Windy

Tutaj zgłaszamy i opisujemy wszelkie usterki zauważone na terenie osiedla.
Marinna
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 131
Rejestracja: 24 maja 2013, o 10:13

Re: Przygotowanie do zebrania wspólnoty 24 marca 2014, 18:00

Post autor: Marinna »

W mojej klatce w ostatnim tygodniu winda nie działała 3 razy - i to przez długi czas. ;/
malin
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 61
Rejestracja: 6 sie 2013, o 14:21
Budynek: 53

Re: Przygotowanie do zebrania wspólnoty 24 marca 2014, 18:00

Post autor: malin »

vedder pisze:Mimo zgłoszenia tego faktu przez Ochrone do konserwatora win o 15.15 nadal nie działa
nawet dłużej niż 15.15.. przed 18 jeszcze nie działała
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Przygotowanie do zebrania wspólnoty 24 marca 2014, 18:00

Post autor: vedder »

aaa. to super.
napisałem do Pana Patryka dzisiaj. okazuje się żę KONE ma czas reakcji na awarię 8h
a poza tym nie jest w stanie ustawić tego tak, żeby przy każdym wyłączeniu prądu winda sie nie kasowała. jakoś nie jestem w stanie tego sobie przyswoić, żę się nie da ale przekazuje tylko co się dowiedziałem. Czyli każda przerwa w dostawie prądu = niedziałająca (do 8h) winda
podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Re: Windy

Post autor: podspodem »

Nie mogą tam postawić jakiegoś UPSa, który podtrzyma ustawienia elektroniki? Bez sensu...
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Windy

Post autor: vedder »

też się o to pytałem. odpowiedź jaką dostałem brzmi tak:

"Kone niestety nie jest w stanie w żaden sposób tego obejść ze względu na przepisy bezpieczeństwa i brak możliwości technicznych (akumulatory jazdy pożarowej które podłączają na zlecenia klientów nie są w stanie „utrzymać” windy na kilka jazd – winda w momencie zaniku dojeżdża do wskazanego pietra , a potem tak jak być powinno wraca na parter)."

mam wrażenie że po prostu model windy który mamy ma takie a nie inne akumulatory a pewnie są możliwe lepsze i dłużej działające tylko trzeba by za to extra zapłacić
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Windy

Post autor: Konkordat »

ja tak czytam o tych windach i nie rozumiem, co ma akumulator "jazdy pożarowej" do podtrzymania parametrów jazdy zaprogramowanych w pamięci? Pamięć powinna być nieulotna, a jeśli już jest ulotna (dziwne to) to moduł odpowiadający za sterowanie windą powinien być podtrzymywany w przypadku zaniku prądu co najmniej kilka godzin (np. 8 ;))
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Windy

Post autor: vedder »

też nie wiem :-) ale proponuje zapytać Pana Patryka bo to jego odpowiedzi :-)
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Windy

Post autor: Kris »

A ja już drugi raz zasuwam po schodach z klamotami z bolącym kolanem... klnąc na lewo i prawo... akurat zawsze jak mam coś ciężkiego, to trzeba chodzić po schodach... Na obecnym osiedlu mam windy OTIS i przez 5 lat... może 3 razy chodziłem po schodach, bo winda była zablokowana...
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Windy

Post autor: Konkordat »

wczoraj ktoś w budynku D zbił szybkę w ppożu, nie wiem dokładnie gdzie, ale przez to stanęły windy, i nie wiem czy przypadkiem straż nas wczoraj nie odwiedzała
tom
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2012, o 22:35
Budynek: 53B

Re: Windy

Post autor: tom »

Kris - u nas w klatce ok 1,5 miesiaca wnosilem zakupy z -2.

zaciekawilo mnie na wykazie kosztow kto ma winde schindlera - bo placimy za jakas obsluge wind tej firmie

kone - nie polecam !
ODPOWIEDZ