Windy

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Windy

Post autor: Konkordat »

To pewnie jest taki, że bez uchwały na użycie środków strach go ruszyć ;|
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Windy

Post autor: Kris »

O szczegóły trzeba zapytać p. Patryka...
Marinna
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 131
Rejestracja: 24 maja 2013, o 10:13

Re: Windy

Post autor: Marinna »

Już mam dość tych ochronek na windy. Mieszkam od stycznia 2013 r. i naprawdę mi się opatrzyły.
Oni chyba celowo przeciągają ich zdjęcie, żeby potem wszystko zdjąć na raz. Nie chce im się dzielić pracy na etapy.

U mojej znajomej w bloku było to samo, aż w końcu po prawie 2 latach sąsiedzi się wkurzyli i sami zdjęli.
Wola
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 60
Rejestracja: 27 paź 2012, o 23:01

Re: Windy

Post autor: Wola »

Drodzy, nie wiem czy pamiętacie, ale to kiedy ochronki zostaną ściągnięte zależy tylko od nas.
W czerwcu pojawiło się ogłoszenie administratora, ze ochronki zostaną usunięte w momencie kiedy zostaną zebrane podpisy od wszystkich mieszkańców danej klatki: http://osverdis.pl/forum/viewtopic.php?f=20&t=322
Listy są dostępne u ochrony. Kiedy ja je podpisywałam w czerwcu widziałam, ze może około 10% mieszkańców oddało swój głos za ściągnięciem.
Tak wiec teraz ruch nie jest po stronie administracji, a nas mieszkańców!!!!
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Windy

Post autor: osverdis.pl »

Popieram oczywiście mobilizację sąsiadów, ale nie może być tak, że na zdjęcie tych osłon musi zgodzić się każdy. Uchwały przyjmujemy zwykłą większością, a w sprawie paru desek potrzebujemy 100% zgodności? Wystarczy, że ktoś się uprze (albo po prostu zignoruje temat, bo np. kupił mieszkanie na wynajem) i będziemy z tym żyli wiecznie. Bez sensu.

Pada też argument, że w grudniu Ronson/Mostostal będzie odświeżał klatki schodowe i robotnicy mogą zniszczyć windy. Nie może być jednak tak, że we własnym domu jesteśmy niewolnikami robotników - co stoi na przeszkodzie żeby teraz osłony zdjąć i założyć je znowu na tydzień pod koniec roku, na czas remontu? Rozumiem, że to jakaś uciążliwość dla administratora, ale to nie może zmuszać nas do spędzenia kolejnego półrocza "w obiciu".
Wola
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 60
Rejestracja: 27 paź 2012, o 23:01

Re: Windy

Post autor: Wola »

osverdis.pl ja też jestem za tym, aby zdjęcie nie wymagało 100% głosów. Zdecydowanie wystrczyłaby większość głosów mieszkańców.
Chciałam tylko podkreślić, ze tu na forum wypowiadamy sie w róznych tematach, a potem jeśli chodzi o mobilizacje mieszkańców to jest niestety słabo.
Złożenie podpisu na liscie dostępnej pod nosem u ochrony nie jest dużym wysiłkiem, a naprawdę kiedy ją ostatnio widziałam była prawie pusta.
Więc z taką mobilizacją to nawet gdyby wystarczyła większość głosów to i tak ochronki będą jeszcze długo.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Windy

Post autor: and »

Administracja po prostu nie chce na siebie wziąć odpowiedzialności.
katja
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 130
Rejestracja: 17 sty 2013, o 15:24

Re: Windy

Post autor: katja »

osverdis.pl pisze:Popieram oczywiście mobilizację sąsiadów, ale nie może być tak, że na zdjęcie tych osłon musi zgodzić się każdy. Uchwały przyjmujemy zwykłą większością, a w sprawie paru desek potrzebujemy 100% zgodności? Wystarczy, że ktoś się uprze (albo po prostu zignoruje temat, bo np. kupił mieszkanie na wynajem) i będziemy z tym żyli wiecznie. Bez sensu.

Pada też argument, że w grudniu Ronson/Mostostal będzie odświeżał klatki schodowe i robotnicy mogą zniszczyć windy. Nie może być jednak tak, że we własnym domu jesteśmy niewolnikami robotników - co stoi na przeszkodzie żeby teraz osłony zdjąć i założyć je znowu na tydzień pod koniec roku, na czas remontu? Rozumiem, że to jakaś uciążliwość dla administratora, ale to nie może zmuszać nas do spędzenia kolejnego półrocza "w obiciu".
Czy w którejś z wind z Waszych klatek zostało zdjęte zabezpieczenie windy? W mojej klatce (bud 53, klatka I) wciąż niestety nie.. Zastanawiam się czy tylko w mojej klatce brak mobilizacji wśród sąsiadów.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Windy

Post autor: osverdis.pl »

w I 53A zdjęte.
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Windy

Post autor: vedder »

czy ktoś może patrzył ile jest zebranych podpisów w klatce I bud 53? naprawdę mam już dość tych desek. wszędzie naokoło budowa i nawet jak wchodzę do swojej winy prawie 2 lata po oddaniu budynku to też się czuję jak na budowie :-(
może jeśli jest większość to to wystarczy i po prostu trzeba to zlecić Administratorowi, żeby zdjął?
ODPOWIEDZ