Problemy z wentylacją

Tutaj zgłaszamy i opisujemy wszelkie usterki zauważone na terenie osiedla.
soltys100
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut 2012, o 20:29

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: soltys100 »

U nas jest ok
Bąbelek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 8
Rejestracja: 25 cze 2015, o 11:17
Budynek: 53F

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: Bąbelek »

Sytuacja w budynku G. Zauważyliśmy, że w pewnym momencie wentylator znajdujący się w pokoju zaczął być głośny, jak by zaczął szumieć. Po jakimś czasie to ustało. Czy ktoś miał podobne sytuacje? Z czym to może mieć związek? Czy to normalne działanie? Czy ktoś wypuścił na wentylacje okap? A może jakiś problem techniczny?
piotrs
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2015, o 10:57

Wentylacja wieje

Post autor: piotrs »

Witam.

Mieszkam w budynku 53D i mam problem z wentylacja w aneksie(wieje zimnym powietrzem). Czy jest mozliwosc wylaczenia/zablokowania wlotu powietrza?
Z gory dziekuje za odpowiedz. Ewentualnie poprosilbym o nr do ewentualnego fachowca (jesli ktos juz mial ten problem).

pozdrawiam
Piotr
piotrs
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2015, o 10:57

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: piotrs »

Zdjecie wlotu wentylacji (Jak to wylaczac?)
pozdrawiam
Załączniki
12180159_922857534475738_711483466_n.jpg
12180159_922857534475738_711483466_n.jpg (11.5 KiB) Przejrzano 9986 razy
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: kiwdul »

na zdjęciu w prawym górnym roku jest "pstryczek" do zamykania i otwierania otworu - tego nie da się na 100% zamknąć tylko można zmniejszyć otwór. Jak dalej będzie zimno w pokoju to wtedy trzeba zdjąć obudowę i zakleić dziurę, albo zakleić i porobić otwory samemu (np w kartonie). Tylko wtedy trzeba pamietac ze nie bedzie cyrkulacji powietrza w mieszkaniu/pokoju i trzeba samemu wietrzyc.
piotrs
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2015, o 10:57

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: piotrs »

Dzieki za podpowiedz
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: MAJ40i4 »

Justa pisze:Po ostatniej kontroli wentylacji w moim pionie w bloku C Pan Borelowski z pracownikiem stwierdził, że mamy za mocne okapy, które zakłócają pracę wentylacji. Ronson dał wytyczne co do maksymalnej siły wywiewu okapów domowych.
Jedyne rozwiązanie to wymiana okapu - na co większość z nas nie pójdzie bo ma okapy wbudowane w meble i są to dodatkowe koszty, lub korzystanie z okapu na najniższym biegu.
Ja generalnie jak zaczynam wyczuwać kuchenne zapachy od sąsiadów staram się włączyć okap na najniższy bieg. Na razie to działa, jest uciążliwe, ale działa...

W budynku F od czasu wprowadzenia się większej ilości lokatorów pojawił się problem "obiadów serwowanych przez sąsiadów. Napisałem w tej sprawie do P.Patryka:

"Witam, W ostatnim czasie zauważyłem, że z wywietrznika okapu wydobywają się nieprzyjemne zapachy gotowania. Myślałem, ze może mam problem z okapem (chociaż wiem, że był prawidłowo zamontowany). Rozmawiałem z sąsiadami z mieszkania ...F i mają ten sam problem, podobnie jak ich sąsiedzi z 3 piętra a więc jest to problem ogólny.

Czy można zrobić coś w tej kwestii? Czy ktoś mógłby to sprawdzić? Zapachy są czasami naprawdę uciążliwe. "

Otrzymałem odp:
"Witam Pana,

Najprawdopodobniej któryś z sąsiadów ma okap o mocy przewyższającej zalecenia wykonawcy „pionów okapowych”.

„Pion okapowy” działa grawitacyjnie i ma swoją przepustowość/wydajność. Zbyt „potężny” okap (zdarza się, że wydajność okapu przekracza wydajność pionu) powoduje cofkę powietrza do lokali.

Sprawdzimy jeszcze czy nic nie siedzi w pionie ponieważ zdarza się, że ekipy remontujące lokale wrzucają tam folię itd.

Istnieje jeszcze możliwość zabezpieczenia się od wewnątrz lokalu – zakupić dodatkową gumową klapę zwrotną i zamontować zaraz za okapem (koszt ok. 60 zł) one są w 100% szczelne i zdają egzamin, częśc okapów ma w standardzie wbudowane takie klapy.

Pozdrawiam.
Patryk Borelowski
Specjalista ds. Zarządzania Nieruchomościami "

Czy ktoś stosował takie rozwiązanie albo ma takie same problemy w bud. F?

Pozdrawiam
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: Andrew »

Ja w budynku D mam podwojny problem - nie dosc, ze czuje zapachy z kuchni od sasiada, to jeszcze slysze i jego pracujacy okap, i nawet glosniejsze rozmowy, czy tez gre na pianinie/keyboardzie. Wszystko niesie sie przez okap (pomimo, ze ja mam do niego doprowadzona plastykowa rure). Bede wdzieczny za jakiekolwiek sugestie w tej materii. Sam dzwiek okapu sasiada jest juz dokuczliwy w szcsegolnosci, ze zwiastuje nieprzyjemne zapachy...
soltys100
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut 2012, o 20:29

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: soltys100 »

To ze czujesz zapachy i słyszysz okap sąsiada wynika prawdopodobnie z faktu, że okap sąsiada ma za duża moc. Z tego co wiem dopuszczalna moc na naszym osiedlu to 250wat a niektórzy mają okapy nawet 700watowe. Warto zgłosić problem do Zarządcy, który powinien ustalić od kogo niosą się zapachy i wyegzekwować od tej osoby aby używała okapu jedynie na pierwszym biegu
tom
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 10 paź 2012, o 22:35
Budynek: 53B

Re: Problemy z wentylacją

Post autor: tom »

Tak mam takie klapki. Z chęcią odpowiem na resztę pytań na priva. A jeśli chodzi o zapachy to temat rzeka i chyba po 3 latach walki zaczynam się przyzwyczajać ....
ODPOWIEDZ