Odbiory mieszkań

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
ewelina
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 70
Rejestracja: 20 sie 2014, o 23:13
Budynek: 53F

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: ewelina »

MAJ40i4
Naprawdę tak wygląda Twoja łazienka?

Masz instalacje na ścianie?
Jaki tu sens że jednym wpuścili w podłogę na gładko, innym z wystającą częścią a innym puścili na ścianie?
Nie ma jakiejś jednolitości w wykonaniu instalacji??

z tego co widzę to moja górka to pikuś...
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Kris »

Jedyna opcja, prócz wkucia, to można zrobić zabudówkę płytami gipsowymi i na to kafelki... wykorzystać to można jako półkę... u mnie to tak wygląda:
Załączniki
3.jpg
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: ewa »

w łazience można zabudować płytami, ale w kuchni - jak w moim przypadku, mam tylko 59 cm na ustawienie zmywarki i innych mebli/sprzętów - to się tak nie da zabudować. Niestety Ronson i jego wykonawca twierdzą, że jest zrobione zgodnie z projektem ...
piknew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 113
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 14:41
Budynek: 53A

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: piknew »

Tak to wyglądało np. u mnie w kuchni (etap 1, budynek 53A). W łazience (nie mam niestety fotek) miałem "garb" z rury, ale tylko na wysokość ok 1 cm. Spokojnie dało się to schować.
Załączniki
P9308382.JPG
P9298325.JPG
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: MAJ40i4 »

ewelina pisze:MAJ40i4
Naprawdę tak wygląda Twoja łazienka?

Masz instalacje na ścianie?
Jaki tu sens że jednym wpuścili w podłogę na gładko, innym z wystającą częścią a innym puścili na ścianie?
Nie ma jakiejś jednolitości w wykonaniu instalacji??

z tego co widzę to moja górka to pikuś...
Ewelina,
Tak wygląda kuchnia i wyglądała by łazienka gdybym jej nie przerabiał w zmianach lokatorskich- powiedziałem aby mi tego na ścianach nie montowali tylko wypusty przy rurach odpływowych.

Co do sensu to chyba każdemu inaczej, z czego dość sporo osób ma po ścianach z tego co mówił deweloper.
Bąbelek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 8
Rejestracja: 25 cze 2015, o 11:17
Budynek: 53F

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Bąbelek »

Witam wszystkich sąsiadów.

Zakupiliśmy mieszkanie w budynku G na parterze od strony ogródków działkowych. Jakiś czas temu zauważyliśmy, że wlot do podłączenia rury od okapu zajduję się nie we wnęce aneksu (tak, żeby móc zamontować nad kuchenką), tylko jest wypuszczony po drugiej stronie pionu (trzeba by zakręci rure wokół pionu, lub robić podwieszany sufit, co jest dodatkowym kosztem). Czy ktoś miał tu podobną sytuację i czy podejmował próby przeniesienia tego przez dewelopera? Odbiór mamy 06.07.15

Pozdrawiam
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Kris »

Ja miałem, bo okap u mnie jest dużo dalej, niż był zakładany przez projektanta Developera... u mnie sprawę rozwiązałem podwieszanym fragmentem sufitu. Wejście pod okap, było za kratką wentylacyjną w głębi... tak to u mnie wygląda:
Załączniki
S__5CA1.jpg
Bąbelek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 8
Rejestracja: 25 cze 2015, o 11:17
Budynek: 53F

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Bąbelek »

A nie próbowałeś coś z tym zrobić? Sprawdzić u dewelopera, czy się nie da przypadkiem tego przenieść? Zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni (zabudowa do sufitu),a w ten sposob stracimy troche przestrzeni przez ten podwieszany sufit.

Pozdrawiam
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: emka »

Drogi Bąbelku, a jak deweloper ma przenieść pion wentylacyjny w inne miejsce ? :D Jeśli komuś nie odpowiada umiejscowienie wlotu okapowego to albo musi kombinować maskowanie rury spiro zabudową g-k, albo zamontować pochłaniacz w dowolnym miejscu aneksu (zamiast okapu podłączonego do pionu) :)
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Kris »

Bąbelek, nie próbowałem, bo moim zdaniem było to zbyt karkołomne przedsięwzięcie... wyraźnie wszędzie 'stało', że nie wolno ruszać tych pionów i przebijać się przez nie. Po co mi ew. problemy z sąsiadami? A tak, mam wszystko tak jak chciałem i nikomu nic nie przeszkadza. Sufit podwieszany tego typu mam w kuchni/salonie i przedpokoju, więc i tak chciałem taki mieć :)
ODPOWIEDZ