Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Post autor: marcinn06 »

Otwarcie ręczne bramy nie jest takie proste i już raz było raczej przeprowadzone, co skończyło się brakiem bramy garażowej przez 2 miesiące?? :) Proszę o informację może wiecie, czy Rada Mieszkańców kategorycznie zabroniła sprzedaży dodatkowych pilotów do bramy garażowej? Pan Patryk Borelowski próbuje już wszelkich tłumaczeń aby uniemożliwić mi uzyskanie drugiego pilota do bramy. Zaczął od sposobu programowania centralki do bramy po zastawianie miejsc postojowych przez sąsiadów itp. itd.
Może mi ktoś przypomnieć jaki jest skład Rady Mieszkańców? Z chęcią spotkam się z każdym z jej członków w celu omówienia tematu pilotów. To jest już śmieszne, abym nie mógł posiadać dwóch pilotów do miejsca, które kosztowało mnie kilkanaście tysięcy złotych....
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Post autor: osverdis.pl »

marcinn06 pisze:Otwarcie ręczne bramy nie jest takie proste i już raz było raczej przeprowadzone, co skończyło się brakiem bramy garażowej przez 2 miesiące?? :)
To akurat ma niewiele wspólnego - z tego co mi wiadomo "otwarcie", o którym piszesz nie było ręczne tylko "samochodowe" ;P i na pewno nie przyciskiem, ale abstrahując od tego, zgadzam się, że z tymi pilotami to jakaś komedia. Komuś tu się chyba wydaje, że jest naszym szefem, a nie dokładnie odwrotnie :).
papay
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 41
Rejestracja: 24 lut 2013, o 19:01

Re: Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Post autor: papay »

Mi pani z ronsona tez mowila ze nie bedzie problemu prosze sie tylko skataktowac z p.Patrykiem i sie zaczelo dokladnie te same wymowki p.Patryka o ktorych pisal Marcino a 2gi pilot jest mi porzebny jak zona wezmie kluczyki z pilotem (przez pomylke)to jest problem nie z wyjazdem ale z wjechaniem poza tym niech sie jeden zepsuje to pewnie znajac zycie drugi dostane za 7 lub 14 dni bo tez bedzie jechal z niemiec albo cos tam innego wymysla
Pawelek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 68
Rejestracja: 6 lis 2012, o 19:45
Budynek: 53C

Re: Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Post autor: Pawelek »

Chyba należy pogratulować "sprytu" ... naklejką?
Załączniki
garaz.jpg
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Post autor: Konkordat »

Oto powód dla którego w mieście warto mieć mały samochód. Nic go nie zatrzyma. Teraz kolczatki założą ;)
johny
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, o 11:23

Re: Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Post autor: johny »

Ktoś poznaje to auto? Stoi na naszym miejscu.
Dziś grzecznie włożyłem karteczkę z informacją za wycieraczkę.
Następnym razem zastawie je autem i wystawię na allegro.
Załączniki
DSC_0029.JPG
Nod
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 29 paź 2014, o 07:56
Budynek: 53E

Re: Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Post autor: Nod »

Hej,

Podepne sie pod temat. Czy ktos ma pojecie czemu nagle na 50% miejsc w garazu pod blokiem F pojawily sie slupki? Czy to sa miejsca niewykupione czy mozna sobie cos takiego zamontowac? Strasznie to dziwne bo gdy rezerwowalem miejsce parkingowe dla siebie to caly poziom -1 byl zarezerwowany a na -2 jakies 60%. Nagle widze mnostwo slupkow. Czy ktos wie o co chodzi?
johny
Posty: 22
Rejestracja: 31 maja 2015, o 11:23

Re: Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Post autor: johny »

Na pewno częśc miejsc z słupkami są własnością Ronsona - jakieś 3 tygodnie temu prosiłem o listę wolnych miejsc i było w czym wybierać.
Co do samodzielnego montażu to nie jest tak prosto. Z jednej strony jakby powiedzieć, że nie wolno, to kraść też nie wolno, a wiemy jak jest w praktyce. Jednak jeśli zdecydujesz się na samodzielny montaż, naruszysz posadzkę i stracimy rękojmię wykonawcy na usterki. To oznacza, że jeśli zdecydujesz się na taki zabieg i coś uszkodzisz - np przebijesz się do Chin i przez tę dziurkę będą nam do garażu wchodzić chinczycy, pozostali mieszkańcy na patio postawią pręgierz i rozliczą się z tobą w odpowiedni sposób,
(Ten sam temat z montowaniem w garażu uchwytów na rowery itp - http://osverdis.pl/forum/viewtopic.php?f=14&t=460)

Zauważ, że na zdjęciach widać, że słupki w niczym nie przeszkadzają parkującym na lewo.
Nod
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 29 paź 2014, o 07:56
Budynek: 53E

Re: Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Post autor: Nod »

Generalnie nowe slupki pod bud. F sa z takimi jakby "uszami", wiec raczej samochod (tak jak wyzej) nie da rady zaparkowac. Osobiscie jakos mnie te slupki nie pociagaja, mysle, ze jak ktos zaparkuje na moim miejscu to sobie z tym poradze. Poprostu smutnym jest fakt, ze musialem wybrac miejsce na poziomie -2, dalej do windy - bo reszta teoretycznie byla zarezerwowana, a teraz widze tyle atrakcyjnych miejsc niewykupionych.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Post autor: osverdis.pl »

Nod, zgłoś się do Ronsona (zwłaszcza jeżeli nie podpisywałeś jeszcze aktu notarialnego) - być może uda się zamienić miejsce. Ja tak swego czasu zrobiłem.
ODPOWIEDZ