Klimatyzacja

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: Kris »

Oczywiście, ale mówimy tu o działaniach zgodnych z literą prawa i spełniających wszelkie normy...
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Klimatyzacja

Post autor: and »

Kris pisze:Oczywiście, ale mówimy tu o działaniach zgodnych z literą prawa i spełniających wszelkie normy...
To puść klimatyzację w pionie :)
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: Kris »

Tak jak obiecałem, zamieszczam informacje, które otrzymałem od Ronson:

- nie ma przygotowanych specjalnych kanałów do montażu instalacji klimatyzacyjnej, w przypadku lokali na ostatnim piętrze zgadzamy się na umieszczenie jednostek zewnętrznych na dachu (po odbiorze lokalu);

- brak zgody na umieszczanie jednostek klimatyzacyjnych na balkonach/loggiach, niemniej jeżeli Administrator/Wspólnota/Sąsiad nie zasygnalizują problemu to my nie będziemy zajmujmowali się śledzeniem i utrudnianiem życia Klientom.

Podsumowując powyższe, będzie trzeba temat dobrze przemyśleć i przedyskutować, aby nie było niepotrzebnych problemów...
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Klimatyzacja

Post autor: Skydiver »

Niestety również potwierdzam brak możliwości wyprowadzenia jednostki zewnętrznej na dach, do garażu, co do instalacji jednostki na balkonie myślę że jeśli uzgodni się to z sąsiadem to nie powinno być problemu:)
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: Kris »

Skydiver pisze:Niestety również potwierdzam brak możliwości wyprowadzenia jednostki zewnętrznej na dach, do garażu, co do instalacji jednostki na balkonie myślę że jeśli uzgodni się to z sąsiadem to nie powinno być problemu:)
Zgadza się... to chyba jedyna opcja...
podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: podspodem »

My zgodę na montaż jednostki na dachu wynegocjowaliśmy na etapie podpisywania aktu notarialnego - mamy mieszkanie na ostatnim piętrze bud.D. W umowie mamy zapis o tym gdzie dokładnie może stać na dachu agregat i którędy możemy puścić rurki do skraplaczy w mieszkaniu (pionami kanalizacyjnymi).

Puszczanie czegokolwiek przez otwory wentylacyjne to marny pomysł. Zainstalowane nawiewniki mają w środku regulator przepływu, czyli specjalną przegrodę - przeciągnięcie tamtędy jakichkolwiek instalacji zniszczy nawiewnik.
Marcin Smolarek
53D
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: Kris »

podspodem, też chciałem mieszkanie na ostatnim piętrze, ale cóż... podobno już jest niemożliwe w obecnym stanie zaawansowania prac, puścić z 3. piętra czegokolwiek na dach/do piwnicy...
podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: podspodem »

I pewnie jest to prawda. Nasza rodzina kupuje w sąsiedniej klatce mieszkanie na 5 piętrze - tam też niby mamy zgodę na klimatyzację, ale przebicie się przez zamknięty pion techniczny na 6-tym piętrze będzie sztuką niemal cyrkową. Przy więcej niż 1 kondygnacji do przejścia to już całkiem bez szans - chyba, że komuś uda się przekonać sąsiadów po drodze na rozkucie połowy kuchni albo łazienki ;)
Marcin Smolarek
53D
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Klimatyzacja

Post autor: kiwdul »

Czy ktoś z nowych mieszkańców budynku D/E zainstalował klimatyzację? Co zrobiliście z jednostkami zewnętrznymi...?
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: Kris »

Tak, ja. Jest na balkonie, na ziemi. Nie przykręcona. Stoi na nóżkach gumowych...
ODPOWIEDZ