Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Pawelek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 68
Rejestracja: 6 lis 2012, o 19:45
Budynek: 53C

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: Pawelek »

sp00ky pisze:Mi odsetki wyszły 2,02, czyli łącznie 21,02 zł :)
Zgodnie z ordynacją podatkową, odsetek nie nalicza się, jeżeli ich wysokość nie przekracza trzykrotności wartości opłaty dodatkowej pobieranej przez Pocztę Polską SA za polecenie przesyłki listowej. Od lutego 2014 r. opłata ta wynosi 2,90 zł, zatem jej trzykrotność równa się 8,70 zł.

sp00ky pisze:Niemniej czekam co będzie z mandatem...
Jaka kara przy wykroczeniu skarbowym?

Karą za popełnienie wykroczenia skarbowego jest grzywna określona kwotowo. O wysokości grzywny decyduje kilka czynników. Po pierwsze, kara musi być adekwatna do winy przy uwzględnieniu stopnia społecznej szkodliwości czynu. Po drugie, na wysokość grzywny ma wpływ sytuacja życiowa i finansowa sprawcy. Po trzecie, wysokość grzywny uzależniona jest od minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym, kwota grzywny może być ustalona w granicach od 1/10 do 20-krotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia. Oznacza to, że w 2014 r. sprawca wykroczenia skarbowego może dostać grzywnę w wysokości od 168 zł do 33 600 zł.

Grzywna może być nałożona w formie mandatu karnego. W takim przypadku nie może ona przekraczać podwójnej wysokości minimalnego wynagrodzenia. Zatem w 2014 r. górną granicą wysokości mandatu karnego jest kwota 3 360 zł.

w 2014 r.:
• minimalna grzywna — 168 zł
• maksymalna grzywna — 33 600 zł
• maksymalny mandat karny — 3 360 zł
Pewnie można liczyć na najniższy mandat, gorzej jak wpisy do 2 KW (lokal + garaż) czyli 2 osobne wykroczenia ...

Cytaty z https://ewnioski.pl/formularze/pcc-3-po ... czynny-zal, który dotyczy umowy na samochód, ale problem ten sam.
piknew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 113
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 14:41
Budynek: 53A

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: piknew »

Wciąż nie dostałem informacji o podatku za 2014 rok... Jak jest to u was? Kupiłem kolejne miejsce parkingowe, więc przy okazji odwiedzin urzędu (zgłoszenie nieruchomości) zapytam się o poprzednie.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: and »

Też nie mam takiej informacji. Daj znać po wizycie w urzędzie.
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: emka »

Kilka dni temu byłam w Urzędzie Dzielnicy Wola i przy okazji zapytałam, kiedy można spodziewać się decyzji o podatku za 2014 r. Panie nie były w stanie odpowiedzieć - mają bardzo dużo nieruchomości do "ogarnięcia" i poleciły cierpliwie czekać na korespondencję.
sp00ky
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 16 paź 2012, o 21:44

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: sp00ky »

Pewnie można liczyć na najniższy mandat, gorzej jak wpisy do 2 KW (lokal + garaż) czyli 2 osobne wykroczenia ...
No niekoniecznie - zależy jak był wypełnoiny przez Bank wniosek o założenie hipoteki. Jeśli był jeden wniosek na dwie nieruchomości, to wystarczy jedna opłata.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: Kris »

Ja już także 'ogarnąłem' te dwa urzędy... od podatków (Ratusz na Woli) i pl. Starynkiewicza (skan aktu).

Jeśli chodzi o powiadomienie o podatku, to dostałem potwierdzenie złożenia oświadczenia i powiedziano mi, że mam czekać na informację o płatności. Nawet jak się przesunie w czasie (bardzo prawdopodobne), to nie ma strachu, bo mam potwierdzenie i z mojej strony wszystko zostało dopełnione. Tak mi powiedziano. Co do użytkowania wieczystego, to zadzwonię jutro i się dowiem czy wszystko wpłynęło. Jak do lutego nie dostanę powiadomienia o opłatach, to trzeba się zgłosić... tyle. Tu natomiast, powiedziano mi, że informacja o opłatach nie jest wyznacznikiem do płatności i nijako sam mam pamiętać, aby uiścić żądaną kwotę w stosownym czasie... w mniejszych miastach jednak jest lepiej... tam nie mam problemu z takim przypomnieniem...
malin
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 61
Rejestracja: 6 sie 2013, o 14:21
Budynek: 53

Re: PCC od ustanownia hipoteki

Post autor: malin »

sp00ky pisze:Hej!
Jednak, jeśli Wy też tego nie zrobiliście, a nie macie jeszcze wszczętego postępowania w tej sprawie, to składajcie migusiem czynny żal, razem z PCC3 i opłątą tego samego dnia. Wtedy macie szansę sie wymigać, bo u mnie niestety już za poźno :(
Generalnie najważniejsze, żeby złożyć deklarację, oplata to mniejszy pikuś. To jest ciekawe, że za niezłożenie jest mandat, za brak opłaty już nie..
pozdr
Marcin
sp00ky
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 16 paź 2012, o 21:44

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: sp00ky »

Hello! Napiszcie mi proszę jaki podatek dostaliście za miejsce garażowe za 2013 lub 2014. Dostałem wezwanie z urzędu w sprawie postepowania... Chyba zapomniałem zgłosić do opodatkowania miejsce garażowe, wiec spodewam się opłaty za 2013 i 2014 i odsetki :/
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: osverdis.pl »

UWG2014 60,61
PON2014 193,05
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: moon »

Ja skladalam dokumenty do naliczenia podatku w UDZ Woli pod koniec roku. A dzis dostalam informacje, ze wszczeli postepowanie w celu ustalenia wys podatku za 2013 i 2014 r na podstawie zlozonych przeze mnie dokumentow. Powinnam sie martwic?
ODPOWIEDZ