Klimatyzacja

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Klimatyzacja

Post autor: Kris »

Szanowni Państwo

Mam jeszcze jedno pytanie ze względu na fakt, iż planuję instalację profesjonalnej klimatyzacji w mieszkaniu. Powiedzcie mi, jakie temperatury były w Waszych mieszkaniach, podczas tegorocznych upałów?
sp00ky
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 16 paź 2012, o 21:44

Re: Klimatyzacja

Post autor: sp00ky »

O ile się nie mylę regulamin zabrania montażu klimatyzatorów na balkonach... U mnie nie jest gorąco. W większości mieszkania mają okna na obie strony więc krótki przeciąg i jest OK.
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Klimatyzacja

Post autor: kiwdul »

A czemu regulamin zabrania montowania klimatyzacji - z uwagi na hałas czy to są jakieś kwestie dotyczące montażu jednostki zewnętrznej na elewacji? Ja mam klimatyzację w obecnym mieszkaniu i pozwoliła mi przeżyć tegoroczne wakacje - mieszkanie na 8-mym piętrze z oknami na zachód więc piekło od godziny 14 do zachodu słońca.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: Kris »

sp00ky, zadam dokładnie to samo pytanie co kiwdul. Mój balkon to loggia, więc jest moją własnością. Klimatyzacja będzie wysokiej klasy, a jednostka zew. będzie emitowała max. 45dB, więc nie będzie nikomu przeszkadzać... Masz może odpowiedni wyciąg z regulaminu, wraz ze specyfikacją konkretnych przypadków?
Wola
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 60
Rejestracja: 27 paź 2012, o 23:01

Re: Klimatyzacja

Post autor: Wola »

Z tego co wiem to problem wynika z konieczności ingerowania w elewację w trakcie montażu klimatyzacji.. Aby zamontować klimatyzator należy mieć zgodę wspólnoty/administracji
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Klimatyzacja

Post autor: osverdis.pl »

sp00ky, nie wiem jakim cudem może nie być gorąco, gdy na dworze jest 37 stopni :). Ja niejednokrotnie miałem w mieszkaniu 30+, co gorsza, temperatura się utrzymuje dłużej niż na dworze (pewnie nagrzewają się mury, itd.).
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Klimatyzacja

Post autor: kiwdul »

Wola pisze:Z tego co wiem to problem wynika z konieczności ingerowania w elewację w trakcie montażu klimatyzacji.. Aby zamontować klimatyzator należy mieć zgodę wspólnoty/administracji
Ja rozumiem, że zgoda jest wymagana jak ktoś chce zawiesić jednostkę zewnętrzną na elewacji a nie na własnym balkonie, który nie jest cześcią wspólną tylko należy do mieszkania.
osverdis.pl pisze:sp00ky, nie wiem jakim cudem może nie być gorąco, gdy na dworze jest 37 stopni :). Ja niejednokrotnie miałem w mieszkaniu 30+, co gorsza, temperatura się utrzymuje dłużej niż na dworze (pewnie nagrzewają się mury, itd.).
Odczuwanie ciepła jest bardzo względne i u każdego inne - Ja nie byłbym w stanie oka zmrużyć w temperaturze 30 stopni w mieszkaniu, szczególnie przy dużej wilgotności :-) ale np moja małżonka w takiej temperaturze czuje się całkiem komfortowo i śpi pod kołdrą...
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: Kris »

Podkreślam, że balkon jest moją własnością (loggia), a ew. hałas z jednostki zewnętrznej spełnia wszelkie normy...
Wola
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 60
Rejestracja: 27 paź 2012, o 23:01

Re: Klimatyzacja

Post autor: Wola »

kiwdul pisze:
Ja rozumiem, że zgoda jest wymagana jak ktoś chce zawiesić jednostkę zewnętrzną na elewacji a nie na własnym balkonie, który nie jest cześcią wspólną tylko należy do mieszkania.

Taką informację przekazał nam prawnik Ronsona podczas podpisywania aktu notarialnego. Później już tego nie weryfikowaliśmy.
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Klimatyzacja

Post autor: Skydiver »

Kris a nie da się wyprowadzić jednostki zewnętrznej do garażu albo na dach?(tak zazwyczaj się robi w nowych budynkach), w tedy jest wilk syty i owca cała, masz klime, nie użerasz się z sąsiadami że za głośno chodzi, i z regulaminem nie ma problemu.
ODPOWIEDZ