Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: and »

Dostałem użytkowanie wieczyste, ale nie mam podatku - ktoś dostał ?
ombert
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 42
Rejestracja: 20 sty 2013, o 09:40

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: ombert »

ja również nie dostałem podatku od nieruchomości, ale dzwoniłem do urzędu jakiś czas temu i powiedziano mi, że z mojej strony jest wszystko dopełnione (bo zgłosiłem nieruchomość do opodatkowania), ale oni mają obsuwę, bo mają dużo roboty. trzeba czekać na korespondencję od nich, a jak już dotrze mamy 2 tygodnie czasu na uregulowanie podatku.
co do użytkowania wieczystego gruntu to dostałem decyzję o podatku jakieś 1,5 tygodnia temu.
abel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 164
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:41

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: abel »

My dostaliśmy i podatek, i użytkowanie już jakiś czas temu.
irus_z
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 18
Rejestracja: 5 gru 2012, o 08:10
Budynek: 53B

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: irus_z »

ja podatek od użytkowania dawno dostałem ale od nieruchomości nadal czekam, ostatnio dzwoniłem od nich i miła pani poinformowała mnie żebym zadzwonił w Maju to może juz moje dane będą w systemie :|
piknew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 113
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 14:41
Budynek: 53A

Re: Szybkie pytania i odpowiedzi

Post autor: piknew »

Dostaliście może informację o podatku od nieruchomości za 2014?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: osverdis.pl »

Ja dostałem już dawno temu, jakoś w styczniu.
piknew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 113
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 14:41
Budynek: 53A

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: piknew »

To chyba coś jest nie tak, dostałem tylko użytkowanie wieczyste, natomiast wyliczenia podatku nie... Ale z drugiej strony czytając poprzednie posty (btw. dzięki za przeniesienie posta) - może aż takie opóźnienie w urzędzie jest.
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: emka »

Do nas też dotarło jedynie zawiadomienie o opłacie za użytkowanie wieczyste, a decyzji o podatku od nieruchomości nie otrzymaliśmy.
Jutro mam w planach wizytę w ratuszu w innych sprawach, ale przy okazji zapytam się o ten podatek i dam znać czy coś wiadomo.
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: emka »

Pani w Urzędzie Dzielnicy Wola powiedziała, że mają spore opóźnienie w wydawaniu decyzji o wysokości podatku od nieruchomości. Trzeba spokojnie czekać na korespondencję, która może dotrzeć dopiero z końcem czerwca. Oczywiście nie będą naliczane odsetki za zwłokę (termin płatności za pierwszą ratę upłynął 31.03.), gdyż wina leży po stronie urzędu.
irus_z
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 18
Rejestracja: 5 gru 2012, o 08:10
Budynek: 53B

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: irus_z »

w dniu dzisiejszym dostałem decyzję dotyczącą podatku od nieruchomości za lata 2013 i 2014 - wkońcu :)
ODPOWIEDZ