Problemy z wentylacją

Tutaj zgłaszamy i opisujemy wszelkie usterki zauważone na terenie osiedla.
abel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 164
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:41

Re: Usterki

Post autor: abel »

Tylko których? :D Chyba trzeba będzie interweniować. Pytanie - zgłaszać to w trybie usterki do Ronsona czy do RedNetu?
tom
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2012, o 22:35
Budynek: 53B

Re: Usterki

Post autor: tom »

Raczej rednet skoro do tej pory nie bylo klopotu
ludziki
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 13:35

Re: Usterki

Post autor: ludziki »

Witajcie,

problem istnieje przynajmniej od Wielkanocy (piszę z bloku B nowego). W pionie na święta zostaliśmy my (piętro 1) i sąsiad z 3 piętra więc łatwo poszła identyfikacja ;)
Na początku myślałem, że "zapachy" są tłoczone przez szyb wentylacji grawitacyjnej, czyli, że ktoś do złego otworu podłączył okap kuchenny. Okazało się jednak, że tłoczone wszystko było przez komin "okapowy" - jest to conajmniej dziwne, bo każde mieszkanie powinno mieć swój przewód kominowy i sąsiad nie powinien mieć możliwości "podtruwania" (z całą pewnością jest tak, gdy w bloku jest gaz - u nas przy elektryku nie wiem, niech się wypowie ktoś bardziej kompetentny). U sąsiada już nie sprawdzałem, czy ok jest podłączone - skoro zapachy leciały "dobrym" kanałem.

Nie zgłaszałem oficjalnie problemu tylko w "luźnej rozmowie" dowiedziałem się, że jest to problem rozregulowanych urządzeń na dachu z powodu remontów w mieszkaniach (rozregulowany ciąg) i że "ktoś o tym myśli". Aby nie czekać do rozwiązania problemu ja u siebie "zatkałem" przewód kominowy i szczerze powiedziawszy zapomniałem o problemie.

Skoro jednak problem występuje ciągle to jednak trzeba zgłosić to oficjalnie i przede wszystkim dowiedzieć się, czy przypadkiem wszystkie mieszkania nie zostały podłączone do jednego przewodu kominowego i dalej, czy nie jest to fuckup budowlany (wtedy wszyscy mamy duży problem, tj. my i ronson). Zastanawiam się, czy pojedyńcze wnioski nie zostaną olane albo jakiś bełkot będzie zaserwowany w odpowiedzi. Może trzeba pójść "siłą" wszystkich, których dotyczy problem.

edycja: my mieszkamy w pionie na prawo wychodząc z windy - czy problem dotyczy tylko tego pionu czy mieszkacie w innych?
tom
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2012, o 22:35
Budynek: 53B

Re: Usterki

Post autor: tom »

pion na lewo - nie ma problemu. jednak dziwne jest to ze jesli macie zwrotnice dobrze zamontowana to nie powinno Wam nic wlatywac jesli okap nie dziala
i nic wlatywac jak dziala ( bo tloczy )

dobra rada - sprawdz sobie czy podczas zaciskania opaska ktos nie "przesadzil" i nie docisnal tak mocno ze zwrotnice przestaly funkcjonowac. U mnie tak bylo ale poluzowanie opaski rozwiazalo problem.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Usterki

Post autor: and »

ludziki pisze:bo każde mieszkanie powinno mieć swój przewód kominowy i sąsiad nie powinien mieć możliwości "podtruwania"


U nas cały pion ma jeden przewód kominowy. Ten człowiek z Mostostalu przestrzegał o poprawnym podłączeniu okapów.
ludziki
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 74
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 13:35

Re: Usterki

Post autor: ludziki »

and pisze:U nas cały pion ma jeden przewód kominowy. Ten człowiek z Mostostalu przestrzegał o poprawnym podłączeniu okapów.
W takim razie dowiem się czy jest to zgodne z prawem budowlanym w przypadku kuchenek elektrycznych.
abel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 164
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:41

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: abel »

Był u nas pan i stwierdził, że straciliśmy gwarancję na wentylację, ponieważ wprowadziliśmy modyfikację podłączenia okapu (musieliśmy przesunąć rurę, ponieważ była idiotycznie zaprojektowana na środku komina i wystawałaby ze ściany w połowie z szafek!). W każdym razie nasza instalacja jest podłączona prawidłowo (oglądało ją już kilka osób), ALE! Słyszę, że u sąsiadów włączony jest pochłaniacz i czuję jak w sobotę rano smażą jajecznicę, a w piątki na obiad mają rybę... Apeluję do wszystkich o sprawdzenie swoich instalacji... Nie mam innej możliwości rozwiązania tego problemu.


klatka 2, blok B -budowlany A (klatka bliżej wejścia na osiedle)
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: and »

zgłaszałem to do Ronsona w trybie usterki. Sprawę przekazano do administratora, więc przyszedł konserwator. Coś tam przeczyścił na dachu i było ciszej, ale nie satysfakcjonująco. Na koniec przyszedł człowiek od wykonawcy wentylacji i przeczyścił dokładnie komin na górze, zrobił pomiary i stwierdził, że jest ok. Wytknął mi, że dokonałem przeróbki poprzez zwężenie wylotu i przez to będzie głośniej.
abel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 164
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:41

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: abel »

and pisze:zgłaszałem to do Ronsona w trybie usterki. Sprawę przekazano do administratora, więc przyszedł konserwator. Coś tam przeczyścił na dachu i było ciszej, ale nie satysfakcjonująco. Na koniec przyszedł człowiek od wykonawcy wentylacji i przeczyścił dokładnie komin na górze, zrobił pomiary i stwierdził, że jest ok. Wytknął mi, że dokonałem przeróbki poprzez zwężenie wylotu i przez to będzie głośniej.
A mówisz o której części budynku? Mieszkamy w klatce 2 po prawej stronie po wyjściu z windy.
Chyba zgłoszę to do Ronsona jako usterkę. Dziwne jest to, że nie czuję "każdego obiadu", tylko -jak podejrzewam - od jednych z sąsiadów. Zawsze wygląda to tak samo - słyszę odgłos pracującego pochłaniacza i czuję zapachy.
tom
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2012, o 22:35
Budynek: 53B

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: tom »

Jak slyszysz pochlaniacz to musi to byc gdzies blisko

Ja walcze z brakiem wentylacji w lazience od ponad tygodnia - nic nie ciagnie. Klatka 2 blok 53b mieszkania po lewej jak sie wychodzi z windy. Brak wentylacji bedzie pewnie skutkowal grzybem
ODPOWIEDZ