Klimatyzacja

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: Kris »

Skydiver, taki montaż podraża instalacje... ale to mniejszy problem... gorzej, że trzeba na to znów mieć odpowiednie zgody i podobno nie jest to takie proste... w garażu, to sobie tego nie wyobrażam za bardzo :( A czy widzieliście, aby ktoś na Naszym osiedlu montował taką klimatyzację? Może jest już jakaś 'przetarta' droga?
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Klimatyzacja

Post autor: se7en »

Przecież mieszkańcy już mają zamontowane klimatyzatory. I jakoś nikt problemów im nie robi, a i pewnie większość nawet tego nie zauważyła.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: Kris »

se7en, ciekawi mnie umiejscowienie tych klimatyzatorów (jednostka zewnętrzna)... bardziej u góry, czy przy posadzce?
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Klimatyzacja

Post autor: Skydiver »

Ja sam się zastanawiam nad klimatyzacją, ale nie wiem czy jest sens płacić za coś co tak naprawdę w naszym klimacie jest potrzebne przez tydzień? góra dwa a czasami lato jest takie że wcale nie jest potrzebna. Nowe mieszkania na tyle dobrze są izolowane że da się spokojnie wytrzymać w mieszkaniu , w to lato wystarczył mi porządny wiatrak.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: Kris »

Skydiver, z jednej strony masz rację. Co do izolacji, to mieszkam właśnie na nowym osiedlu... i z temperaturami jest naprawdę nie za wesoło... poza tym, chodzi o to, że jak się już robi wszystko od zera, to lepiej teraz, niż potem kuc i psuć... Dodatkowo, nowoczesna klimatyzacja potrafi także grzać w chłodniejsze jesienne wieczory, gdy nie będzie jeszcze centralnego ogrzewania...


P.S. Mały OT. Na osiedlu jest kotłownia (np. gazowa), która grzeje wodę, czy jesteśmy podpięci do miasta (ogrzewanie/woda)?
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Klimatyzacja

Post autor: Skydiver »

Kris z tego co ja wiem to jesteśmy podpięci pod miasto:D . Ja jeżeli zdecyduję się na klimatyzację to ją wyprowadzę na dach, nie chciał bym żeby mojemu sąsiadowi przeszkadzała, ja będę spał w chłodnym pokoju z zamkniętymi oknami a sąsiad będzie się męczył, poza tym taka jednostka pięknie na balkonie nie wygląda, np.. jak by każdy zrobił sobie klime:/ powinny być mleczne szyby na balkonach, to by rozwiązało ten problem;)
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: Kris »

Skydiver, coś w tym jest... ale przynajmniej mamy niczym nie zmącony widok :lol:

Co do wyprowadzenia klimatyzacji na dach... pomysł bardzo dobry, tylko ja będę mieszkał na 3. pietrze, więc nie będzie to taka prosta sprawa zakładając, że po elewacji nic nie może 'iść'... ale może się mylę... nie jestem specjalistą od montażu :)
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Klimatyzacja

Post autor: Skydiver »

Kris nie wiem jak dokładnie się to montuje ale z tego co słyszałem przeprowadza się przez pion wodno-kanalizacyjny czy wentylacyjny i do tego być może nawet nie musisz mieć zgody lokatorów, z 3 p chyba łatwiej było by ci wyprowadzić do garażu.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Klimatyzacja

Post autor: Kris »

Skydiver, w takim razie przemyślę sprawę... mam jeszcze trochę czasu... :)
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Klimatyzacja

Post autor: se7en »

Kris pisze:se7en, ciekawi mnie umiejscowienie tych klimatyzatorów (jednostka zewnętrzna)... bardziej u góry, czy przy posadzce?
Przy posadzce na balkonie.
ODPOWIEDZ