedlem?

Przestańcie tworzyć zakazy i nakazy, których nikt nie będzie przestrzegał. Uważam, że Pan z ochrony, który pali ma prawo wyjść przed blok, przecież z dnia na dzień nie rzuci palenia dla 5,5 za godzinę.
ludziki
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 13:35

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: ludziki »

Ja jestem przeciwna wąchaniu smrodu, który może zaburzyć pracę moich płuc a co gorsza płuc mojego dziecka. Wygląd estetyczny osiedla ma dla mnie o niebo mniejsze znaczenie.
Argument o rzuceniu palenia potraktuję żartobliwie, bo to nie moja sprawa, czy pan ochroniarz rzuci palenie czy nie i z jakich powodów - moja, żeby w podcieniach nie śmierdziało - a śmierdzi czasem STRASZLIWIE.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: zakaz palenia przed budynkiem

Post autor: Kris »

No to zapowiada się ciekawie :D
ODPOWIEDZ