Plac Zabaw

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Plac Zabaw

Post autor: Konkordat »

Justa, czyt to jest to cos???
Załączniki
IMG_20140606_071002.jpg
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Plac Zabaw

Post autor: Justa »

:o tak zniszczyli plac zabaw :?: :?: :o

Byłam z synem 2 miesiące temu i plac zabaw był całkiem przyjazny dla dzieci, pomijając oczywiście płoty z każdej strony jak w ośrodku zamkniętym. Jestem w szoku, że tak to teraz wygląda :shock: Pewnie zaczynają kolejny etap... cóż jak widać zostaje nam wycieczka na place zabaw ogólnodostępne...
Pozdrawiam

Justa
trebor
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 88
Rejestracja: 13 maja 2013, o 15:09
Budynek: 53C

Re: Plac Zabaw

Post autor: trebor »

zaczęły się wykopki pod nowy etap, robią na całym terenie za bud. E miejsce na garaże, więc nie za bardzo jest gdzie ulokować teraz plac zabaw.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Plac Zabaw

Post autor: osverdis.pl »

W ramach rekompensaty, deweloper zapewnił dzieciom tor przeszkód ;).

Obrazek
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Plac Zabaw

Post autor: Justa »

Kałuże i błoto to najlepsza atrakcja ;)
W pierwszej chili pomyślałam o rajdzie rowerowym, ale kalosze i ubranie dużo łatwiej będzie mi wyczyścić niż dwa kółka ;)
Pozdrawiam

Justa
malin
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 61
Rejestracja: 6 sie 2013, o 14:21
Budynek: 53

Re: Etap III, mieszkania G- postępy prac, opinie, newsy i inne

Post autor: malin »

(...) Koś wie kiedy (...) zrobią docelowy plac zabaw dla dzieci?

Pozdr
Marcin

osverdis.pl: wyedytowałem i przeniosłem do odpowiedniego wątku
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Plac Zabaw

Post autor: Justa »

Witajcie, chciałam odświeżyć wątek.

Miałam dzisiaj okazję być na nowym placu zabaw za blaszaną bramą ;-) i niestety jestem zawiedziona. Ronson poszedł po najmniejszej linii oporu i plac zrobił, ale mały i tylko dla maluszków. Są dwie huśtawki, zabawa w kółko i krzyżyk, dwa bujaki i domek ze zjeżdżalnią a w dole jest piaskownica. Tyle. No jeszcze jeśli rondo do wykręcania zaliczymy do atrakcji to będzie miejsce do jazdy na rowerkach. O dzieciak w przedziale 6-12 zapomniano :/
Są co prawda miejsca, gdzie można coś dostawić, ale to już będzie nasza inicjatywa i koszt.

Drugą sprawą jest nawierzchnia. Co prawda amortyzuje upadki, ale jest ostra. Upadki niestety będą kończyły się otarciami... szkoda, że nikt nie pomyślał o tym...

Chciałabym podać do dyskusji temat dostawiania zabawek - urządzeń dla trochę starszych dzieci. Na pierwszą myśl jaką miałam na miejscu to małe boisko do kosza z jednym koszem, stół do ping-ponga czy ścianka wspinaczkowa. Nic innego niestety tam nie powstanie, bo nie ma na to miejsca. Myślę o stworzeniu miejsca dla starszych dzieci, które mogłyby same pobawić się na naszym podwórku. I pamiętajcie te maluszki, które teraz są małe szynko dorosną :)

Zapewne dopiero po udostępnieniu placu będziemy mogli o tym porozmawiać.

Poruszam temat teraz, jesienią, bo być może znajdą się rodzice trochę starszych dzieci chcących zadbać o kąt dla swoich pociech.

Zapraszam do dyskusji :)
Pozdrawiam

Justa
soltys100
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut 2012, o 20:29

Re: Plac Zabaw

Post autor: soltys100 »

Ja jestem jak najbardziej za rozbudową, jednak co do kosza to mogą być obiekcje mieszkańców z bloków sąsiadujących z placem. Zastanawiam się też jaki jest formalny status placu. Wydaje mi się bowiem, że należy on do Wspólnoty z 3 etapu a my mamy jedynie prawo użytkowania placu i wszelkie zmiany będą wymagały współpracy obu Wspólnot i przeprowadzenia głosowania a z tym mamy zdecydowanie problem. Dobrą informacją jest natomiast fakt ze i u nas i na nowej części osiedla jest ten sam zarządca.
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Plac Zabaw

Post autor: MAJ40i4 »

Soltys100

masz racje to czesc wspolna bud nowych etapów a pozostali maja uzytkowanie. Zamieszczam foto jak to wyglada. Zobaczymy jak bedzie z rozbudową, albowiem niektórzy dla świętego spokoju mogą byc przeciwni. Na pewno na zebraniu trzeba będzie poruszyć tą sprawę plus jakiś żywopłot zasłaniający "uroczy skansen"
Załączniki
IMG_20151003_123206.jpg
IMG_20151003_123158.jpg
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Plac Zabaw

Post autor: kiwdul »

Jest boisko w parku 10 minut od osiedla... trzeba tylko się ruszyć!
Może ja miałem specjalne przywileje jak byłem mały (podstawówka) ale rodzice pozwalali mi odejść od bloku aby się pobawić ;-) Współczuję ludziom z oknami na boisko do koszykówki.
ODPOWIEDZ