Odbiory mieszkań

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
febri
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 19
Rejestracja: 23 gru 2014, o 22:28
Budynek: 53E

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: febri »

Hej
ja odbierałam w połowie kwietnia, usterki były małe, zostały naprawione. klucze odebrane. prawdopodobnie moje mieszkanie było dobrze wykonane, bo spotkałam pana inspektora który odbierał ze mną mieszkanie i odbierał później kolejne, mówił ze kolejne są w gorszym stanie tzn. więcej w nich usterek.
Topiu
Posty: 50
Rejestracja: 1 gru 2014, o 13:13
Budynek: 53F

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Topiu »

Wrócę i ja z informacjami zwrotnymi. Odbierałem mieszkanie 14.04. Miałem kilka drobnych usterek, ale podczas podpisywania protokołu zarówno generalny wykonawca, jak i przedstawiciel Ronsona poinformowali mnie, że maksymalnie będą usunięte za 14 dni. Tak długo usunięcie usterek będzie trwało tylko dlatego, że trzeba czekać na okno, które było porysowane.
Doszliśmy jednak do porozumienia, że po 14 dniach odbierzemy mieszkanie, a jeżeli nie będzie okna, to wejdzie firma wykończeniowa, a generalny wykonawca wymieni okno w trakcie wykańczania mieszkania.
Niestety jak nadmieniłem we wcześniejszych postach, kierownik budowy (bud. G) poszedł na tygodniowy urlop i wrócił w poniedziałek, więc informacje mogłem uzyskać dopiero w poniedziałek. Po kilkunastu telefonach do Ronsona (notoryczny brak kontaktu, a jak udało się skontaktować, to brak informacji) udało mi się wyegzekwować termin na dzisiaj (czyli po 15 dniach). Oczywiście nie jest wymienione okno.
Jak będę po odbiorze, podzielę się informacjami na temat usuniętych usterek.
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Aga_Lk »

Do kogo można dzwonić w sprawie weryfikacji czy usterki zgłoszone po przeglądzie są usunięte? Masz może jakiś konkretny kontakt do kogoś z Ronsona?
Topiu
Posty: 50
Rejestracja: 1 gru 2014, o 13:13
Budynek: 53F

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Topiu »

Dzwoniłem na oficjalną infolinie Ronsona (228239798) i tam przedstawiłem sprawę. Zostałem przełączony do Pani, która zajmuje się odbiorami. To była Pani Marta/Monika, a numer telefonu to: 668868792. Od razu uprzedzam, że potrzeba trochę cierpliwości, ponieważ jest problem z komunikacją zarówno pomiędzy zainteresowanym a Panią Martą/Moniką, jak i tą Panią, a budynkami F/G. Powodzenia!
Topiu
Posty: 50
Rejestracja: 1 gru 2014, o 13:13
Budynek: 53F

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Topiu »

Już jestem po odbiorze. Wszystkie usterki zostały naprawione (oprócz szyb). Klucze odebrane i protokół podpisany. Prąd również mam już podłączony.
Jeżeli będziecie jechać do RWE podłączyć prąd, to koniecznie jedźcie na ulicę Rudzką do głównej siedziby. Tam powiedzcie, że chcecie odblokować licznik i przy okazji podpisać umowę. Realizują bardzo szybko (np. w arkadii trwa to podobno nawet do 1,5 mca).
Jeżeli macie jakieś pytania, zapraszam :)
wgogol
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 8
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 19:45
Budynek: 53E

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: wgogol »

W RWE w KEN Center też było sprawnie - byłem u nich w zeszły czwartek a dzisiaj jak odbierałem klucze już był prąd - czyli wyrobili się poniżej tygodnia.
febri
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 19
Rejestracja: 23 gru 2014, o 22:28
Budynek: 53E

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: febri »

Ja podpisywałam umowę w RWE Arkadia, powiedziano mi ze realnie prąd jest podłączany do tygodnia, choć mają na to 2 tyg, faktycznie kilka dni po podpisaniu umowy poszłam odebrać klucze, prąd był, Pan od Gen.wykonawcy podniósł bezpieczniki. Wczoraj byłam w mieszkaniu i w skrzynce czekała umowa RWE wiec poczta dobrze działa, adres listonosz znalazł poprawnie:)
Pan od Ronsona mówil ze panowie z RWE są co ok 2 dni.

Co do odbiorów, ja umówiłam się na miejscu z przedstawicielem wykonawcy że w konkretnym dniu (wtedy gdy policzyłam sobie, że dopełnię wszystkich formalności jak wpłata całości kasy do Ronsona i będę mogła odebrać klucze) usterki będą wykonane (były małe).
Potem blisko tego dnia dzwoniłam do p Marty Zientalak, bo to ona umawia na odbiory, aby umówiła mnie tak jak mi pasuje na odebranie kluczy. Faktem jest że trudno się do Pani Marty dodzwonić, ale pisałam też smsy i Pani Marta oddzwaniała. Pani M dzwoniła do ekipy wykonawcy w celu potwierdzenia ze usterki zostały naprawione (trochę to trwa bo ekipa jest na odbiorach) ale udało się i w sumie tydzień po odbiorze odebrałam klucze.
ewelina
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 70
Rejestracja: 20 sie 2014, o 23:13
Budynek: 53F

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: ewelina »

Drodzy sąsiedzi z budynku G.
Czy podczas odbiorów zwróciliście uwagę na instalacje w łazience.
Czy u Was także rura odpływu wystaje kilka cm nad szlichtą podłogi?
Taki "artystyczny" garb na podłodze nie do obudowania płytkami....

Na moje pytania deweloper i generalny wykonawca zareagowali dość dziwnie -deweloper wręcz zrobił awanturę ze wpisałam to jako usterka a wykonawca powiedział, że taki był projekt i cześć.

Ogólnie instalacja w łazience miała iść nadtynkowo a zrobili w podłodze i OK , ale dlaczego wystaje ponad poziom szlichty??

Dajce znać czy też to macie i jak planujecie to rozwiązać ponieważ w to że deweloper to usunie nie wierzę...
Aga_Lk
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:22
Budynek: 53F

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: Aga_Lk »

ewelina pisze:Dajce znać czy też to macie i jak planujecie to rozwiązać ponieważ w to że deweloper to usunie nie wierzę...
U mnie też tak jest. Na pytanie dlaczego tak jest generalny wykonawca odpowiedział, że takie są przepisy montażu tego odpływu bo musi być pod określonym kątem.
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Odbiory mieszkań

Post autor: MAJ40i4 »

Ewelina o której konkretnie rurze mówisz?

Standardy Ronsona to rozprowadzenie rur na zewnątrz, po ścianie...

Rura odpływowa z WC wystaje ze ściany, niestety a większość nowych geberitów nie ma prostych rur odpływowych, tylko kolanko w dół, co w naszym przypadku zmusza do zakupu dodatkowych części.

Jak już odbierzesz mieszkanie, to mozesz spokojnie poprowadzic ruły w wylewce, tak aby nie było ich widać.

Pozdrawiam,
ODPOWIEDZ