Posadzki w mieszkaniach, wadliwe podłoże

Tutaj zgłaszamy i opisujemy wszelkie usterki zauważone na terenie osiedla.
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Posadzki w mieszkaniach, wadliwe podłoże

Post autor: marcinn06 »

Witam
czy ktoś z Was badał jakość posadzki w swoim lokalu? Macie może od dewelopera normy jakie powinna spełniać posadzka przygotowana przez Mostostal? Wczoraj ku mojemu zdziwieniu podczas badania podłoża przed położeniem podłogi okazało się, iż w moim lokalu grubość posadzki (warstwa związana) wynosi ok. 4 mm a pod nią jest coś w rodzaju cementu sypkiego. Czy taka posadzka spełnia normy budowlane?
Kapitan Napleta
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2012, o 12:41

Re: Posadzki w mieszkaniach

Post autor: Kapitan Napleta »

Witam,
nie wiem jak z posadzką, ale podobny problem miałem ze ścianami i sufitem w jednym pokoju. Pomimo gruntowania, podczas malowania farbą, płatami odchodził tynk. Pod kilkuminimetrową warstwą znajdowała się inna werstwa pokryta drobnym pyłem/kurzem. Czasami były to plamy o średnicy kilkunastu centymetrów a największa na suficie - dwumetrowa. Trzeba było poprawiać gipsem. Inne pokoje były ok.

pzdr
abel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 164
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:41

Re: Posadzki w mieszkaniach

Post autor: abel »

Witam,
dziś Pan zajmujący się wykończeniem podłóg w naszym mieszkaniu stwierdził, że wylewka jest wykonana prawidłowo (jeśli chodzi o poziom), natomiast jej jakość jest średnia, niestety - kruszy się i wymaga wzmocnienia przed ułożeniem materiału. Nie wiem jednak czy wynika to z samej jakości szlichty, czy też z konieczność jej poprawy ze względu na materiał jakiego zamierzamy użyć (deska drewniana).
Rozalia
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 11
Rejestracja: 17 lut 2014, o 17:41
Budynek: 53D

wadliwe podłoże w mieszkaniu

Post autor: Rozalia »

Witam,
Czy ktoś z Was miał bądź nadal ma problemy z podłożem/ posadzką w mieszkaniu? Nasz tzw. jastrych cementowy jest kiepskiej jakości - po przetarciu piaszczy się i nie nie nadaje do przyklejenia deski. Czy mieliście/ macie podobne problemy?
pozdrawiam
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: wadliwe podłoże w mieszkaniu

Post autor: osverdis.pl »

Rozalia, połączyłem Twój post z wcześniejszymi dotyczącymi tego samego tematu.
Rozalia
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 11
Rejestracja: 17 lut 2014, o 17:41
Budynek: 53D

Re: Posadzki w mieszkaniach, wadliwe podłoże

Post autor: Rozalia »

odswiezam temat.

czy ktos w budynku D mial problemy z posadzka ? chcemy zalozyc podloge z litej deski i wlasnie porobujemy sobie poradzic z podkladem, ktory jak sie okazuje jest bardzo slabej jakosci. jezeli ktos mial podobne problemy - prosba o kontakt na priv.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Posadzki w mieszkaniach, wadliwe podłoże

Post autor: Kris »

Ale mówisz o nierównościach, które poprawił Mostostal po odbiorze, czy o jakości jedynie? Ja kładłem i płytki gresowe w większości domu, panele i żadnych problemów nie było... oczywiście wcześniejsze gruntowanie obowiązkowe...
Rozalia
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 11
Rejestracja: 17 lut 2014, o 17:41
Budynek: 53D

Re: Posadzki w mieszkaniach, wadliwe podłoże

Post autor: Rozalia »

chodzi mi o jakość posadzki po całej głębokości - zaledwie, górna kilkumilimetrowa warstwa jest okay, pod spodem całość mocno się piaszczy i nie da się do niej przykleić deski - płytki, panele ok ale nie deskę. okazuje się, że doprowadzenie podłoża do odpowiedniego poziomu kosztuje majątek. deweloper nie jest zobowiązany dostarczyć podłoża, na które będziemy w stanie położyć co tylko zechcemy ale powinno ono trzymać pewne standardy, których u nas niestety nie trzyma.
tom
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2012, o 22:35
Budynek: 53B

Re: Posadzki w mieszkaniach, wadliwe podłoże

Post autor: tom »

potwierdzam ze to klopot ( rowniez w poprzenich etapach ) niestety usuniecie usterki jest trudne zarowno logistycznie, czasowo, jak i kosztowo.
( gorna warstawa jest w miare ok ale pod spodem wiecej piachu niz twardego podloza ....

my zrezygnowalismy z superpodlogi na taka ktora sie dalo polozyc ...
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Posadzki w mieszkaniach, wadliwe podłoże

Post autor: Kris »

Teoretycznie tak powinna wyglądać posadzka:

- 3cm – styropian miękki
- 2cm – styropian twardy
- Ethafoam (warstwa akustyczna)
- 4cm – szlichta
- 24cm strop żelbetowy
ODPOWIEDZ