Ronson obniża standard osiedla?

Dział dla osób, które kupiły mieszkania w blokach 53-53D.
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Ronson obniża standard osiedla?

Post autor: Skydiver »

Sprawa jest prosta na elewacji w budynku E(od strony działek - północnej) zamiast charakterystycznej dla naszego osiedla cegły klinkierowej pojawił się zwykły tynk. Na całe szczęście okazało się że ta zmiana dotyczy tylko bud E i to od jednej strony. Nie mniej jednak tynk wygląda niewątpliwie gorzej niż cegła i ta zmiana wpływa na odbiór(wygląd) całego osiedla, zwłaszcza że jest widoczna od strony skrzyżowania J.Sowińskiego/Pustola. W planach zagospodarowania tej okolicy ul. Pustola ma być przedłużona(ma przebiegać tam gdzie w tej chwili znajdują się działki, ma mniej więcej przylegać do ogrodzenia osiedla Olbrachta.) w związku z tym ta zmiana będzie bardziej widoczna niż w tej chwili. Powstaje też pytanie czy będą jakieś cięcia w środku budynków II etapu i jak będą wyglądały budynki III etapu?. Ja ze swojej strony sugeruję potencjalnym nabywcą przed dokonaniem zakupu zapoznać się z planami Architektoniczno-Budowlanymi które powinny znajdować się w biurze sprzedaży.
Załączniki
DSC_0100 kompresja.jpg
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Ronson obniża standard osiedla?

Post autor: Kris »

Skydiver, masz rację z dogłębnym wczytywaniem się w szczegóły, ale do wychwycenia różnic, trzeba by mieć poprzednie wersje dokumentów i wiedzieć na co zwracać uwagę...
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Ronson obniża standard osiedla?

Post autor: kiwdul »

Ja bym na budowę dróg zaprojektowanych w planie zagosp. przest. nie liczył w najbliższej przyszłości, bo o tych drogach nie ma żadnej wzmianki w wieloletniej (do 2042r) prognozie finansowej dla Warszawy. Dojeżdżając do osiedla od strony Olbrachta nie wolno odrywać oczu od drogi i nie będzie widać gołego tynku na budynku ;-)
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Ronson obniża standard osiedla?

Post autor: Kris »

To już wiem dlaczego jest pozostawiony fragment drogi w kostce... aby odwrócić uwagę :lol:
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Ronson obniża standard osiedla?

Post autor: Skydiver »

Tego chyba nikt się nie spodziewał, elewacja została zmieniona również od strony ulicy w bud D, niby cegły są a jakoby ich nie było. Ja nie miał bym nic przeciwko, tylko dlaczego na wizualizacjach stworzonych niedawno, na makiecie która również była niedawno poprawiana blok D i E wyglądają nieco inaczej niż w rzeczywistości? Może w III etapie w ramach oszczędności postawią dwa szałasy, oczywiście konstrukcja z drewna sosnowego bo jest tańsze;) i to wszystko już od 6900 zł za m2:)
Załączniki
DSC_0121 kompresja.jpg
DSC_0124 kompresja.jpg
DSC_0128 kompresja.jpg
DSC_0106 kompresja.jpg
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Ronson obniża standard osiedla?

Post autor: kiwdul »

Biedny deweloper musi utrzymac marze w obliczu presji na ceny mieszkan. Warto sie dobrze przygotowac do odbioru technicznego mieszkania bo tam tez moga byc niespodzianki.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Ronson obniża standard osiedla?

Post autor: Kris »

kiwdul pisze:Warto sie dobrze przygotowac do odbioru technicznego mieszkania bo tam tez moga byc niespodzianki.
Hmm... a może by tak ponownie wspólne działania i stworzenie 'ekipy do odbiorów' (z zarekomendowanymi profesjonalistami, z odpowiednim sprzętem), w ramach pomocy sąsiedzkiej?
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Ronson obniża standard osiedla?

Post autor: and »

Co to za dziwne kratki czy nakładki na elewacji między oknami? Czyżby zmieniono system wnetylacji? W I etapie tego nie ma
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Ronson obniża standard osiedla?

Post autor: osverdis.pl »

Jak to nie ma, jak jest?:)
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Ronson obniża standard osiedla?

Post autor: and »

Mhm jak dziś przyglądałem się z samochodu to nie zauważyłem
ODPOWIEDZ