Mieszkanie na ostatnim piętrze

Rozważasz zakup? To dział dla Ciebie, tu zadawaj pytania.
malin
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 61
Rejestracja: 6 sie 2013, o 14:21
Budynek: 53

Re: Mieszkanie na ostatnim piętrze

Post autor: malin »

osverdis.pl pisze:Ja bym dodał jeszcze pytanie o deszcz. Wychodząc na klatkę podczas ulew słyszę straszne dudnienie. Jestem ciekaw, czy w mieszkaniach na ostatnim piętrze jest podobnie.
u nas nie.. To dudnienie jest od plastikowych włazów na taras na klatkach

W mieszkaniu nie slychac..
Efka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 40
Rejestracja: 12 sty 2015, o 15:59

Re: skrzypienie w 53b

Post autor: Efka »

Jestem przyszłym mieszkańcem ostatniego etapu (budynku H). Będzie to również ostatnie piętro. Chciałam się zapytać czy słychać szum wentylatorów pracujących na dachu?
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Mieszkanie na ostatnim piętrze

Post autor: moon »

Zalezy gdzie i kiedy. W lazience slychac zawsze, w kuchni przy duzych mrozach
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Mieszkanie na ostatnim piętrze

Post autor: emka »

Potwierdzam co wcześniej napisała zolza, SlimJim i moon. Szum wentylatorów zawsze słychać w łazience i niekiedy w kuchni. Latem jest mniej nasilony niż zimą. Inna sprawa to "buczenie" silników wentylatorów na dachu. W dzień jest to praktycznie niesłyszalne, bo niknie pośród odgłosów "życia toczącego się na osiedlu". Problem zaczyna się z zapadnięciem ciszy nocnej. Wówczas wszędzie w mieszkaniu (w salonie, sypialniach,holu) roznosi się irytujące buczenie. Porównałabym je do pracującego transformatora. Deweloper twierdzi, że nie da się z tym nic zrobić.
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Mieszkanie na ostatnim piętrze

Post autor: moon »

Emka u nas az tak zle nie jest. Po zamknieciu lazienki nie slychac szumu w mieszkaniu. Nawet w nocy. W kuchni sporadycznie, moze 2 tyg w roku. Za to walczymy z zapachami sasiadow. Zawsze, kiedy ktos nizej wlacza okap, zapach roznosi sie rowniez u nas, aby tego uniknac rowniez wlaczany okap. Klapa zwrotna nad okapem nic nie dala. Niestety mamy zabudowana rure z wlotem do kanalu, wiec nie mozemy sprawdzic czy tam znajduje sie klapa. Pewnie pokusimy sie o zrobienie dziury w zabudowanie i zamontowanie klapy tam
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Mieszkanie na ostatnim piętrze

Post autor: emka »

Po zamknięciu drzwi do łazienki szumu nie słychać, ale buczenie silników i owszem. Cisza jest dopiero wtedy gdy wysiądzie wentylacja w budynku. No ale wtedy robi się zaduch w mieszkaniu z braku ruchu powietrza, pomimo stale otwartych klap w nawiewnikach okiennych. A zapachy kulinarne z pionu niekiedy docierają także do nas :| Temat znany, wielokrotnie poruszany w wątku "problemy z wentylacją" :|
ODPOWIEDZ