Odbiory mieszkań

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
aniasz
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 23
Rejestracja: 22 lis 2012, o 17:01

Odbiór mieszkania

Post autor: aniasz »

Generalnie mieszkanie jest w dobrym stanie, nie miałam większych usterek. Jedynie do poprawienia kontakty (przy kontaktach drobne ubytki w tynku) i dwie rysy na futrynie okiennej. Sciany i sufity w dobrym stanie. Jedynie pojawiają się delatacje, ale wg mnie nie są one mocno wiodoczne i większości będą zasłonięte przez meble. Więc nie ma z tym większego problemu. Co do drzwi wejściowych to niekoniecznie pasują do mojej wizji wnętrza, ale postaram się zamówić białą płytę w firmie montującej drzwi lub oddam do polakierowania. Natomiast brązową futrynę przemaluję na biało. Ładne są zamontowane kontakty, ale nie wiem jakiej firmy. Okna też wyglądają solidnie. Zwłaszcza spodobał mi się drewniany parapet przy krótszych oknach (przy tych co zaczynają się 40cm od podłogi).
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Odbiór mieszkania

Post autor: se7en »

Najgorzej jest z oknami, tutaj trzeba zgłaszać wszelkie problemy. Tynki i tak trzeba poprawić. Delatacje można wypełnić akrylem.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Odbiór mieszkania

Post autor: osverdis.pl »

aniasz pisze:postaram się zamówić białą płytę w firmie montującej drzwi lub oddam do polakierowania
Zapytaj, czy nie zrobią Ci tego przy okazji wstawiania zamków do drzwi. Na 100% była taka opcja jeżeli się to odpowiednio wcześnie zgłosiło, teraz pewnie będą chcieli za to dopłatę.
Ładne są zamontowane kontakty, ale nie wiem jakiej firmy.
Viko.
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Odbiór mieszkania

Post autor: se7en »

A gdzie dostane wszystkie albo chociaż mi potrzebne opcje tego kontaktu Viko, tzn. zamykane z klapką i na 2 włączniki?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Odbiór mieszkania

Post autor: osverdis.pl »

Np. tutaj, tyle że sam nie wiem, czy ich polecać, bo na część zamówienia czekam już 3 tygodnie...
aniasz
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 23
Rejestracja: 22 lis 2012, o 17:01

Re: Odbiór mieszkania

Post autor: aniasz »

Dzięki :) Wydaje mi się że są one z serii Karre - strona producenta http://en.viko.com.tr/. Może będą w hurowni elektrycznej http://www.grodno.pl/ Kupowałam tam już osprzęt i gniazda, ale innej firmy.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2012, o 21:20 przez aniasz, łącznie zmieniany 1 raz.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Odbiór mieszkania

Post autor: osverdis.pl »

Tak, to jest Karre. Macie jeszcze listę hurtowni w Warszawie.
Załączniki
lista hurt..xls
(20.5 KiB) Pobrany 445 razy
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Odbiór mieszkania

Post autor: osverdis.pl »

Są grzejniki o tej głębokości bez wentylatorów, ale, prawdopodobnie, nie wystarczy Ci mocy żeby ogrzać mieszkanie. Wentylatory hałasują. Musisz sobie sama odpowiedzieć na pytanie, czy Ci to będzie przeszkadzało.
tom
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2012, o 22:35
Budynek: 53B

Re: Odbiór mieszkania

Post autor: tom »

u mnie :
dylatacje - nie wiem kto niby by sie zgodzil na taka konstrukcje co bezczelnie mi mostostal sprzedstawil jako - taki taki projekt i standard
nich sobie w domu zrobi dylatocje szerokosci 1 mm dokola sufitu ,...... ciekawe co na to jego zona powie ......

kontakty dziadostwo - tu sie gadzam z mostostalem - taki projekt - rowniez mam nadzieje ze architekt ma takie w domu

dodatkowo inne usterki ktore mnieniej wkurzyły
- ubytki w parapetach
- rysy na onkach
- inaczej zamontowe grzejniki niz w dokumentacji
- poleczka z kontaktami na slupie nosnejh przy baklonach ( podobno nie mozna nic tam wborowac ale ta poleczka mi kokzyzowala plany postawienia tam sofy ) ok 10 cm odsunieta - to konsumuje powierzchnie lokalu
- the best jest kontakt to oswietlenia balkonu na tym samym slupie czlwwiek placi 7000 za metr i w salonie otrzymuje ....... kontkat natynkowy jaki bym moze w piwnicy umiescil gdyby mi sie puszki zapomnialo powiesic ..........................................
- pozatym kilka wiekszyh i mniejszych usterek z wykonania
aniasz
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 23
Rejestracja: 22 lis 2012, o 17:01

Re: Odbiór mieszkania

Post autor: aniasz »

Nie rozumiem problemu z delatacją pomiędzy ścianą a sufitem. Mój wykonawca stwierdził, że to dobrze :) Na koniec prac wypełni je akrylem i pomaluje lub przymocuje listwy sufitowe dekoracyjne.
Ostatnio zmieniony 1 gru 2012, o 13:04 przez aniasz, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ