nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: podspodem »

Miasto nie przewiduje, bo liczą, że zrobi to za nich LC Corp - wybuduje drogę dojazdową do Fortu Wola (bo będzie musiał), a potem odda ją bezpłatnie miastu tak jak Ronson kawałek Człuchowskiej (bo nie będą mieli innego wyboru). Trochę tylko nie rozumiem decyzji miasta w sprawie tymczasowego parkingu - może poszło o zabudowę garaży i boksów magazynowych? Dla nas decyzja o zagrodzeniu działki przyszła w najlepszym możliwym momencie, za parę dni mielibyśmy autostradę pod oknami.
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: Justa »

Pozdrawiam

Justa
synek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 99
Rejestracja: 28 gru 2012, o 22:34
Budynek: 53C

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: synek »

Właściciel zagrodził ulicę, mieszkańcy zdezorientowani:
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 18498.html
Charlie
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 18
Rejestracja: 25 lut 2015, o 10:10
Budynek: 53E

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: Charlie »

synek pisze:Właściciel zagrodził ulicę, mieszkańcy zdezorientowani:
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 18498.html
Taaa, jestem szalenie zdezorientowany.
Wręcz do tego stopnia, że musiałem o tym przeczytać żeby sobie w pełni uświadomić swoje zdezorientowanie :lol:
Sumienie mam czyste. Nieużywane.
Nod
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 29 paź 2014, o 07:56
Budynek: 53E

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: Nod »

Charlie pisze:Taaa, jestem szalenie zdezorientowany.
Wręcz do tego stopnia, że musiałem o tym przeczytać żeby sobie w pełni uświadomić swoje zdezorientowanie :lol:
Był taki film - Mrówka Z, o mrówkach :) I tam była taka scena, że na scieżkę, która podróżowały mrówki spadł liść - oczywiście skończyło się wielką paniką i chaosem. Dopiero jakaś "mrówka zarządca" powoli pokazała, że można zrobić krok w prawo i obejść ten liść. Nie wiem, jakoś mi się ta scena przypomniała jak ludzie wezwali policję w związku z zamknięciem uliczki. Podobnie to wszystko wyglądało :D #1st_world_problems

A tak bardziej w temacie - w piątek po tym "lasku" chodził jakiś gość z notatnikiem, przyglądał się drzewom i coś tam sobie notował. Pewnie chcąc uniknąć upierdliwych dziennikarzy ruszli sprawę.
MCL
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 01:58
Budynek: 53G
Lokalizacja: Warszawa

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: MCL »

Największym problemem zamknięcia płyt jest brak miejsc postojowych. Połowa aut przeniosła się na wąski chodnik po stronie LC Corp. Wróciły przeprawy (choć w mniejszym stopniu) z przepychaniem się jak za czasów szalonego parkowania sprzed kilku miesięcy. A wypowiedź z FB tylko pokazuje, jak tragicznie zarządzane są w Polsce tego typu tereny. Ktoś wychodzi z inicjatywą? Nie, bo nie. Ktoś coś sugeruje? Zróbmy dokładnie na odwrót. Ot, taki kraj.
Drive tastefully
rav
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 40
Rejestracja: 28 sty 2014, o 00:05

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: rav »

Swoją drogą każdego wieczoru/w nocy przyjeżdża straż miejska i wszystkim samochodom zaparkowanym na wąskim chodniku po stronie LC Corp wlepia mandaty. Mandaty, o których właściciele dowiedzą się dopiero za ~3 miesiące jak dostaną plik zawiadomień.. :/
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: vedder »

a na Sowińskiego przy naszym osiedlu znowu zaczęła się od paru dni tworzyć kolejka z zaparkowanych na chodniku samochodów. a już wydawało się, że jest dobrze :-)
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: Kris »

O parkowaniu na tych kamyczkach nie wspomnę... ciekawe jak te krawężniki będą za jakiś czas wyglądały... minus dla Developera za tak krótkie miejsca... a zieleń w tym miejscu moim zdaniem nie potrzebna. Nic to nie daje, a spowoduje, że będą większe zniszczenia...
soltys100
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut 2012, o 20:29

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: soltys100 »

Najlepiej wszystko zabetonować i zrobic parkingi. Nie trzeba lisci grabic itd.
ODPOWIEDZ