Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: osverdis.pl »

Dostałem informację, że na potrzeby procesu dotyczącego zasiedzenia nie było robionej wyceny gruntu.

O ile pamiętam z niedawnego newslettera, przegłosowano kwestię powołania nowego zarządu wspólnoty - czy ten zarząd angażuje się jakkolwiek w omawianą tu sprawę?
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: Konkordat »

Verdis I jeszcze jest zarządzane przez IM.
Pozostałe info w drugim wątku.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: osverdis.pl »

Co nie znaczy, że osoby, które się do w/w ról zgłosiły nie mogą (powinny?) wykazać się inicjatywą.
KKK
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2016, o 22:36

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: KKK »

Moim zdaniem powinniśmy się zaangażować i porozmawiać osobiście z najbliższymi sąsiadami o ewentualny, wpisaniu się na listę do ochrony. Z natury ludzie czekają do ostatniej chwili. Pozdr, K
hasarel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 57
Rejestracja: 30 paź 2015, o 16:34
Budynek: 53F

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: hasarel »

ale Verdis II nie otrzymał jeszcze decyzji o podwyżkach? Chyba że nie dotarło coś do mnie... Więc na razie nie ma od czego się odwoływać?
Bravo
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 11
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 20:09

Użytkowanie wieczyste

Post autor: Bravo »

BUDYNEK 53E DOSTAJE NOWE POWIADOMIENIA O NALICZENIU OPŁAT ZA UŻYTKOWANIE WIECZYSTE.
KTO TEŻ DOSTAŁ NIECH NAPISZE COS O WYSOKOSCI NALICZENIA I O POMYSŁACH NA OBNIŻENIE OPŁATY
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: MAJ40i4 »

Dzisiaj odebrałem zawiadomienie o nowej wysokości procentowej opłaty rocznej 3% z tytułu użytkowania wieczystego- bud F.
Informacja na razie odnośnie garażu- W zeszłym roku płaciłem za Garaż: 78,65 w piśmie przyszła kwota 235,70
Rozumiem że odnośnie mieszkania przyjdzie oddzielne pismo z nowa składka?
hasarel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 57
Rejestracja: 30 paź 2015, o 16:34
Budynek: 53F

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: hasarel »

czyli to samo. za mieszkanie będzie to samo na dniach
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: MAJ40i4 »

hasarel pisze:czyli to samo. za mieszkanie będzie to samo na dniach
hasarel Dzięki bardzo!

Otrzymałem od Sąsiadów z Espresso II wniosek_o_przeksztalcenie_prawa_uzytko, jakoś u nich zarządca powiedział że kto chce aby go złożył. Ja nie rozumiem dlaczego my tego nie możemy zrobić
Załączniki
wniosek_o_przeksztalcenie_prawa_uzytko.doc
(62.5 KiB) Pobrany 323 razy
hasarel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 57
Rejestracja: 30 paź 2015, o 16:34
Budynek: 53F

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: hasarel »

Wlasnie rozmowa się toczy byśmy też złożyli jak verdis I. Tak przynajmniej to rozumiem
ODPOWIEDZ