Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
rdx123
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 80
Rejestracja: 10 lut 2012, o 08:39

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: rdx123 »

Mam już nowy operat szacunkowy - ale chyba tak publicznie nie mogę tego wrzucić. więc może nowy wątek dla mieszkańców osverdis?
ewa
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:14
Budynek: 53F

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: ewa »

vedder pisze:@rdx123
nie wiem jak to jest ale Zarządca może od mieszkańców uzyskać pełnomocnictwa i wtedy może występować w naszym imieniu.
Nie jestem ekspertem i nie wiem jak to jest dokładnie, więc nie będę się mądrzył ale na pewno to przerabiałem właśnie w taki sposób.
Dodam ze swojej strony, że ja również znam taką procedurę i to nie tylko na "starym" mieszkaniu ale również u znajomych. Dlatego wydaje mi się, że to dość naturalny i znany proces odwołania przez Zarządcę. Integrum to chyba administrator z doświadczeniem...
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: vedder »

chyba z doświadczeniem w pilnowaniu interesów powiązanych spółek.
wybaczcie ale nie mogłem się powstrzymać.
Dodam jeszcze, że w sprawie o której pisałem wcześniej Zarządca sam wystąpił z inicjatywą odwoływania się od wysokiego UW i załatwił to wszystko z mieszkańcami.
Przypomnijcie mi z jaką inicjatywą sam z siebie wystąpił którykolwiek z naszych Zarządców (a już kilku mieliśmy)?
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: osverdis.pl »

Dobra, dajcie już spokój z tym jaki straszny jest zarządca, skupmy się na meritum.

rdx123, dlaczego nie możesz publicznie wrzucić? Rozumiem, że dostałeś to oficjalnym kanałem.
rdx123
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 80
Rejestracja: 10 lut 2012, o 08:39

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: rdx123 »

zrobiłem wątek http://osverdis.pl/forum/viewtopic.php? ... ead#unread i wrzuciłem operat tylko dla mieszkańców - może ktoś ma propozycje co jest nie tak z tą wyceną ?
Ostatnio zmieniony 24 lis 2017, o 13:30 przez rdx123, łącznie zmieniany 1 raz.
KKK
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2016, o 22:36

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: KKK »

Dzięki wszystkim za dzisiejsze spotkanie i rozmowę. Miłego, K
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: marcinn06 »

jakie spotkanie? znów zawiązuje się tajemnicza grupa inicjatywna?? Już mieliśmy taką jedną o której słuch zaginął....
MAJ40i4
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 182
Rejestracja: 23 sty 2014, o 00:31
Budynek: 53E

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: MAJ40i4 »

Dawajcie znać na forum jak będzie jakieś spotkanie.
Kasia i Kamil
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 35
Rejestracja: 22 lip 2015, o 18:36
Budynek: 53E

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: Kasia i Kamil »

a czy ktoś z nowej wspólnoty (E,F,G) dostał już nową wycenę? do nas jeszcze nic nie dotarło (właściwie od dwóch lat...)
hasarel
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 57
Rejestracja: 30 paź 2015, o 16:34
Budynek: 53F

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: hasarel »

Nasz to jakiś chyba opóźniony miał być z racji "korków w urzędzie". Coś tak pamiętam. W F też nie dostaliśmy jeszcze
ODPOWIEDZ