Balkony / loggie

Tutaj zgłaszamy i opisujemy wszelkie usterki zauważone na terenie osiedla.
abel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 164
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:41

Balkony / loggie

Post autor: abel »

Czy zauważyliście, że brak solidnie wykonanej obróbki blacharskiej na balkonach powowduje, że woda leje sie wprost na poręcz jednocześnie rozpryskując się na balkonie? Czy ktoś już to zgłaszał? Nie podoba mi się, że każde topnienie nawet małej ilości śniegu będzie powodowało powódź na balkonie... A było to doskonale widać w ostatnią sobotę.
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Usterki

Post autor: and »

Ja mam mieszkanie na ostatnim pietrze, ale ta przerwa między szkłem, a balkonem jest beznadziejna
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Usterki

Post autor: marcinn06 »

Potwierdzam. Należy szczególnie uważać na dzieci...
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Balkony / loggie

Post autor: Justa »

A ja proponuję zlinczować architekta za pomysł szklanych balkonów i nie otwieranego środkowego okna w salonie :/
Niech przyjedzie do każdego z mieszkańców trzy razy w roku i sam umyje szyby :evil:
Pozdrawiam

Justa
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Balkony / loggie

Post autor: moon »

Za kazdym razem klne przy myciu tego okna, sasiednie skrzydla myje sie szybciej(oba) niz to jedno okno. Moze ktos ma jakis cudowny sposob? Ja myje myjka viledy z kijem, ale nie da sie domyc tak, zeby smug nie bylo...
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Balkony / loggie

Post autor: Justa »

Dla mnie jedyne sposoby na zaakceptowanie mycia tych trudno dostępnych szyb to zmiana tolerancji w wyglądzie i zaakceptowanie smug oraz podciągnięcie rolet żeby szyby balkonowe nie były widoczne 8-)
Pozdrawiam

Justa
piknew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 113
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 14:41
Budynek: 53A

Re: Balkony / loggie

Post autor: piknew »

abel pisze:Czy zauważyliście, że brak solidnie wykonanej obróbki blacharskiej na balkonach powoduje, że woda leje sie wprost na poręcz jednocześnie rozpryskując się na balkonie? Czy ktoś już to zgłaszał? Nie podoba mi się, że każde topnienie nawet małej ilości śniegu będzie powodowało powódź na balkonie... A było to doskonale widać w ostatnią sobotę.
Wg mnie to jest wada, którą trzeba zgłosić. Nie wiem, czy coś się da z tym zrobić (jakiś mały okap itp.)? Ale nawet w czasie delikatnego deszczyku cały balkon jest mokry, co w zasadzie wyklucza jego sensowne użytkowanie w tym czasie. A w lecie fajnie byłoby sobie z kawką usiąść, nawet wtedy gdy mamy łagodne opady.
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Balkony / loggie

Post autor: Justa »

Czy zauważyliście na swoich balkonach odpryski farby?
U mnie tak to wygląda, i jak widać zaczyna rdzewieć...


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam

Justa
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Balkony / loggie

Post autor: moon »

Ja na razie mam tylko takie bable z podniesionej farby. Balkon to czesc wspolna, do kiedy przysluguje nam prawo rekojmi?
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Balkony / loggie

Post autor: marcinn06 »

Mam tak samo. U nas już rdz wychodzi
ODPOWIEDZ