Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Post autor: Kris »

No właśnie.. a co z przypadkami, że mam pilota, mam swoje miejsce i akurat jadę za innym samochodem? Też będę traktowany jak potencjalny oszust? :)

Uwierzcie mi, że tego typu protezy rozwiązań nic nie dadzą... przerabialiśmy to już gdzie indziej... dopiero po pojawieniu się szlabanów, problem zniknął... Zasugerowałem już, skąd na to można wziąć pieniądze...

Ja widzę dwa rozwiązania. Albo robimy szlabany albo nie robimy nic i zaopatrujemy się w nalepki i karzemy w ten sposób takiego delikwenta...
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Post autor: kiwdul »

Dla mnie szlaban to strzelanie z armaty do komara. Kilka razy wjechał jakiś mercedes i już cała wspólnota postawiona na baczność...?
Koszt nalepek to kilkadziesiąt złotych, implementacja rozwiązania trwa kilka sekund a lekcja dla parkującego na dziko jest baaardzo bolesna bo trochę trwa wyskrobanie szyby.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Post autor: Kris »

W takim razie takie nalepki potrzebujemy: 'Teren prywatny. Parkowanie zabronione' :)


P.S. To, czy miejsce jest wykupione czy nie, widać po KW... oczywiście trzeba wziąć pod uwagę opóźnienie we wpisach...
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Post autor: Justa »

To nie tylko mercedes jest powodem podniesienia rabanu na forum ;) parkujący beżowy skuter jest kolejnym przykładem...

Teraz jest to parkowanie na dziko, ale co będzie w przypadku wjazdu złodziei jak na Szulborskiej??

Sposób na parkujących na dziko jest wg mnie nie fair wobec reszty płacącej masę kasy za miejsce i płacącej co miesiąc opłaty. Dlaczego mamy sponsorować wygodnictwo cwaniaków?

Zacznijmy od bezkosztowego spisu samochodów i miejsc parkingowych i zaangażujmy ochronę do ich obowiązków. Spacery kontrolne po garazu mogą być połączone z weryfikacją. To naprawdę nie zajmie im ogromu czasu przy kartce z zaznaczonym kolorem miejsc wykupionych.
Każdy mieszkaniec, który zauważy zaparkowany na swoim miejscu samochód powinien nakleić KK to szybko poduchy delikwenta.

Kwestią innych zabezpieczeń możemy zająć się pózniej, choć wydaje mi się, że koszty dzielone na taką ilość stanowisk nie bedą ogromne...
Pozdrawiam

Justa
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Post autor: and »

U znajomego jest szlaban w garażu i rozwiązanie jest słabe. Trzeba dużo dłużej czekać, mimo, że u niego sama brama garażowa otwiera się dwa razy szybciej niżu nas.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Post autor: Kris »

Jeśli wszystko działa dobrze, to szlabany otwierają się bardzo szybko... mam takie rozwiązanie w firmie... codziennie z niego korzystam...

Problemy mogą się pojawić w przypadku, gdy będziemy chcieli zrobić karty zbliżeniowe. Tu już wiele zależy od jakości anten itp. więc najlepsza opcja to pilot..
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Post autor: Skydiver »

Zanim zaczniemy stawiać szlabany, kolczatki, robić fosy, rozstawiać snajperów na dachach, może spróbujmy zacząć od najprostszego i najtańszego rozwiązania, myślę że jak cwaniak będzie musiał przez godzinę, albo i dłużej skrobać przednią szybę to odechce mu się parkowania na cudzym miejscu.
Jeśli nie będzie efektów to można pomyśleć nad bardziej skomplikowanym i droższym rozwiązaniem. Koszt naklejek to kilkadziesiąt zł, może dołoży się Ronson bo też o jego miejsca chodzi, no i ochrona wreszcie będzie miała jakieś zajęcie.
Jak tylko wróci z urlopu administrator to zaproponuję takie rozwiązanie.
piknew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 113
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 14:41
Budynek: 53A

Re: Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Post autor: piknew »

Podsumowując - każdy dba o swoje miejsca a ochrona o "Ronsonowe"?
Skydiver
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 204
Rejestracja: 4 cze 2013, o 21:05

Re: Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Post autor: Skydiver »

piknew pisze:Podsumowując - każdy dba o swoje miejsca a ochrona o "Ronsonowe"?
Trochę to uprościłeś :P, ochrona dba o wszystkie miejsca, ale o nasze na wniosek właściciela, inaczej musieli by robić obchód z 5 godzin porównując wszystkie numery rejestracyjne. Miejsce nie wykupione powinno być po prostu puste, a żeby sprawdzić czy na wykupionym stoi właściwy samochód trzeba sprawdzić numery rejestracyjne. Rozwiązanie może nie jest idealne, ale uważam że ze względu na niski koszt warto je wypróbować, zanim wyda się grube tysiące na skomplikowane systemy.
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Garaż i parkowanie samochodów nieuprawnionych...

Post autor: Justa »

Jak kupowaliśmy miejsca parkingowe Ronson miał plan z numerami miejsc. Najprościej jest ten plan sxerować i zaznaczyć kolorem miejsca wykupione i dać ochronie. Będzie jasno i klarowne namalowane które miejsce powinno byc puste.

Za godzinę jak wyjdę z domu poproszę Panie z Ronsona o przygotowanie tego, mam madzieję że im również będzie zależało na eliminacji tych samowolnych postojów.
Pozdrawiam

Justa
ODPOWIEDZ