Fundusz remontowo-inwestycyjny

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Fundusz remontowo-inwestycyjny

Post autor: Konkordat »

Brak funduszu remontowego, to skrajna nieodpowiedzialność, świadcząca o małej dojrzałości członków wspólnoty. Jest to częsty błąd popełniany przez "młode" wspólnoty. Fundusz powinien działać od momentu oddania pierwszego bloku, i powinien być solidarnie opłacany przez kolejne bloki zaraz po ich oddaniu.

Więc nie bądźmy nieodpowiedzialni :);)
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Fundusz remontowo-inwestycyjny

Post autor: and »

Skoro wszyscy się zgadzają, co do słuszności wprowadzenia funduszu to trzeba przegłosować uchwałę i zobaczyć co się stanie. Mam wrażenie, że wypowiedziały się tu głownie osoby z drugiego etapu, które niestety nie będą głosować.
razjela
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 10
Rejestracja: 8 sie 2012, o 10:55

Re: Fundusz remontowo-inwestycyjny

Post autor: razjela »

Po prostu niektórzy rzadziej tu zaglądają :) macie moje 100% poparcie jeśli chodzi o fundusz remontowo-inwestycyjny.
Sąsiedzi
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 78
Rejestracja: 5 gru 2012, o 18:39

Re: Fundusz remontowo-inwestycyjny

Post autor: Sąsiedzi »

Fundusz remontowy oczywiście musi być, ale moim zdaniem najpierw musimy wybrać własny zarząd i dokładnie sprawdzić na co tak naprawdę teraz płacimy, choćby fundusz na tak zwaną konserwację, wszystko ma na trzy lata rekojmie dewelopera, my płacimy osobny fundusz na konserwcję ale dodali ogłoszenie o obowiązkowej i dodatkowo płatnej konserwcji okien w celu utrzymania rekojm .
Trzeba to najpierw zacząc kontrolować, bo nie może być takiej sytuacji że to my będziemy płacić za naprawy leżące po stronie dewelopera.
Fundusz na remonty tak , ale zanim zaczniemy podnosić sobie koszty to sprawdzmy dokładnie te obecne bo przypuszczam, że z tego co już płacimy dałoby sie na remonty odkładać.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Fundusz remontowo-inwestycyjny

Post autor: osverdis.pl »

Dostaliście może wyliczenia "czynszu" z uwzględnieniem funduszu? (uchwała w końcu przeszła)
piknew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 113
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 14:41
Budynek: 53A

Re: Fundusz remontowo-inwestycyjny

Post autor: piknew »

W e-kartotece jeszcze nie ma update.
sp00ky
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 16 paź 2012, o 21:44

Re: Fundusz remontowo-inwestycyjny

Post autor: sp00ky »

Ja już widzę wyższą opłatę :)
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Fundusz remontowo-inwestycyjny

Post autor: and »

Czy ktoś wie jakie założenia przyjęto przy ustalaniu wysokości funduszu remontowego?
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Fundusz remontowo-inwestycyjny

Post autor: Justa »

And najtrafniej pytanie wysłać do Zarządcy, ale wydaje mi się, że te 20 groszy za metr to typowa stawka na fundusz remontowy.
Pozdrawiam

Justa
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Fundusz remontowo-inwestycyjny

Post autor: Kris »

Jedyna niedogodność to dwa osobne konta = 2 przelewy... :evil: Wiem... można zrobić zlecenie stałe... ale jednak wolę sam o tym decydować...
ODPOWIEDZ