Odbiory mieszkań

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: MAJ40i4 »

Aga_Lk pisze:A czy ktoś z Was odbierał komórkę lokatorską? Skoro nie ma prądu to w komórce nie będzie światła bo nie ma tam okien... :) Zapewne nie idzie też sprawdzić działania wentylatorów, podłączeń RTV itd?
Aga,

W KL, wózkowni itp. jest światło, także bez obaw:)
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Aga_Lk »

Wczoraj byłam i sprawdziłam... faktycznie światło było:)) Nawet ładne oświetlenie jest na klatkach schodowych:)
konstanty
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 15
Rejestracja: 20 gru 2014, o 19:58

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: konstanty »

Witam
Ja tez już po odbiorze, największą usterka była zarysowana szyba :)

Przy odbiorze pomagał nam Pan Przemysław Górka (Tel. 503 073 395), którego mogę polecić. Bardzo dokładnie sprawdzał wszystkie elementy.
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: ewa »

Rozumiem, że podczas odbioru można robić zdjęcia? Podczas dni otwartych było to zabronione
Lara
Posty: 29
Rejestracja: 8 sty 2014, o 16:30
Budynek: 53F

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Lara »

My robiliśmy (nawet nikogo się nie pytałam o zgodę), nikt nie protestował - więc chyba można.
Topiu
Posty: 50
Rejestracja: 1 gru 2014, o 13:13
Budynek: 53F

Re: wykończenie mieszkania, kogo polecacie?

Post autor: Topiu »

Szanowni sąsiedzi,

Wiadomo coś o odbiorze mieszkań po zgłoszeniu usterek? Pierwsze odbiory były 13.04. Ja odbierałem 14.04 i otrzymałem informację, że w ciągu 2 tygodni usterki będą usunięte. Niestety w Biurze Ronsona dowiedziałem się, że osoba odpowiedzialna za budynek G jest na urlopie do poniedziałku, a to JEDYNY człowiek, który wie coś na temat robót. Trochę dziwne, że w czasie odbiorów, jedyna kompetentna w tym osoba idzie na urlop...

Pozdrawiam.
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: ewa »

Ja też już po odbiorze. Niestety u mnie jest problem, o którym tutaj nikt wcześniej nie wspominał. Podczas odbioru nie wykonuje się obmiarów. Ja odbierałam mieszkanie z osobą, która będzie mi robiła wykończeniówkę. Podpytałam przy okazji o różne rozwiązania w kuchni i przez przypadek zmierzyliśmy ściany. Okazało się, że wnęka przeznaczona na lodówkę, która na otrzymanym przeze mnie planie ma szerokość 64 cm, teraz ma 59,4 cm. Na pytanie dlaczego odpowiedź padła, że zeszło na tynki. Jak zapytałam, jak w takim razie zmieszczę tam lodówkę, odpowiedzi nie było. Obok wnęki, ściana wzdłuż której ustawiona ma być zabudowa kuchni (kuchnia jest po literze L), posiada szerokość 59 cm. Nie wiem jak mam tam zmieścić piekarnik i zmywarkę itp, których głębokość wynosi na ogół 60 cm?! (pomijam już fakt, że wszystkie rury wodno - kanalizacyjne są na zewnątrz ściany). Kiedy zaczęłam drążyć temat szerokości ścian, okazało się, że nie ma planu z architekturą. Ja miałam swój trochę popisany ale udało się pewnie odległości odczytać. Stąd wykonawca budynku zmierzył ścianę od strony przedpokoju i okazało się, ze jest zgodna z planem. A że od strony kuchni, poprzez ścianki , wnęki , tynki itp. zabrakło miejsca na sprzęt kuchenny, to nikogo nie obchodzi. Wykonawca stwierdził, że zrobił zgodnie z projektem, a przedstawicielka dewelopera stwierdziła, że kupując to mieszkanie zaakceptowałam plan, który mi przedstawili. Stąd moje wątpliwości nie zostały wpisane do protokołu, gdyż nie stanowią wady. Ja powinnam wiedzieć kupując mieszkanie, że do każdej ściany muszę doliczyć prawie 2,5 cm na tynki i wiedzieć, że po tym sprzęt kuchenny nie zmieści się w miejsce do tego przeznaczone. Co więcej, jak stwierdziła przedstawicielka dewelopera, mogłam poprosić o zmiany w projekcie i wykonawca by mi ściany poprzestawiał. Ale ja niestety nie wiedziałam, że kupuje mieszkanie z takimi wadami w zakresie architektury i o zmiany nie zawnioskowałam. Zresztą widziałam cennik wykonawcy, odechciało mi się czegokolwiek. Będę płacić teraz. Nie wiem, czy ktoś jeszcze ma taki problem. Ale radzę podczas odbioru pomierzyć pewne rzeczy, aby się nie zdziwić potem, jak będzie za późno. Dodam jeszcze, że fachowiec, który mi towarzyszył stwierdził, że za wysokie są otwory na drzwi. Wykonawca tłumaczył, że jest miejsce na posadzkę, ale ponoć to za dużo i ta wysokość nie jest standardowa. Akurat te uwagę zanotowano do sprawdzenia. Zła szerokość ścian w kuchni to nie problem ani wykonawcy ani dewelopera ...:(
To tyle na gorąco. Reszta usterek to tzw. kosmetyka.
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: wykończenie mieszkania, kogo polecacie?

Post autor: Aga_Lk »

Topiu pisze:Szanowni sąsiedzi,

Wiadomo coś o odbiorze mieszkań po zgłoszeniu usterek? Pierwsze odbiory były 13.04. Ja odbierałem 14.04 i otrzymałem informację, że w ciągu 2 tygodni usterki będą usunięte. Niestety w Biurze Ronsona dowiedziałem się, że osoba odpowiedzialna za budynek G jest na urlopie do poniedziałku, a to JEDYNY człowiek, który wie coś na temat robót. Trochę dziwne, że w czasie odbiorów, jedyna kompetentna w tym osoba idzie na urlop...

Pozdrawiam.
Czy komuś z Was usunięto już usterki zgłoszone na odbiorach w połowie kwietnia? Ja odbierałam 15.04 i cisza...:(
Lara
Posty: 29
Rejestracja: 8 sty 2014, o 16:30
Budynek: 53F

Re: wykończenie mieszkania, kogo polecacie?

Post autor: Lara »

Aga_Lk pisze:
Czy komuś z Was usunięto już usterki zgłoszone na odbiorach w połowie kwietnia? Ja odbierałam 15.04 i cisza...:(
Ja odbierałam 22. U nas pomimo relatywnie drobnych usterek, nikt nie obiecywał że będzie wcześniej niż przewidziane 30 dni. Więc chyba nie ma co mieć większej nadziei.
Chociaż jak byłam w niedzielę pod Verdisem, to żal człowiekowi było jak widział sąsiadów już w nowych mieszkaniach - więc pewnie komuś udało się bez usterek mieszkanie odebrać :)
Nod
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 29 paź 2014, o 07:56
Budynek: 53E

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Nod »

Hej,

Tez nam mowiono, ze drobne usterki zostana zalatwione praktycznie natychmiast, a na wymiane szyby mozemy czekac juz z kluczami w kieszeni, ale kontakt zawsze konczy sie na slowach "jeszcze trwaja odbiory, skontaktujemy sie jak usterki beda poprawione"
ODPOWIEDZ