Okoliczne sklepy i lokale usługowe

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
piknew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 113
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 14:41
Budynek: 53A

Re: Okoliczne sklepy i lokale usługowe

Post autor: piknew »

slider pisze:jest naruszeniem integralności systemu płatniczego
Nie jest. Byłoby tylko w odniesieniu do prawnych środków płatniczych (czyli banknotów i monet NBP), np. jakby ktoś nagle powiedział, że w sklepie będzie akceptował tylko banknoty 10 zł.
slider
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 106
Rejestracja: 14 lut 2013, o 09:58

Re: Okoliczne sklepy i lokale usługowe

Post autor: slider »

Chodzi tu o integralność elektronicznego systemu płatniczego. Pracuję w tej branży, trust me - nie wolno. A co do ręki i karmienia: jak akceptant zabierze ten terminal (dla niego jedna sztuka to peanuts w obliczu kary od organizacji płatniczych) to sklep będzie miał większe problemy. Materia jest skomplikowana, compliance płatniczy to materiał na doktorat.
slider
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 106
Rejestracja: 14 lut 2013, o 09:58

Re: Okoliczne sklepy i lokale usługowe

Post autor: slider »

piknew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 113
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 14:41
Budynek: 53A

Re: Okoliczne sklepy i lokale usługowe

Post autor: piknew »

Czyli z pkt. widzenia prawa jest to dozwolone (a więc w przypadku relacji kupujący / sklep). Natomiast jest to (zapewne) uregulowane umową sklep - akceptant (na podstawie artykułu, jednak ciekawe, czy w przypadku dużych merchantów to jest też standardowe). Tak więc sytuacja "klient przychodzi i nie może zapłacić ze względu na limit" - prawnie jest dozwolona (btw. klient nawet nie zna postanowień umowy sklep - akceptant). Zna jednak prawo (w tym przypadku odnoszące się do środków płatniczych). To jest tylko moja opinia. W każdym razie do sklepu należy decyzja, czy bardziej się opłaci wprowadzenie limitów (narażając się równocześnie na "upomnienia" od akceptanta czy niezadowolenie klientów) czy jednak nie (ale wtedy sprzedaż towarów o niskiej marży, przysłowiowych bułek - może się zupełnie nie opłacać).
Gary
Posty: 5
Rejestracja: 14 sie 2013, o 20:31

Re: Okoliczne sklepy i lokale usługowe

Post autor: Gary »

Ja również nie rozumiem problemu, wręcz uważam ze powinniśmy się cieszyć z położenia naszego osiedla i tak dużego wyboru sklepów. Ronson nie może rozwiązywać takich problemów.

Notatka osverdis.pl: Entuzjazm, jakim pała Gary, porównać można wyłącznie do tego, który znamy ze strony pracowników Ronsona ;). W związku z powyższym, doradzam adekwatne podejście do jego/jej wpisów ;). Więcej na ten temat tutaj.
Pawelek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 68
Rejestracja: 6 lis 2012, o 19:45
Budynek: 53C

Re: Okoliczne sklepy i lokale usługowe

Post autor: Pawelek »

http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,14 ... zlego.html
Sejm przegłosował ustawę, która zakłada, że od stycznia 2014 r. tzw. opłata interchange fee nie będzie mogła być wyższa niż 0,5 proc. Dzisiaj jest to średnio 1,3 proc. Ustawa przewiduje jednak półroczny okres przygotowawczy, co oznacza, że detaliści nowe, niższe stawki odczują dopiero w połowie przyszłego roku.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Okoliczne sklepy i lokale usługowe

Post autor: osverdis.pl »

Przydatna nowość na terenie naszego osiedla:).

Obrazek
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Okoliczne sklepy i lokale usługowe

Post autor: Justa »

Ma ktoś informację jaki lokal powstanie na rogu zaraz przy wjeździe do pierwszego garażu - od strony wejścia głównego?
Pozdrawiam

Justa
soltys100
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut 2012, o 20:29

Lokale usługowe na osiedlu

Post autor: soltys100 »

Witam,

większość z Was zapewne otrzymała już dokumenty dotyczące najbliższego spotkania Wspólnoty.

Jedną z proponowanych uchwał jest udzielenie przez Wspólnotę zgody na sprzedaż alkoholu w budynku D, gdzie jest planowany Top Market.

Osobiście jestem na NIE i nie chodzi o samą sprzedaż alkoholu ale sam fakt sytuowania sklepu o tak znacznej powierzchni w tym miejscu (bez koncesji sklep raczej się nie otworzy gdyż jest to nieopłacalne).

Uważam bowiem, że:

- lokale na naszym osiedlu są niestety niedostosowane do przyjmowania dostaw, a jak wiemy dostawy do sklepów spożywczych odbywają się każdego dnia. Przykład mam już na naszym osiedlu na rogu, gdzie aby zrobić dostawę kierowcy często wjeżdżają ciężarówkami na chodnik, luba stają na ulicy utrudniając ruch innych pojazdów

- kolejnym powodem na nie jest i tak ogromny już deficyt miejsc parkingowych pod blokami. Nie ma miejsc dla gości a taki sklep tylko pogorszy sytuację. W końcu klienci i obsługa sklepu a także dostawcy, pzedstawiciele odwiedzający sklep muszą gdzieś parkować. Tutaj zdecydowanie brakuje wyobraźni zarówno Ronsonowi jak i Top Marketowi ale jak to w Polsce wychodzi się założenia jakoś to będzie :)

- jak wiemy sklep ma być otwarty od godziny 6.00 do 23, co dla mnie jako osoby mającej wszystkie okna wychodzące na ul. Człuchowską nie jest bez znaczenia. Mam tutaj na myśli bardzo wczesne dostawy do sklepu, głównie pieczywa, które w takim układzie będą się odbywały przed godziną 6, co nie będzie dla osób w podobnej sytuacji jak ja przyjemne (szczególnie dla mieszkańców budynku gdzie ma być sklep)

- w okolicy jest według mnie wystarczająca liczba sklepów (Euro, monopol na naszym osiedlu, Delikatesy Centrum i inne)

Moją opinię już znacie. Dajcie znać co wy sądzicie na ten temat?

Pozdrawiam
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Okoliczne sklepy i lokale usługowe

Post autor: osverdis.pl »

Mój głos na NIE macie jak w banku, chociażby z solidarności z mieszkańcami budynku D, którzy by z pewnością ucierpieli najbardziej.
ODPOWIEDZ