Lista usterek / prac, które nie zostały wykonane

Tutaj zgłaszamy i opisujemy wszelkie usterki zauważone na terenie osiedla.
Sąsiedzi
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 78
Rejestracja: 5 gru 2012, o 18:39

Re: Lista usterek / prac, które nie zostały wykonane

Post autor: Sąsiedzi »

osverdis.pl pisze:Zgadzam się, że warto by to było upublicznić, ale musimy się zastanowić, jak zrobić to tak żeby nie zaszkodzić samym sobie - np. chwalenie się wszem i wobec, że nasi ochroniarze śpią, a monitoring to lipa może odbić się nam czkawką...
Dochodze do wniosku, że musimy to upublicznić. Kwestie związane z ochroną trzeba załatwić sprytnie. Moim zdaniem na poczatek powinna pojawić się informacja o okablowaniu, z tego co wiem od UPC nie jesteśmy jedyną inwestycją r z takim przekrętem! R wg pracownikaUPC standardowo nie montuje kabli, potem UPC instaluje tylko tam gdzie ma byc tv/int, ludzie podpisuja w akcie zrzeczenie sie wszelkich roszczen i reszta kaski zostaje w kieszeni r!! Dowiedzielismy sie tego w piatek przy okazji instalacji drugiego tv.(zresztą okazało się, że peszel jest niedrożny!!!) To jest zwykłe oszustwo, nie jakies niedogadanie z UPC jak nam próbowali wciskać tylko zwykły przekręt. Czy ktoś z Was zna kogoś mieszkającego na innych osiedlach ronsona? Popytajcie, to może być pomocne.

Informacja o okablowaniu musi być upubliczniona moim zdaniem. Kwestie ochrony można załatwić swierdzeniem, że brak kabli to nie jest to jedyne niewywiązanie się z umowy przez r.

Co do domofonów, sprawdzcie sami na stronie Fermaxa http://www.fermax.pl/ , ja nie widze tam nic przy wersji podstawowej oprócz możliwości otwierania drzwi, są inne wersje ale tamte mają więcej guzików niż nasza, dodatkowo też sprawdziłem u ochrony, nikt nic nie wie. Jutro nawet sprawdze to bezposrednio w Fermaxie.

Vellamo pytanie do Ciebie, w dzień kiedy robiliście ten "test" z pracownikiem r, czy wiesz kto był wtedy z ochrony?
vellamo
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 85
Rejestracja: 17 lut 2013, o 12:20

Re: Lista usterek / prac, które nie zostały wykonane

Post autor: vellamo »

Tak, był wtedy taki wysoki, niesympatyczny ochroniarz.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Lista usterek / prac, które nie zostały wykonane

Post autor: and »

Instalacje to wystarczyło dodać zapis w umowie jak bezpośrednia konkurencja - LCC dwa gniazda aktywne, albo u kolegi jeszcze inny deweloper napisał jedno gniazdo aktywne i miał kable tylko w salonie. Podejrzewam, że po tej burzy R też mógł tak zrobić w następnym etapie. Co do domofonu to jest po prostu chamskie robić idiotów z ludzi. Bardzo mnie zdziwiło jak Vellamo napisał, że działało, ponieważ ja już ze 4 miesiące temu pytałem ochrony i nic nie wiedzieli. Jeśli było to testowane przez kogoś z administracji to niedobrze świadczy o ich usługach, ponieważ wskazywałoby to, że są firmą dewelopera, a nie mieszkańców.
Sąsiedzi
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 78
Rejestracja: 5 gru 2012, o 18:39

Re: Lista usterek / prac, które nie zostały wykonane

Post autor: Sąsiedzi »

and pisze: Jeśli było to testowane przez kogoś z administracji to niedobrze świadczy o ich usługach, ponieważ wskazywałoby to, że są firmą dewelopera, a nie mieszkańców.
A Ty myslisz, że administracja jest firma mieszkańców? ?? Nie jest.
Na początku jak sie wprowadzilismy raz nie zaplaciliśmy w terminie czynszu bo wysylali na stary adres, w koncu wyslali nam pismo ponaglające z informacja gdzie mamy przelac pieniadze, i było Ronson Development i nr konta :)))
vellamo
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 85
Rejestracja: 17 lut 2013, o 12:20

Re: Lista usterek / prac, które nie zostały wykonane

Post autor: vellamo »

Trochę to bez sensu, że oni w taki sposób próbują nam wmówić, że wszystko jest ok z domofonem...
Nie chce mi się z kolei wierzyć, że konserwator i ochroniarz byli w 'zmowie'. Ochroniarz rzeczywiście się zgłaszał, śmialiśmy się nawet, że jest 'łączność z bazą' :)
Ochroniarze naprawdę nie mają pojęcia, jak obsługiwać te urządzania, które mają w kanciapie. Ten sympatyczny, starszy Pan podczas którejś z rozmów zapytał, czy my może znamy się na tym jego domofonie i czy nie moglibyśmy podejść i mu pokazać jak to działa :P Może trzeba w ten sposób rozmawiać z administracją/deweloperem, skoro upierają się przy tym, że wszystko działa. Jakość i przeszkolenie ochrony też jest, na razie, po ich stronie.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Lista usterek / prac, które nie zostały wykonane

Post autor: and »

Wspólne działanie ze złożonym pismem dało jakieś skutki. Dlatego przygotowałem wstępne pismo w odpowiedzi do dewelopera. Uważacie, że powinniśmy coś takiego złożyć?
Załączam draft i proszę o opinie na temat inicjatywy oraz ewentualne uwagi.

Proponuję do wiadomości pozostawić Rzecznika Praw Konsumenta i dać administrację osiedla, co pozwoli na ogarnięcie zamieszania, że ktoś o czymś nie wiem i odsuwanie napraw w czasie.
Załączniki
Verdis Odpowiedź.doc
(30 KiB) Pobrany 432 razy
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Lista usterek / prac, które nie zostały wykonane

Post autor: and »

Tłumów nie poderwałem do dyskusji :) Ja takie pismo złożę
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Lista usterek / prac, które nie zostały wykonane

Post autor: osverdis.pl »

and, masz jakąś konkretną wiedzę na temat wyższości drzwi metalowych nad drewnianymi?
podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Re: Lista usterek / prac, które nie zostały wykonane

Post autor: podspodem »

drzwi metalowe są niepalne, ta zmiana pewnie wynikała z zaleceń opracowanych przez strażaków
Marcin Smolarek
53D
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Lista usterek / prac, które nie zostały wykonane

Post autor: and »

Jak włożą drzwi laminowane to mogą wsadzić drzwi za 300 zł i nic z tego dobrego nie wyjdzie. Ponadto jeśli chodzi o wilgoć i zarysowania to na pewno lepiej mieć stalowe.Walniesz rowerem masz laminat porysowany.
ODPOWIEDZ