Remonty, budowy, muzyka i inne hałasy

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Remonty, budowy, muzyka i inne hałasy

Post autor: osverdis.pl »

Kiedyś trzeba, ale czy koniecznie o 8 rano?
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Remonty, budowy, muzyka i inne hałasy

Post autor: marcinn06 »

a wolisz o 17? kiedy większość odpoczywa po pracy? Z godzinami nigdy nikomu nie dogodzisz. Jeden chodzi dopracy na 8 a inny na 9 a jeszcze inny siedzi w domu i pracuje. Umowna cisza nocna jest do 6 więc bez przesady. Ja może zacznę narzekać na śmieciarkę, która codziennie zabiera śmieci z osiedla o 7 rano? Mam pomysł niech nie zabiera :) Pomyślcie czasem, że nie jesteście pempkiem świata i nikt nie będzie dopasowywał wszystkich prac do Was bo nie możecie pospać do 9 albo wytrzymać jednego dnia odkurzania liści. Jeśli ktoś proponuje, aby ekipa sprzątająca przeniosłą się ze sprzętu typu odkurzacz do liści na miotłę to niech sam weźmie taką miotłę na cały dzień do rączki i sprawdzi czym mu wygodniej jest pracować. W wielu przypadkach niestety widze, że każdy dba tutaj o własny tyłek i żeby tylko jemu było wygodniej.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Remonty, budowy, muzyka i inne hałasy

Post autor: osverdis.pl »

Marcin, ugryzło Cię coś dzisiaj?

Po pierwsze, ja nic o miotłach nie pisałem. Po drugie, pomysł żeby wszelkiego rodzaju hałaśliwe prace, w miarę możliwości, wykonywać w godzinach powiedzmy (strzelam) 11:00 - 15:00 nie jest chyba przesadnie egzotyczny. Nie wiem, czy jest to w ogóle możliwe, stąd moje pytanie, kto się tym zajmuje.

No i wreszcie, sąsiadka wyraziła opinię, ja się do niej odniosłem - jeśli masz inne zdanie - nie ma najmniejszego problemu, może nawet nas przekonasz racjonalnymi argumentami, ale można to chyba wyrazić w nieco mniej konfrontacyjny sposób?
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Cisza nocna a wiercenie wiertarką...

Post autor: Justa »

Chciałam przesłać serdeczne pozdrowienia dla Sąsiada z bloku 53a, który właśnie w tej chwili (19.09 godz 22:01) przesyła Sąsiadom życzenia spokojnej nocy wraz z kołysanką zagraną przez wiertarkę : :twisted:

Gratuluję rozsądku i empatii w bloku, gdzie o tej porze śpią małe dzieci i niektórzy Sąsiedzi ...
Pozdrawiam

Justa
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Cisza nocna a wiercenie wiertarką...

Post autor: osverdis.pl »

Jako być może jedyny bezdzietny w klatce, oświadczam, że mnie nie ma w kraju! 8-)
synek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 99
Rejestracja: 28 gru 2012, o 22:34
Budynek: 53C

Używanie dmuchaw do liści

Post autor: synek »

https://www.portalsamorzadowy.pl/gospod ... 33730.html
...Dmuchawy to nie tylko hałas przyczyniający się do podwyższenia jego poziomu, i tak już wysokiego, zwłaszcza w centrach miast. Równie istotny jest ich niekorzystny wpływ na stan czystości powietrza. Szkodliwe pyły emitowane przez kominy i samochody, które osiadają na chodnikach, dmuchawy znów wprowadzają do atmosfery.

- Ciężkie liście szybko opadają, ale pyły unoszą się w powietrzu kilka godzin czy też w sprzyjających warunkach nawet kilka dni - mówi dr Zbigniew Głuszczak z katedry Gospodarki Regionalnej i Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego dla Dziennika Łódzkiego.

Jak podkreśla, używanie dmuchaw w sytuacji, gdy walczymy ze smogiem, to bezmyślne działanie. Z punktu widzenia środowiska lepsze byłyby zwykłe grabie i miotła - dodaje...
Pilat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2018, o 10:34

Re: Używanie dmuchaw do liści

Post autor: Pilat »

Hej Synek,

w punkt. Poniekąd dlatego też zredukowalismy czas pracy dmuchaw na naszym osiedlu do 0,5 h dziennie w poludnie.

Piotr
red
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2020, o 14:38

Koszenie trawników

Post autor: red »

Witam sąsiadów.
Od małego dziecka mnie uczono że tydzień ma 7 dni a niedziela jest dniem do odpoczynku. Czy 6 pozostałych dni w tygodniu to Wam nie wystracza na koszenie trawników i musicie to robić własnie w niedziele? Z uwagi ze mamy niedziele to nazwe to delikatnie - DRAŃSTWO ale nastepnym razem nazqwe to po imieniu!!! :evil:

Pozdrawiam sąsiadów co w niedziele szanują odpoczynek ;)
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Remonty, budowy, muzyka i inne hałasy

Post autor: Konkordat »

Cześć, czy ktoś się orientuje co to wczoraj tak hałasowało ok godz. 22 przez ok pół godziny. Bardzo słyszalne od strony Auchan. Jakby jakieś pompy albo czort wie co. Tak z ciekawości pytam :)
Tortilla
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:15

Re: Remonty, budowy, muzyka i inne hałasy

Post autor: Tortilla »

Alarm przeciwpozarowy w garazu budynku G
ODPOWIEDZ