Umowa przedwstępna

Rozważasz zakup? To dział dla Ciebie, tu zadawaj pytania.
Toby
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2012, o 15:11

Umowa przedwstępna

Post autor: Toby »

Czy ktoś z Was zawierał umowę przedwstępną w formie aktu notarialnego?
Jakie macie doświadczenia?
Czy postanowienia są równie absurdalne i niekorzystne dla kupującego?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Umowa przedwstępna

Post autor: osverdis.pl »

Toby pisze:Czy postanowienia są równie absurdalne i niekorzystne dla kupującego?
Jakie konkretnie postanowienia masz na myśli?
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Umowa przedwstępna

Post autor: kiwdul »

Ja tez jestem ciekaw czy ktoś zidentyfikował jakieś dziwne zapisy w umowie przedwstępnej w formie aktu? Podpisywaliście może taką umowę u notariusza Ronsona czy u "swojego" (tańszego) notariusza?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Umowa przedwstępna

Post autor: osverdis.pl »

Na temat dziwnych zapisów trudno mi się wypowiadać. Kwestia notariuszy była już poruszana tutaj.
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Umowa przedwstępna

Post autor: kiwdul »

dzięki
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Umowa przedwstępna

Post autor: Kris »

Toby pisze:Czy postanowienia są równie absurdalne i niekorzystne dla kupującego?
Przeanalizowałem draft aktu (umowa deweloperska) i do paru rzeczy można by się 'doczepić'... przykładowo:

- możliwość umieszczenia reklam na budynkach, do czasu sprzedaży ostatniego mieszkania;
- kary umowne za nieoddanie mieszkania w terminie. W tym wypadku ponosimy koszty wynajmu innego lokalu, choć już powinniśmy się wprowadzić do tego.

Kluczowe, z punktu widzenia naszych finansów, konta powiernicze i tak nie mają zastosowania w przypadku Naszej inwestycji... jednakże, warto 'zabezpieczyć' się np. poprzez odpowiedni harmonogram wpłat. Jednakże, wszystko wskazuje na to, że nie powinno być takich problemów...

Wg. mnie, warto też zrezygnować z podpisywania aktu notarialnego na garaż... zwykła umowa cywilno-prawna moim zdaniem jest zupełnie wystarczająca... szczególnie, jeśli garaż bierzemy za gotówkę i możemy zapłacić dopiero, po jego zbudowaniu i oglądnięciu...
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Umowa przedwstępna

Post autor: osverdis.pl »

Jeżeli chodzi o reklamy, to pracując nad ostateczną wersją aktów dla grupy korzystającej z usług "zewnętrznego" notariusza wynegocjowałem:
- precyzyjne określenie, na co się zgadzamy: reklamy na płocie dookoła budowy, reklamy na biurze sprzedaży, maszty i billboard przed budynkiem B (53), ;
- ograniczenie treści reklam wyłącznie do spraw związanych z inwestycją Verdis;
- usunięcie zapisu, że zamieszczanie w/w reklam będzie bezpłatne.

Myślę, że dobrze by było gdybyście i u siebie wywalczyli przynajmniej tyle.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Umowa przedwstępna

Post autor: Kris »

Jak najbardziej... szczególnie, że chyba wielu z Nas korzysta z wspomnianego notariusza...
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Umowa przedwstępna

Post autor: kiwdul »

a jak można uzyskać namiary do tego zaufanego notariusza? Czy jest dużo tańszy od notariusza Ronsona? Czy wiecie może co się dzieje w sytuacji gdy cześć mieszkańców ma wpisane w akcie prawo Ronsona do reklamowania wszystkiego a część ma zapisane ograniczenia w reklamowaniu?
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Umowa przedwstępna

Post autor: Kris »

kiwdul pisze:a jak można uzyskać namiary do tego zaufanego notariusza?
Jakub Kulczycki tel. 791 733 236

kiwdul pisze:Czy jest dużo tańszy od notariusza Ronsona?
Jest tańszy, ale o szczegółach już musisz z nim porozmawiać...

kiwdul pisze:Czy wiecie może co się dzieje w sytuacji gdy cześć mieszkańców ma wpisane w akcie prawo Ronsona do reklamowania wszystkiego a część ma zapisane ograniczenia w reklamowaniu?
Niestety... ale dobre pytanie. Może nie może być w polu widzenia osoby, która ma takowy zapis? :D
ODPOWIEDZ