Rewitalizacja placu zieleni na skrzyżowaniu ul. Sowińskiego i ul. Szulborskiej

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
rdx123
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 80
Rejestracja: 10 lut 2012, o 08:39

Rewitalizacja placu zieleni na skrzyżowaniu ul. Sowińskiego i ul. Szulborskiej

Post autor: rdx123 »

Czytam i nie widzę w zamówieniu info o budowie chodnika, tylko jest trawa i drzewa. Jeśli nie będzie chodnika to chyba trochę bez sensu.
linki: strona woli : http://www.wola.waw.pl/page/83,zamowien ... ml?id=1528
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/2943
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Rewitalizacja placu zieleni na skrzyżowaniu ul. Sowińskiego i ul. Szulborskiej

Post autor: vedder »

Troche nie rozumiem jak czytam te dokumenty (no ale akurat to nie jest wyznacznik że są złe).
W pierwotnym projekcie byly drzewa i chodniki.
Z dokumentów wynika, że pomysłodawca zrezygnował po konsultacjach z drzew ze względu na trudności z ich posadzeniem ale nie widze ani słowa że zrezygnował z chodników.
W SIWZ na ten projekt nie ma słowa o chodniku tylko o trawie i krzewach.
Może ktoś kto jest bliżej projektu zna więcej szczegółów i wie co nam za chwilę tutaj zbudują?
Bo tak jak napisał rdx123 - jak nie będzie chodników to słabo
katja
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 130
Rejestracja: 17 sty 2013, o 15:24

Re: Rewitalizacja placu zieleni na skrzyżowaniu ul. Sowińskiego i ul. Szulborskiej

Post autor: katja »

We wskazanym linku https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/2943 jest zdjęcie fragmentu ziemi tuż przy Żabce.
Projekt ten zakładał rewitalizację placu przed 'starym' blokiem, który jest naprzeciwko budynku osiedla Versis przy Sowińskiego 53. Sama złożyłam ten wniosek, więc jakie było moje zdziwienie, że do tej pory nic się nie zadziało na wnioskowanym terenie, a widze zdjęcie kawałka ziemi przy Żabce z posadowionym znakiem, że coś tam zostało zrobione w ramach budżetu partycypacyjnego..
Będę pisać do UM o tej mega pomyłce
dudek
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 145
Rejestracja: 15 paź 2012, o 16:54
Budynek: 53

Re: Rewitalizacja placu zieleni na skrzyżowaniu ul. Sowińskiego i ul. Szulborskiej

Post autor: dudek »

Buhaha

Normalnie geniusze. A się zastanawiałem ostatnio skąd te tablice "zrealizowano z budżetu", ale nie przyszło mi do głowy, że to ten projekt...
Floyen
Posty: 23
Rejestracja: 23 lip 2014, o 15:21
Budynek: 53

Re: Rewitalizacja placu zieleni na skrzyżowaniu ul. Sowińskiego i ul. Szulborskiej

Post autor: Floyen »

kawałek trawnika za 25 000 zł.... chciałabym być wykonawcą tego zlecenia
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Rewitalizacja placu zieleni na skrzyżowaniu ul. Sowińskiego i ul. Szulborskiej

Post autor: vedder »

ale czy to jest błąd polegający na tym, że ktoś zamiast działki "za Panem Warzywko" obok starego bloku zrobił trawnik obok Żabki (no aż tak się chyba nie można pomylić? :-))
czy
ktoś wkleił do linku o którym mowa powyżej zdjęcia zrobionego trawnika obok Żabki a to jest zupełnie inny projekt i "nasz" będzie dopiero realizowany?

jestem ciekawy @katja co CI odpowiedzą w UM :-)
ODPOWIEDZ