Klimatyzacja

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Klimatyzacja

Post autor: kiwdul »

Skydiver pisze:Kris nie wiem jak dokładnie się to montuje ale z tego co słyszałem przeprowadza się przez pion wodno-kanalizacyjny czy wentylacyjny i do tego być może nawet nie musisz mieć zgody lokatorów, z 3 p chyba łatwiej było by ci wyprowadzić do garażu.
Szkoda, że budynki nie są projektowane z uwzględnieniem właśnie taiego rozwiązania bo wtedy koszty instalacji byłyby o wiele mniejsze - tylko przeciągnięcie przewodów a tak trzeba się wkuć w pion w mieszkaniu i "wyjść" na dachu/w garażu co może spowodować utratę gwarancji u wykonawcy.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: Kris »

Dokładnie tak... dlatego myślę, że jest to mało realne rozwiązanie na Naszym osiedlu...
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Klimatyzacja

Post autor: kiwdul »

Teraz mieszkam przy tak głośnej ulicy że jednostka zewnętrzna jest niesłyszalna ale w Verdisie mój komfort może być dyskomfortem dla sąsiadów. Z drugiej strony, skoro w innych mieszkaniach już są zainstalowane klimatyzacje to albo nie są tak dokuczliwe albo sąsiedzi się baaardzo nie lubią :-)))
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: Kris »

kiwdul, myślę, że wszystko zależy od tego, jakiej klasy są to urządzenia i na jakim balkonie się znajdują (narożny balkon/współdzielona loggia/taras na dachu)...
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Klimatyzacja

Post autor: kiwdul »

Masz rację - będe musiał coś wykombinować bo nie mam zamiaru zostawić komuś mojej nowej klimatyzacji :-) więc zabieram ją do nowego mieszkania.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: Kris »

kiwdul pisze:Masz rację - będe musiał coś wykombinować bo nie mam zamiaru zostawić komuś mojej nowej klimatyzacji :-) więc zabieram ją do nowego mieszkania.
Pewnie! Dobrze, że ktoś inny też ma, to nie będę sam :D
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Klimatyzacja

Post autor: kiwdul »

obyśmy tylko nie zostali "ulubieńcami" osiedla :-D
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: Kris »

kiwdul pisze:obyśmy tylko nie zostali "ulubieńcami" osiedla :-D
hahaha może nie będzie tak źle ;) Słowo klucz - dobra jakość komponentów...
vellamo
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 85
Rejestracja: 17 lut 2013, o 12:20

Re: Klimatyzacja

Post autor: vellamo »

My też chcielibyśmy zainstalować klimatyzator, dlatego rozmawialiśmy o tym z prawnikami Ronsona podczas pospisywania aktów.
Podobno jeśli ktoś wcześnie zdecydował się na kupno mieszkania, zanim jeszcze budynek został wybudowany, mógł zgłosić do Ronsona chęć posiadania klimatyzacji i Ronson/Mostostal instalował cały system w garażu / na dachu. Dotyczy to przede wszystkim lokali usługowych. Zresztą w garażu można zauważyć wiatraki od klimatyzatorów.
Jeśli ktoś teraz chciałby sprawić sobie klimatyzację, powinien złożyć wniosek o zgodę do administracji. Pani prawnik Ronsona mówiła, że raczej nie powinno być problemu, żeby taką zgodę uzyskać. Pewnie chodzi o to, żeby wszystkie instalacje spełniały odpowiednie wymogi, także estetyczne, żeby nie było totalnej samowolki :)
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: Kris »

vellamo pisze:Jeśli ktoś teraz chciałby sprawić sobie klimatyzację, powinien złożyć wniosek o zgodę do administracji. Pani prawnik Ronsona mówiła, że raczej nie powinno być problemu, żeby taką zgodę uzyskać. Pewnie chodzi o to, żeby wszystkie instalacje spełniały odpowiednie wymogi, także estetyczne, żeby nie było totalnej samowolki :)
Nie widzę problemu w złożeniu takiego wniosku, choć w przypadku loggi, moim zdaniem nie ma zastosowania, bo jest to 'mój teren'. To trochę tak, jak bym miał się pytać czy mogę ten, czy inny okap zainstalować w kuchni... aczkolwiek, nie widzę problemów w złożeniu takiego wniosku, byle tylko jego rozpatrywanie nie trwało długo, bo jednak chcę to zrobić podczas remontu, aby potem nic nie psuć i nie kuć...
ODPOWIEDZ