Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Post autor: moon »

u nas to samo, jeszcze nie mieszkamy, ale majster nam się pochorował. A ile miałeś stopni przy tych ledwo działających kaloryferach?
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Post autor: marcinn06 »

Siła grzewcza kaloryfera zależy od temperatury na zewnątrz. Jak na dworzu jest cieplo to słabiej grzeją.
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Post autor: moon »

one prawie w ogóle nie grzały, a powinny biorąc pod uwagę to, że były pootwierane cały czas jakieś okna
slider
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 106
Rejestracja: 14 lut 2013, o 09:58

Re: Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Post autor: slider »

@marcinn06,

W nocy jest ok 4-5 stopni - czas najwyższy dać trochę do pieca, nieprawdaż?
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Post autor: and »

U mnie też wydajność jest słaba. Dodatkowo po zakręceniu kaloryferów i ponownym uruchomieniu przez dwie godziny nie działają wcale, a jeden z nich ciągle się zapowietrza.
slider
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 106
Rejestracja: 14 lut 2013, o 09:58

Re: Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Post autor: slider »

Mail do redNetu poszedł, jestem ciekaw co tym razem jest nie tak. Jak na razie, standard ogrzewania jak w blaszanej budzie.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Post autor: osverdis.pl »

Nie wiem jak Wy, ale ja mam dosyć czekania na ciepłą wodę. Zrobiłem dzisiaj próbę i okazało się, że od momentu odkręcenia wody do uzyskania zadowalającej temperatury popłynęły 3 litry!

Przyjmując bardzo ostrożne, moim zdaniem, założenie, że taka sytuacja zdarza się 3 razy dziennie, przy 200 lokalach, rocznie wylewamy... ponad 650 tysięcy litrów wody! (i kilkanaście tysięcy złotych)

Spotkaliście się z tak długim czasem oczekiwania na ciepłą wodę w innych inwestycjach?
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Post autor: Konkordat »

Tak, u nas też trwa to ze 2-3 litry. Może cyrkulacja nie działa porwanie, ale to pytanie do specjalisty.
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Post autor: emka »

Wydaje mi się, że przy instalacji jaką mamy taka zwłoka w pojawieniu się ciepłej wody w kranie nie jest niczym dziwnym. Piony zlokalizowane są w szachtach, a ciepła woda musi pokonać odległość od szachtu poprzez rury w posadzce na korytarzu, a potem w mieszkaniu, aż dotrze do kranu. Pompa stale miesza ciepłą wodę w pionach, a to co mamy w rurach w mieszkaniu stygnie bo nie ma stałej cyrkulacji. Więc chcąc niechcąc by doczekać się na ciepłą wodę trzeba spuścić ok. 2-3 litrów tej chłodnej zalegającej w rurach. Im większa odległość od pionu w szachcie tym czas oczekiwania dłuższy. Chyba nic nie uda się w tej kwestii zmienić.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Czas oczekiwania na ciepłą wodę

Post autor: osverdis.pl »

emka, to się kłóci z wcześniejszymi tłumaczeniami pracowników Ronsona, którzy klarowali mi jeszcze daaawno temu, że jest jak jest, bo mało mieszkań jest zajętych i woda nie krąży.
ODPOWIEDZ