Klimatyzacja

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Klimatyzacja

Post autor: kiwdul »

vellamo
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 85
Rejestracja: 17 lut 2013, o 12:20

Re: Klimatyzacja

Post autor: vellamo »

Ja też jestem za tym, żeby traktować balkony, loggie, ogródki jak "swój teren". Jeśli ktoś chce/potrzebuje to proszę bardzo :) najważniejsze jest to, żebyśmy czuli się dobrze we własnych domach, podejrzewam, że za szczęściem pójdzie też życzliwość wobec sąsiadów :)
Ale masz rację, może zamiast "wniosek o zgodę" powinnam napisać "prośbę o wytyczne", tzn. żeby z założenia zgoda była, a Administrację prosimy o podpowiedź, jak to zrobić, żeby nikomu nie przeszkadzało i żeby nie zaburzać estetyki całego osiedla. Myślę, że zawsze jest jakieś wyjście, które zadowoli wszystkie strony.
My np. prosiliśmy o zgodę na zamontowanie pergoli :) Administracja miała tylko jedną uwagę, żeby w miarę możliwości przykręcić ją do muru zamiast wkopywać w ziemię. Uniknęliśmy w ten sposób uszkodzenia systemu nawadniającego, czy stropu garażowego.

P.S. Dziwię się, że jeszcze nikt się nie przyczepił do naszej pergoli, która nie jest najpiękniejsza na świcie :) Jak zarośnie bluszczem do będzie lepiej i ładniej, obiecuję :)
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Klimatyzacja

Post autor: and »

Po co komuś klimatyzator jak ma przygotowane do tego - nie wiem jak wyglądają szczegóły montażu, ale to chyba nie jakiś duży problem skoro było coś w tym celu projektowane.

Problemem w tej sytuacji może być gwarancja na elewację - deweloper nie będzie odpowiadał ingerencję lokatorów.
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Klimatyzacja

Post autor: Skydiver »

kiwdul pisze: Szkoda, że budynki nie są projektowane z uwzględnieniem właśnie taiego rozwiązania bo wtedy koszty instalacji byłyby o wiele mniejsze - tylko przeciągnięcie przewodów a tak trzeba się wkuć w pion w mieszkaniu i "wyjść" na dachu/w garażu co może spowodować utratę gwarancji u wykonawcy.

kiwdul ale jak nasze budynki nie są projektowane z uwzględnieniem takiego rozwiązania? jak takie rozwiązanie jest nawet wymienione w księdze wieczystej "NIEODPŁATNA I USTANOWIONA NA CZAS NIEOKREŚLONY SŁUŻEBNOŚĆ GRUNTOWA POLEGAJĄCA NA PRAWIE DO UMIESZCZENIA INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ ZWIĄZANEJ Z KLIMATYZACJĄ W MIEJSCACH W SZACHTACH WSKAZANYCH PRZEZ "RONSON DEVELOPMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ-VERDIS" SPÓŁKA KOMANDYTOWA Z SIEDZIBĄ W WARSZAWIE, A PO WYODRĘBNIENIU OSTATNIEGO LOKALU Z NIERUCHOMOŚCI OBCIĄŻONEJ PRZEZ ZARZĄDCĘ - Z POSZANOWANIEM PRAW WŁAŚCICILEI INNYCH LOKALI, KTÓRYM RÓWNIEŻ PRZYSŁUGIWAĆ BĘDZIE SŁUŻEBNOŚĆ O TAKIEJ TREŚCI"

myślę że nikt się nawet nie dowiadywał u "źródła" czy takie rozwiązanie jest na pewno możliwe w bud II etapu. Ja z tego co pamiętam jak chciałem kupić mieszkanie w I etapie i zadałem takie pytanie kierownikowi budowy to oba rozwiązania, wyprowadzenie jednostki na dach i do garażu były możliwe. Do końca tygodnia postaram się dowiedzieć jakie rozwiązania są możliwe w nowych budynkach.
sp00ky
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 16 paź 2012, o 21:44

Re: Klimatyzacja

Post autor: sp00ky »

A czytaliście dokumenty, które zostały Wam przekazane przy odbiorze lokalu?
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: Kris »

Skydiver pisze:myślę że nikt się nawet nie dowiadywał u "źródła" czy takie rozwiązanie jest na pewno możliwe w bud II etapu. Ja z tego co pamiętam jak chciałem kupić mieszkanie w I etapie i zadałem takie pytanie kierownikowi budowy to oba rozwiązania, wyprowadzenie jednostki na dach i do garażu były możliwe. Do końca tygodnia postaram się dowiedzieć jakie rozwiązania są możliwe w nowych budynkach.
Byłoby miło, jak byś się dowiedział. Ja oczywiście także będę pisał do Ronsona w tej sprawie...

sp00ky pisze:A czytaliście dokumenty, które zostały Wam przekazane przy odbiorze lokalu?
A możesz jaśniej? Chodzi o treść zapisów. Ja niestety nie odbierałem jeszcze lokalu, więc ciężko mi się do tego odnieść...
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Klimatyzacja

Post autor: kiwdul »

jest światełko w tunelu, tylko oby to nie był pociąg ;-)
sp00ky
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 16 paź 2012, o 21:44

Re: Klimatyzacja

Post autor: sp00ky »

Kurczę no nie mogę znaleźć tego regulaminu, jednak jestem na 100% pewien, że czytałem ten zapis, bo sam na początku rozważałem montaż klimy i po przeczytaniu stwierdziłem, ze dobrze, że się za to nie brałem.
Tak czy inaczej zgadzam się, z jednej strony, że mój balkon/loggia to moja własność i mogę sobie stawiać tam co chcę. Jak sąsiad będzie marudził, bo wiatrak będzie głośno chodził, to zawsze może wystąpić na drogę cywilną, ale wciąż nie jest to łamanie przepisów. Z jednym jest jednak wciąż problem - ingerencja w elewację, bo przecież jakoś trzeba fancoil z nawiewnikiem połączyć, czyli rurki pomiędzy balkonem a nawiewem. A tego bez zgody raczej zrobić się nie da :(
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: Kris »

sp00ky pisze:Z jednym jest jednak wciąż problem - ingerencja w elewację, bo przecież jakoś trzeba fancoil z nawiewnikiem połączyć, czyli rurki pomiędzy balkonem a nawiewem. A tego bez zgody raczej zrobić się nie da :(
A co z kratkami wentylacyjnymi? Są ich dwie sztuki i wychodzą na balkon... czy nie można ich wykorzystać do przeprowadzenia rurek? :) Są do tego jakieś przepisy? Bo jeśli zachowają ciąg i wentylacja działa... to... :)


P.S. Ja będę w między innymi tej sprawie pisał do człowieka odpowiedzialnego z stronę techniczną osiedla... zobaczymy co ustalę :twisted:
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Klimatyzacja

Post autor: kiwdul »

sp00ky pisze: Tak czy inaczej zgadzam się, z jednej strony, że mój balkon/loggia to moja własność i mogę sobie stawiać tam co chcę. Jak sąsiad będzie marudził, bo wiatrak będzie głośno chodził, to zawsze może wystąpić na drogę cywilną, ale wciąż nie jest to łamanie przepisów. :(
Ja bym jednak staral sie dbac o dobre relacje z sasiadami bo zaklocanie ciszy moze dzialac w dwie strony.
ODPOWIEDZ