Hałas samolotowy, ruch lotniczy nad osiedlem

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Hałas samolotowy, ruch lotniczy nad osiedlem

Post autor: emka »

Witam serdecznie,
zastanawiam się nad zakupem mieszkania na osiedlu Verdis i mam pytanie do osób, które już tu mieszkają :
jak jest z hałasem generowanym przez samoloty? Pewnej marcowej soboty wybrałam się na spacer po okolicy i moją uwagę zwrócił huk przelatującego samolotu. Czy była to jakaś "zabłąkana" jednostka? Czy osiedle leży na trasie przelotów i hałas jest tu codziennością?
Obecnie mieszkam na Ursynowie i o ile na Okęciu wykorzystywany jest dłuższy pas startowy, to mamy spokój. Ale od 22 kwietnia lotnisko korzysta z pasa krótszego (bo ten drugi jest w remoncie) i lądujące samoloty latają nad moim osiedlem :( Huk okropny od godziny 6 rano do północy, czasami nawet dłużej. Pomimo zamkniętych okien hałas jest taki, że wybudzam się ze snu.
Będę wdzięczna za Wasze odpowiedzi Szanowni Mieszkańcy. Nie chciałabym wpaść "z deszczu pod rynnę" ;)
Pozdrawiam,
Emka
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Hałas samolotowy

Post autor: and »

Chyba jest to jakaś trasa nalotów, ale jaki hałas? Ja nic nie zauważyłem. Tu jest póki co bardzo cicho.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Hałas samolotowy

Post autor: osverdis.pl »

Póki co jest OK. Zobaczymy jak będzie latem, kiedy lotów będzie więcej, nie spodziewam się jednak większych problemów.
se7en
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 210
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:54

Re: Hałas samolotowy

Post autor: se7en »

Cicho? Na pewno? A wiertarka o 23h ? ;)
and
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2012, o 18:22
Budynek: 53B

Re: Hałas samolotowy

Post autor: and »

Jak ją włączam to mi nie przeszkadza ;) Ja chyba mam bardziej wyrozumiałych sąsiadów. Wracając do hałasu to samoloty lecą bezpiecznie wysoko i głośniej słychać jak samochód przejeżdża Sowińskiego. Przeważnie mam zamknięte okno i może wyrobiłem sobie mylną opinię.
abel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 164
Rejestracja: 4 gru 2012, o 18:41

Re: Hałas samolotowy

Post autor: abel »

Nie zauważyliśmy hałasu przelatujących samolotów. jedyne hałasy to sąsiedzi i auta z budowy :)
emka
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 15:46

Re: Hałas samolotowy

Post autor: emka »

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :-)
Marinna
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 131
Rejestracja: 24 maja 2013, o 10:13

Re: Hałas samolotowy

Post autor: Marinna »

Samolotów nie słyszę, na Ursynowie było z tym znacznie gorzej.
Jedyne hałasy pochodzą z pobliskiej budowy, często prace są prowadzone do późna, samochody ciężarowe też hałasują , ale głównie rano- na szczęście to tylko czasowe niedogodności.
No i wspomniane już we wcześniejszym poście wiertarki o 23 ;/- na szczęście coraz rzadziej :)
manolam
Posty: 6
Rejestracja: 2 gru 2012, o 08:38

Re: Hałas samolotowy

Post autor: manolam »

W zeszlym roku halas latem od samolotow byl uciazliwy. Remontowali pas startowy na okeciu i samoloty mialy inna trase, czasami bylo wyraznie widac silniki samolotow. I tez nas to denerwowalo i martwilo. Ale po remoncie wszystko wrocilo do normy i od tamtej pory jest spokoj i cisza.
podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Re: Hałas samolotowy

Post autor: podspodem »

Na stronie www.odpowiedzialnelotnisko.pl jest mapa akustyczna wokół lotniska (Mapa uciążliwości Obszaru Ograniczonego Użytkowania). Wynika z niej, że Verdis leży ok. 300m od granicy Obszaru Ograniczonego Użytkowania, więc w teorii powinno być w normie.

Do drugiego września remontowany jest pas, który jest bliżej nas, więc do tego czasu nad Wolą powinno być całkiem cicho :)
Marcin Smolarek
53D
ODPOWIEDZ