Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
sp00ky
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 16 paź 2012, o 21:44

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: sp00ky »

a tak skoro jesteśmy przy podatkach, to czy ktoś z Was płacić PCC3 do US? (Podatek za założenie księgi 19zł).
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: osverdis.pl »

sp00ky, ja płaciłem. Deklrację można złożyć przez Internet, kasę przelewasz im na konto i po krzyku.
Marinna
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 131
Rejestracja: 24 maja 2013, o 10:13

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: Marinna »

ja też płaciłam
kurcze, teraz podatki są od wszystkiego;/
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: moon »

Od podatku nie ma;-) chyba, ze sie myle
ombert
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 42
Rejestracja: 20 sty 2013, o 09:40

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: ombert »

irus_z pisze:w dniu dzisiejszym dostałem decyzję dotyczącą podatku od nieruchomości za lata 2013 i 2014 - wkońcu :)
a ja nadal nie dostałem...
dudek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 145
Rejestracja: 15 paź 2012, o 16:54
Budynek: 53

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: dudek »

moon pisze:Od podatku nie ma;-) chyba, ze sie myle
No chyba, że VAT od akcyzy jak przy paliwie...
sp00ky
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 16 paź 2012, o 21:44

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: sp00ky »

osverdis.pl pisze:sp00ky, ja płaciłem. Deklrację można złożyć przez Internet, kasę przelewasz im na konto i po krzyku.
OK, tylko, że będę musiał złożyć czynny żal. Odsetki od tej kwoty będą śmieszne (bo to w sumie "tylko" 1-1,5 roku. Gorzej, że kara to 5tyś :(
sp00ky
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 16 paź 2012, o 21:44

PCC od ustanownia hipoteki

Post autor: sp00ky »

Hej!
Dostałem wezwanie z US ws. PCC od ustanowneia hipoteki... Szczerze mówiąc, to nie pamiętam, czy regulował to za mnie notariusz, czy też nie :-/ ... w każdym razie ja tego nie robiłem i nie mogę się doczytać w korespondencji z notariuszem (podpisywałem z ronsonowym)... Generalnie w moim przypadku postepowanie zostało już wszczęte, więc jak nic czeka mnie mandat. Oczywiście sama opłata jest śmiesznie niska (19 zł), ale zwyczajnie o niej zapomniałem... a minęło już prawie 1,5 roku, wię nie będzie pomiłuj. Mandat może wynieść 1500 pln + odsetki + 19 pln...
Jednak, jeśli Wy też tego nie zrobiliście, a nie macie jeszcze wszczętego postępowania w tej sprawie, to składajcie migusiem czynny żal, razem z PCC3 i opłątą tego samego dnia. Wtedy macie szansę sie wymigać, bo u mnie niestety już za poźno :(
Marinna
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 131
Rejestracja: 24 maja 2013, o 10:13

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: Marinna »

notariusz ronsonowy tego nie opłacał. Ja płaciłam sama. moze jakiś czynny żal?
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: Kris »

Żaden notariusz tego nie robi... w moim przypadku pełnomocnik Ronsona przypominał mi o tym obowiązku podsyłając nawet adresy do stosownych urzędów... niebawem to zrobić muszę...
ODPOWIEDZ