Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
pawel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 43
Rejestracja: 11 lut 2012, o 10:45

Opłata za użytkowanie wieczyste

Post autor: pawel »

Witam,

Czy może ktoś się orientuje kiedy powinniśmy zacząć uiszczać opłatę z tytułu użtkowania wieczystego i ile ona wynosi?
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: Kris »

Powinieneś dostać powiadomienie o opłatach... tak przynajmniej mam w przypadku drugiego mieszkania...
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: osverdis.pl »

Jeżeli złożyłeś odpowiedni wniosek, to mają obowiązek powiadomić Cię o wysokości opłat do końca marca.
W 2013 opłata za użytkowanie wieczyste gruntu wynosiła plus minus 4zł/m2.
pawel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 43
Rejestracja: 11 lut 2012, o 10:45

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: pawel »

Dziękuję za info.
abel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 164
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:41

Re: Kiedy podpisanie aktów notarialnych?

Post autor: abel »

Mam pytanie może niezwiązane z tematem KIEDY, ale z aktem notarialnym jak najbardziej. Otóż podpisaliśmy juz dawno temu akt na mieszkanie, później zdecydowaliśmy sie na kupno miejsca postojowego w garażu i mamy akt na miejsce. Czy mam zrobić z nim dokładnie to samo, co z aktem na mieszkanie? Tj. wysłać na Płac Starynkiewicza? Dziękuję z góry za odpowiedz :-)
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: osverdis.pl »

abel, niewątpliwie tak. Miasto z pewnością ucieszy się z dodatkowego podatku od nieruchomości, zwłaszcza, że stawka za garaż jest 10 razy wyższa niż za mieszkanie...
Pawelek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 68
Rejestracja: 6 lis 2012, o 19:45
Budynek: 53C

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: Pawelek »

Dobrze, że u nas tak nie naliczają podatku za garaż 8-)

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037, ... lacic.html
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: Justa »

Ja mam pytanie dotyczące podatku od nieruchomosci za 2014. Dwa tygodnie podobno urzędnicy doręczali do mieszkań, ale jednego dnia w określonym terminie nikt do nas nie przyszedł. Czy te wyliczenia podatków będą dosyłane pocztą? Czy powinnam się zgłosić po odbiór osobiście?
Pozdrawiam

Justa
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: osverdis.pl »

Ja też mam pytanie. Dostaliście może postanowienie o wysokości opłaty za użytkowanie wieczyste gruntu na 2014?
dudek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 145
Rejestracja: 15 paź 2012, o 16:54
Budynek: 53

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu - gdzie i jak załatwić?

Post autor: dudek »

osverdis.pl pisze:Ja też mam pytanie. Dostaliście może postanowienie o wysokości opłaty za użytkowanie wieczyste gruntu na 2014?
Tak, i to już dość dawno.
ODPOWIEDZ