Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
slider
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 106
Rejestracja: 14 lut 2013, o 09:58

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: slider »

Ja nie dostałem nic nawet w zeszłym roku:D
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: Kris »

Nie dostałem ani w 2018 ani 2019...
rav
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 40
Rejestracja: 28 sty 2014, o 00:05

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: rav »

Ostatnia informacja z urzędu jaką otrzymałem pochodzi z 20 lutego 2019 roku:

"w nawiązaniu do Pana korespondencji mailowej, na dzień dzisiejszy nie została wydana decyzja ustalająca wysokość podatku od nieruchomości..."
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: emka »

Dziękuję za odpowiedzi :-) Do mnie regularnie co roku przychodziła informacja o podatku - zazwyczaj pod koniec lutego. Widocznie nie "wyrabiają się" z robotą w urzędzie. W lutym 2017 r. składałam korektę IN-15 w zawiązku z nowymi zasadami obliczania powierzchni podlegającej opodatkowaniu (doliczenie udziału w nieruchomości wspólnej), jednak decyzja z ubiegłego roku jeszcze nie uwzględniała korekty. Zatem trzeba czekać na korespondencję. Mam nadzieję, że listonosz dostarczy awizo pod właściwy adres, bo z tym różnie bywa :|
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: Kris »

Mam niedobre przeczucie, że będą sobie starali zrekompensować podatkiem brak wieczystego... niby pieniądze gdzie indziej trafiają, ale jednak...
hasarel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 57
Rejestracja: 30 paź 2015, o 16:34
Budynek: 53F

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: hasarel »

My teraz mamy coś płacić za grunty, czy czekać na informacje z urzędu ? Nie ukrywam że się już pogubiłem... Za duże zamieszanie.
katja
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 130
Rejestracja: 17 sty 2013, o 15:24

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: katja »

emka pisze: 12 mar 2019, o 09:31 Dziękuję za odpowiedzi :-) Do mnie regularnie co roku przychodziła informacja o podatku - zazwyczaj pod koniec lutego. Widocznie nie "wyrabiają się" z robotą w urzędzie. W lutym 2017 r. składałam korektę IN-15 w zawiązku z nowymi zasadami obliczania powierzchni podlegającej opodatkowaniu (doliczenie udziału w nieruchomości wspólnej), jednak decyzja z ubiegłego roku jeszcze nie uwzględniała korekty. Zatem trzeba czekać na korespondencję. Mam nadzieję, że listonosz dostarczy awizo pod właściwy adres, bo z tym różnie bywa :|
Ja również co roku otrzymuję zawiadomienie o wysokości podatku (pisma te w zależności od danego roku datowane są na styczeń/luty) - ale na razie nic nie przyszło.
Polecam co jakiś czas wybrać się do naszej agencji pocztowej przy ul. Szulborskiej i zapytać czy na nasze nazwisko nie oczekuje do odbioru jakiś list polecony - przy obecnych problemach z listonoszem możemy sami sprawdzić czy jakaś przesyłka na nas czeka, bez posiadania awizo.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: Kris »

@hasarel, podatek, ale to dopiero jak przyjdzie. Ja w zeszłym roku też nie dostałem informacji o jego wymiarze. Wieczystego nie płacimy chyba, że urząd nie wyrobi się z wysłaniem informacji przekształceniowej do przyszłego roku...
hasarel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 57
Rejestracja: 30 paź 2015, o 16:34
Budynek: 53F

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: hasarel »

no info o podatku też nie dostałem. czyli trzeba czekać.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: Kris »

Dokładnie.
ODPOWIEDZ