Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: Justa »

Pamiętajcie o zgłoszeniu nieruchomości do Urzędu na Pl.Starynkiewicza i prośbie naliczenia opłat od 2014 roku.

Istnieje możliwość przesłania aktów skanem do urzędu. Telefon dla zainteresowanych : 22 551 21 60 do 65 Pod tym numerem Pani poda Wam adres mailowy do przesłania aktów - nie wiem czy mogę go podawać tak oficjalnie na forum.
Pozdrawiam

Justa
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Akty notarialne - negocjowanie taksy

Post autor: osverdis.pl »

Justa pisze:Pamiętajcie o zgłoszeniu nieruchomości do Urzędu na Pl.Starynkiewicza i prośbie naliczenia opłat od 2014 roku.
Załatwić trzeba dwie rzeczy:
- użytkowanie wieczyste (od 2014);
- podatek od nieruchomości (od miesiąca następującego po miesiącu, w którym podpisano akt).

Jedno i drugie można załatwić (i to całkiem sprawnie) w Urzędzie Dzielnicy Wola (Al. Solidarności 90). Trzeba mieć 2 kserokopie aktu, na miejscu wypełnia się trochę kwitków (dają wzór) i tyle. Ja spędziłem w urzędzie kwadrans.
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Akty notarialne - negocjowanie taksy

Post autor: Justa »

osverdis.pl pisze:
Jedno i drugie można załatwić (i to całkiem sprawnie) w Urzędzie Dzielnicy Wola (Al. Solidarności 90). Trzeba mieć 2 kserokopie aktu, na miejscu wypełnia się trochę kwitków (dają wzór) i tyle. Ja spędziłem w urzędzie kwadrans.
ja też byłam w Urzędzie Dzielnicy Wola ( 26 czerwca) i Pani przyjmująca ode mnie dokumenty stwierdziła, że użytkowanie wieczyste ul.Sowińskiego jest właśnie na Placu Starynkiewicza i nie przyjęła ode mnie dokumentów :roll: Trochę dziwna sprawa z tymi urzędnikami :roll: Dobrze, że przynajmniej dzisiaj mailowo wysłałąm akt bez zbędnych wycieczek...
Pozdrawiam

Justa
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Akty notarialne - negocjowanie taksy

Post autor: and »

Mnie też odesłano z użytkowaniem wieczystym na plac starynkiewicza, ale powiedziano, że można załatwić to przez maila
katja
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 130
Rejestracja: 17 sty 2013, o 15:24

Re: Akty notarialne - negocjowanie taksy

Post autor: katja »

Justa pisze: ja też byłam w Urzędzie Dzielnicy Wola ( 26 czerwca) i Pani przyjmująca ode mnie dokumenty stwierdziła, że użytkowanie wieczyste ul.Sowińskiego jest właśnie na Placu Starynkiewicza i nie przyjęła ode mnie dokumentów :roll: Trochę dziwna sprawa z tymi urzędnikami :roll: Dobrze, że przynajmniej dzisiaj mailowo wysłałąm akt bez zbędnych wycieczek...

Próbowałam się dodzwonić na numer podany przez Justę, ale całe dni nikt tam nie odbiera. Możecie podać adres mailowy oraz jakie dokumenty należy przesłać (jakiś wniosek wypełnić?)
Z góry dziękuję.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Akty notarialne - negocjowanie taksy

Post autor: and »

zmsp@zmsp.warszawa.pl - trzeba podać adres do korespondencji
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Szybkie pytania i odpowiedzi

Post autor: moon »

Z innej beczki- bylam w UD Wola, zlozylam dokumenty do naliczenia podatku. Poani powiedziala, ze musze jeszcze wyslac akt notarialny na Plac Starynkiewicza 7/8. Moje pytanie brzmi: czy wystarczy wyslac listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru czy lepiej sie przejsc? Jakie pismo przewodnie jezeli mam jednak wyslac?
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Szybkie pytania i odpowiedzi

Post autor: Justa »

Ja wysyłałam skan mailem po uprzednim kontakcie telefonicznym. Numer telefonu możesz odszukać na internecie i bezpośrednio kontaktować się z osobą obsługującą takie zgłoszenia.
Pozdrawiam

Justa
dudek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 145
Rejestracja: 15 paź 2012, o 16:54
Budynek: 53

Re: Szybkie pytania i odpowiedzi

Post autor: dudek »

moon pisze:Z innej beczki- bylam w UD Wola, zlozylam dokumenty do naliczenia podatku. Poani powiedziala, ze musze jeszcze wyslac akt notarialny na Plac Starynkiewicza 7/8. Moje pytanie brzmi: czy wystarczy wyslac listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru czy lepiej sie przejsc? Jakie pismo przewodnie jezeli mam jednak wyslac?
Ja poszedłem osobiście, to mi pani powiedziała, że przecież w dzisiejszych czasach to bez sensu i lepiej wysłać skan mailem :)

zmsp@zmsp.warszawa.pl

W pisma przewodnie itp. nie ma potrzeby się bawić, tylko w mailu trzeba podać adres do korespondencji. Pani też prosiła o telefon po kilku dniach, żeby potwierdzić czy wszystko dotarło.
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Szybkie pytania i odpowiedzi

Post autor: moon »

Dzieki:-)
ODPOWIEDZ