Płatna konserwacja okien

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Płatna konserwacja okien

Post autor: osverdis.pl »

Zastanawia mnie, co Ronson kombinuje z tymi oknami. Znowu uraczyli nas taką samą informacją jak wcześniej, tylko nieco inaczej podaną (informacja o kosztach jakby ukryta). Jedno, co przychodzi mi do głowy to to (czyste spekulacje), że ktoś się u nich obudził i zrozumiał, że podpisali umowę z dostawcą z gwarancją uwarunkowaną płatnymi przeglądami, a nie wpisali nam tego w naszych papierach i teraz próbują to przemycić i zepchnąć na nas. Wie ktoś coś więcej?
soltys100
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut 2012, o 20:29

Re: Płatna konserwacja okien

Post autor: soltys100 »

Nie mam pewności co do informacji, którą podaję ale z tego co zostało mi przekazane tym razem ma być tak, że płacimy na konserwację okuć tj. smarowanie, regulację etc. Stolarkę z kolei możemy zakonserwować odpłatnie (płacąc tym razem nie za m2 ale metr bieżący) lub we własnym zakresie, po zakupieniu od firmy zajmującej się konserwacją odpowiednich środków.

Takie rozwiązanie jest według mnie wporządku, a przynajmniej tak wygląda w porównaniu do poprzedniej propozycji w tym temacie.
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Płatna konserwacja okien

Post autor: se7en »

Ja natomiast nie mam zamiaru brać w tym udziału.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Płatna konserwacja okien

Post autor: osverdis.pl »

soltys100 pisze:Stolarkę z kolei możemy zakonserwować odpłatnie (płacąc tym razem nie za m2 ale metr bieżący) lub we własnym zakresie, po zakupieniu od firmy zajmującej się konserwacją odpowiednich środków. Takie rozwiązanie jest według mnie wporządku, a przynajmniej tak wygląda w porównaniu do poprzedniej propozycji w tym temacie.
Pojawiły się konkrety. Nowa propozycja jest taka, że jest (dla mojego mieszkania) ponad 100zł netto drożej (w stosunku do pierwszej wersji), także przedstawianie tego jako czegoś dla nas korzystnego jest dość zabawne.
0ffsik
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 19
Rejestracja: 17 cze 2013, o 20:57

Re: Serwis stolarki okiennej - ogłoszenie dotyczy I etapu.

Post autor: 0ffsik »

Witam,

Czy ktoś decyduje się na tą regulację? Przyznam, że potrzeba konserwacji/regulacji okien po roku wydaje mi się lekko dziwna.

Jestem ciekaw jakie jest zdanie innych mieszkańców i czy ktoś zna się w tematyce okien.

Pozdrawiam
Tomek
Marinna
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 131
Rejestracja: 24 maja 2013, o 10:13

Re: Serwis stolarki okiennej - ogłoszenie dotyczy I etapu.

Post autor: Marinna »

Ja również mam spore wątpliwości, co do tej jakże kosztownej konserwacji. Z umowy z developerem raczej to nie wynika.
Należało by skierować zapytanie do rzecznika konsumentów z prośbą o wyjaśnienie i analizę prawną. Wydawanie co roku ok 400 zł na konserwację okien to w mojej opinii nadużycie.
Marinna
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 131
Rejestracja: 24 maja 2013, o 10:13

Re: Płatna konserwacja okien

Post autor: Marinna »

Drodzy sąsiedzi... czy decydujecie się na płatną konserwacje ?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Serwis stolarki okiennej - ogłoszenie dotyczy I etapu.

Post autor: osverdis.pl »

Marinna pisze:Z umowy z developerem raczej to nie wynika.
Wysłałem do wskazanej przez administratora osiedla osoby z Ronsona maila z pytaniem, na jakiej podstawie uważają, że ewentualne usterki okien nie są objęte rękojmią (póki co bez odzewu). Dobrze by było gdyby nękało ich w tej sprawie więcej osób. RPK to też dobry pomysł.
malin
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 61
Rejestracja: 6 sie 2013, o 14:21
Budynek: 53

Re: Płatna konserwacja okien

Post autor: malin »

My nie... Zdecydujemy się oczywiście na regulację mechanizmów bezpłatną.

Natomiast pierwszy z brzegu link z google ..
http://www.oknoidrzwi.pl/artykul_548,0, ... anych.html

'Renowacja powłoki lakierniczej zalecana jest co 3 do 5 lat - w zależności od typu użytej powłoki (farba kryjąca, czy transparentna). "

Pozdr
Marcin
ombert
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 42
Rejestracja: 20 sty 2013, o 09:40

Re: Płatna konserwacja okien

Post autor: ombert »

my też póki co idziemy tylko w bezpłatną regulację
ODPOWIEDZ