Remonty, budowy, muzyka i inne hałasy

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Remonty, budowy, muzyka i inne hałasy

Post autor: kiwdul »

Jakby ktoś się zastanawiał skąd się nagle wzięło tyle samolotów w powietrzu nad naszymi głowami:
https://lotnisko-chopina.pl/pl/aktualno ... egoly.html
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Remonty, budowy, muzyka i inne hałasy

Post autor: Konkordat »

Dzięki za info :)
hehemon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 42
Rejestracja: 2 lut 2014, o 16:17
Budynek: 53C

Re: Remonty, budowy, muzyka i inne hałasy

Post autor: hehemon »

Ja ciągle słyszę te samoloty, czy prace się przedłużyły?
M&M
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2016, o 22:11

Re: Remonty, budowy, muzyka i inne hałasy

Post autor: M&M »

hehemon pisze:Ja ciągle słyszę te samoloty, czy prace się przedłużyły?
Starty z pasa 33 (nad Verids i Bemowo = hałas) i lądowania na pas 29 to konfiguracja dająca lotnisku największą przepustowość, dlatego jest bardzo chętnie wykorzystywana jeśli tylko wiatr na to pozwala.
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Remonty, budowy, muzyka i inne hałasy

Post autor: vedder »

no chyba na odwrót
zazwyczaj lądowania są na 33 a starty z 29. Chyba ze wieje ze wschodu to wtedy starty z 15 a lądowania na 11.
z 33 (bo dłuższy) startują tylko dreamlinery no i ewentualnie B777 Emirates.
No i czasami jak już naprawdę mocno wieje to puszczają wszystkich (i starty i lądowania) np z 29
To co hehemon słyszy to pewnie starty z 33 (a ze ostatnio zrobiło się ich więcej to prawda bo tras dalekich mamy coraz więcej - LAX, NRT, SIN)
M&M
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2016, o 22:11

Re: Remonty, budowy, muzyka i inne hałasy

Post autor: M&M »

Pełna zgoda. Chodziło mi właśnie o to, że te na dalekie trasy startują z 33, co widać i słychać :) Choć osobiście uważam, że popołudniowy rozlot 787 jak jeden za drugim kładą się lekko na skrzydło to widok, który chyba nie może się znudzić :)
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Remonty, budowy, muzyka i inne hałasy

Post autor: vedder »

tak zupełnie offtopic (osverdis nie badz zły :-)) to ja wolałbym żeby opróćz 787 tez i częściej B777 był i A380 i A340 i B747 i jeszcze pare innych ale to co jest teraz to i tak skok pokoleniowy w stosunku do tego co było np 20 lat temu na naszym stołecznym lotnisku
Sąsiadów którzy nie podniecają się tak bardzo tym co im lata nad głowami przepraszamy :-)
Katarzyna131
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2018, o 09:51

Hałas przy odkurzaniu chodników

Post autor: Katarzyna131 »

Dzień dobry!
Czy tylko mnie dobija hałas odkurzania/sprzątania chodników na osiedlu? Rozumiem, że większość ludzi jest w pracy w tych godzinach, ale jest też grupa mam z małymi dziećmi oraz osób pracujących w domu, które nie mogą otworzyć w lato okna, bo nie da się funkcjonować w takim hałasie. Zamknięcie okna też do końca nie wygłusza tych odkurzaczy... Może warto by było zainwestować w cichszy sprzęt lub zwykłą miotłę, bo nie da się tu mieszkać. Dla panów sprzątających też na pewno nie jest przyjemnością pracować w takim hałasie. Budowa osiedla obok jest mniej uciążliwa niż te maszynki.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Remonty, budowy, muzyka i inne hałasy

Post autor: osverdis.pl »

Faktycznie, cokolwiek to jest, hałasuje koszmarnie. Wczoraj atakowali tym od 8 przez dobrą godzinę. Wiemy chociaż, kto tego używa?
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Remonty, budowy, muzyka i inne hałasy

Post autor: marcinn06 »

ludzie nie przesadzajcie. Może sami weźcie te miotły i do boju? To normalne że kiedyś trzeba te porządki robić.
ODPOWIEDZ