Petycja

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Petycja

Post autor: Andrew »

Tez uwazam, ze ma do tego prawo. Poza tym chyba tylko to mu zostalo.
pawwel
Posty: 10
Rejestracja: 16 lut 2014, o 17:21

Re: Petycja

Post autor: pawwel »

Obawiam się że zaślepienie ulicy spowoduje że zmieni się ona w jeden wielki parking i będzie jeszcze gorzej niż jest teraz. Dokładnie taki przypadek miałem w poprzednim bloku. Codziennie szczególnie w godzinach szczytu samochody z Veridsu i okolicznych osiedli będą dojeżdżać do końca szukając miejsca parkingowego, potem zawracać, potem próbować minąć się z kolejnymi jadącymi na w zasadzie jednopasmowej drodze... itp. W skrajnych przypadkach kończyło się na korku wyjazdowym zaczynającym się w garażu rano.
moskwicz
Posty: 57
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:37

Re: Petycja

Post autor: moskwicz »

Nod pisze: Swoja droga, zachowanie wlasciciela dzialki jest tragiczne - "Wkurwie ludzi to moze, beda pisac petycje i miasto w koncu zadziala". Zachowanie bliskie logice terrorystow ....
Zawsze możesz odkupić teren i zrobić piękną ścieżkę, a nawet park:)
Ja również popieram właściciela.
Każdy chce jeździć na jego garbie.
jaro65
Posty: 19
Rejestracja: 21 sty 2014, o 15:48

Re: Petycja

Post autor: jaro65 »

Widzę że tiu niektórych ponosi fantazja i już gospodarują prywatnym terenem.
Przyjmijcie sobie do wiadomości że PLAN PLANEM a własność jest święta, plan powstał ale tereny są nadal w prywatnych rękach a petycje niczego tutaj nie ziemenią chyba że ktoś wyłoży kasę na wykup, ale jak wiadomo są inne porytety i kasy brak na to w budżecie do roku 2045.

Jak komuś nie pasuje ulica Szulborska to zawsze można się domagać wybudowania ulicy Stanisława Smolki (ma przebiegać na północy osiedla Verdis, połączona z rondem którego jeszcze nie ma i dalej z Czarną drogą (Sowińskiego). Ta droga też jest w planie zagospodarowania.
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Petycja

Post autor: Justa »

Jutro będę widziała się z Autorką petycji, poruszę kwestie rozłożenia na ruch kołowy i pieszy.
Pozdrawiam

Justa
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Petycja

Post autor: Justa »

Rozmawiałam wczoraj z autorką petycji.

Zmiany i rozdzielenia petycji na dwie, jak sugerowaliście nie będzie, ponieważ u siebie w bloku w ciągu kilku dni ma zebranych już 50 podpisów. Nie chce niweczyć tego sukcesu, bo rozdzielenie petycji może skutkować już zdecydowanie mniejszym poparciem osób już podpisanych.

Po drugie wyjaśniła mi, że patrząc nawet przez nasz pryzmat udrożnienia drogi pojawi się szansa na łatwiejszy dojazd i możliwość manewru dla służb porządkowych i ratowniczych. Otworzy im się droga dojazdu i wyjazdu w stronę Człuchowskiej.
Rzeczywiście duży wóz strażacki nie ma możliwości wykręcenia do zawrotki, zwłaszcza jak przyjadą dwie jednostki. To samo z trudnościami jakie mają śmieciarki... Zwłaszcza w obecnej sytuacji, kiedy jeden pas jest praktycznie wykorzystany jako parking...

Rozmawiałyśmy też o historii jaka toczy się pomiędzy właścicielem działki i urzędem i patrząc na to raczej nie dojdzie do porozumienia w strawie udrożnienia tego przejazdu dla samochodów. Niemniej jednak autorka chce spróbować zawalczyć i o to.
Jeśli chodzi o ruch pieszy to szanse są zdecydowanie większe, ponieważ droga piesza, o którą się stara będzie przebiegała zaraz za końcem działki właściciela. Są to już tereny dzielnicy. Myślę, ze i z naszej perspektywy wiele Mam czy opiekunek Maluchów korzystało z mozliwości spaceru w tamtejszej spokojnej okolicy.

Chciałabym żebyśmy popatrzyli na naszą okolicę w trochę szerszej perspektywie. Wydaje mi się, że wspólne zebranie sił, w różnych aspektach udrożnienia ruchu, czy polepszenia komfortu mieszkania w naszej okolicy poprzez mówienie większością głosów wszystkich mieszkańców da nam taką samą siłę jaką mają Odolany. Zacznijmy też pokazywać, że jesteśmy, że mamy swoje potrzeby i zawalczmy o to. Być może najpierw petycjami, a potem innymi sposobami uda nam się wyżej, skuteczniej osiągnąć sukces. Jeśli ktoś z Was miałby ochotę podyskutować o problemach naszej okolicy i możliwościach rozmów z urzędem proponuję cykliczne spotkania. Wczoraj na spotkaniu był Kamil Kociszewski ( nasz sąsiad angażujący się w pokazywanie absurdalnych działań urzędników). Jest otwarty na takie spotkanie i chętnie przedstawi nam informacje, które już ma, do których my możemy się odnieść jako mieszkańcy. Miejsce mamy, może wspólnie damy radę :)

Wracając do petycji (tej obecnej i przyszłych) od Was zależy kto podpisze i jakie ma zdanie. Dyskutujmy, ale proszę z szacunkiem i empatią :)

Miłego dnia :)
Pozdrawiam

Justa
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Petycja

Post autor: Kris »

Justa, w takim razie mojego głosu na pewno nie dostanie... niestety. Być może autorka petycji nie ma okna/balkonu od strony tej ulicy, ale ja mam i nie mam ochoty, aby stała się drogą tranzytową do osiedla Olbrachta II, czy tez skrótem dla wszystkich na Bemowo... uporządkować naszą drogę - tak (parkowanie), ale nie robić z niej przelotówkę...
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Petycja

Post autor: Andrew »

Podzielam opinie Krzysztofa. Nie widze dla nas zadnego interesu w tej petycji. Ja mam okna wylacznie na ulice, wiec jezeli stalaby sie droga tranzytowa, to dla mnie bedzie dramat - dzwiek jadacych aut bardzo sie niesie. Fajnie, ze chcemy pomoc innym, ale szkoda, ze naszym kosztem :(
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Petycja

Post autor: Kris »

Dokładnie i nie ma dla nas znaczenia 'szersza perspektywa', skoro jest dla większości z Nas skrajnie zła! To autorce zalecam zmianę nastawienia (właśnie wspomnianą 'szerszą perspektywę') i nie rozwiązywanie swoich problemów kosztem innych!
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Petycja

Post autor: vedder »

też zgadzam się z przedmówcami. Szulborską należy udrożnić poprzez likwidację parkingu na ulicy, a nie poprzez robienie przejazdu do Człuchowskiej
ODPOWIEDZ