nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Tomasz
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2012, o 23:41

Parking - Człuchowska/ Sowińskiego

Post autor: Tomasz »

Witam Wszystkich.
Jestem szczęśliwym (mam nadzieję :-)) posiadaczem mieszkania w budynku B.
Mam pytanie czy ktoś może wie, co jest planowane i czy w ogóle jest planowane na tym dużym parkingu przed osiedlem Verdis od strony południowej??
Od Pani z Ronsona słyszałem, że ponoć teren ten został sprzedany i ponoć ma być tu budowa jakiegoś centrum konferencyjnego. Informacja jest nie potwierdzona.
Trochę dziwne miejsce jak an centrum konferencyjne, dlatego nie bardzo che mi się w to wierzyć

Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Verdis.
Tomek
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Parking - Człuchowska/ Sowińskiego

Post autor: osverdis.pl »

Ja słyszałem, że mają tam być budynki mieszkalne, co wydaje się być bardziej prawdopodobne, ale pewnie dowiemy się dopiero jak wbiją pierwszą łopatę ;).
soltys100
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut 2012, o 20:29

Re: Parking - Człuchowska/ Sowińskiego

Post autor: soltys100 »

Witam,

z tego co mi wiadomo działka jest przeznaczona po mieszkalnictwo wielorodzinne z usługami bądź same usługi. Takie plany zagospodarowania widziałem.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 20 lut 2012, o 20:29 przez soltys100, łącznie zmieniany 1 raz.
soltys100
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut 2012, o 20:29

Re: Parking - Człuchowska/ Sowińskiego

Post autor: soltys100 »

rdx123
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 80
Rejestracja: 10 lut 2012, o 08:39

nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: rdx123 »

Chodzą słuchy w Warszawie, że w naszej okolicy powstanie w przeciągu 2 lat nowa inwestycja LC Corp, która podobno zobowiązała się że wyremontuje skrzyżowanie szulborska/sowińskiego. Nowy budynek na około 200 mieszkań, ale nie wiem gdzie dokładnie, tj. czy na parkingu, czy też gdzie stoi stalowy szkielet przed/za cmentarzem. Remont Sowińskiego nastąpi po zakończeniu budowy budynku przez LCCorp.
Obecnie pewnie nasz Ronsonik nie ruszy palcem w sprawie drogi na Sowińskiego :)
Zatem czuję, choć bez kilku drzew, które Ronson wytnie, że bedzie pięknie w naszej okolicy.
soltys100
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut 2012, o 20:29

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: soltys100 »

Witam,

wydaje mi się, że chodzi o tę działkę naprzeciw budynku C. Wiem, że miało ta powstać centrum konferencyjne ale deweloper podobno zmienił plany i ma powstać blok z usługami.

Pozdrawiam
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: se7en »

Mialem info ze ulice mieli juz zaczac robic, ale byly jakies utrudnienia i lada dzien zacznie sie cos dziac w temacie.
Tomasz
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2012, o 23:41

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: Tomasz »

Witam.
A macie jakieś konkrety co do inwestycji na "Parkingu"
Ja słyszałem,z e działka jest jeszcze nie sprzedana ze wzgleu na kosmiczną cenę

Pozdrawiam
soltys100
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut 2012, o 20:29

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: soltys100 »

Witam,

z tego co wiem dzialka jest sprzedana a inwestycja jest w fazie projektowania.

Zapraszam pod ponizszy link:

http://www.lcc.pl/aktualnosci/165,nowy- ... -woli.html

Pozdrawiam
Tomasz
Posty: 14
Rejestracja: 19 lut 2012, o 23:41

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: Tomasz »

Witam. Mam potwierdzoną informację.
Kupilismy mieszkanie w Verdis ale mieszkamy tuz obok w Sawa Dom. Dziś zjawił się administrator z Panią z firmy LC Corp. LC Corp chce się podłączyć z kanalizacją do Sawa Dom.
Skorzystając z okazji dowiedziałem się paru rzeczy.
LC wybuduje dwa budynki 8-piętrowe na terenie tego parkingu. Budynki ze względu na nasłonecznienie od zachodu czyli od strony Bumaru będa miały 6 pięter.
Działkę kupili na aukcji komorniczej. Za chwile skłądaja wniosek o pozwolenie na budowę a na wiosnę 2013 rusza budowa.
Zostawiłem Pani wizytówkę i ma mi podesłać jakąś koncepcję czy wizualizację. Jak tylko będe to miał to zaraz wrzucę dla wszystkich.
Ponoć blok ma stać 8 metrów od ulicy Szulborskiej i Swowińskiego. Odległosć od budynku LC do budynku B, C i nowobudowanego D w inwestycji Verdis będzie ok 20 metrów.

Generalnie to kiepska wiadomość bo jesli budynek ma mieć 8 pięter a Nasze mają 6/7 to trochę zasłoni nam widok i nasłonecznienie :-(
Ale z drugiej strony można się było tego spodziewać :-(

Pozdrawiam wszystkich
Tomek
ODPOWIEDZ