Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
febri
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 19
Rejestracja: 23 gru 2014, o 22:28
Budynek: 53E

Re: Jaka stawka podatku od nieruchomosci?

Post autor: febri »

Cześć, mieszkam blisko 2 lata, decyzji nie dostałam, w tamtym roku bliżej terminu zapłaty napisałam maila do UDWola z zapytaniem co z podatkiem bo chcciałabym zapłacic:) odpisano mi, że mam cierpliwie czekać, gdy przyjdzie decyzja będę miała 14 dni na zapłatę bez odsetek oczywiście za poprzednie lata. Tak więc na razie czekam, bo to ponoć tak długo trwa, najgorzej ze będzie trzeba zapłacic pozniej wszystko na raz, ale coż zrobić:)
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Jaka stawka podatku od nieruchomosci?

Post autor: Andrew »

Czeka sie ok 1.5 roku, potem juz przychodzi regularnie.
Ja dostaje niecale 50zl za 60m mieszkanie + ponad 200zl za miejsce postojowe. Stawki za uzytkowanie wieczyste sa podobne.
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: osverdis.pl »

Ja dostałem dzisiaj.
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: vedder »

ja też
sp00ky
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 16 paź 2012, o 21:44

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: sp00ky »

Ale tylko podatek, czy użytkowanie wieczyste również?
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: Kris »

Ja wczoraj podatek... wieczyste tak jak rok temu, jeśli nie przyjdzie odrębne pismo stanowiące inaczej...

W innym mieście przychodzi mi wymiar wieczystego i podatku co rok... ale może mniejsze miasto i dlatego...
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: osverdis.pl »

W Warszawie wieczyste nie przychodzi co roku.
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: vedder »

@sp00ky - tylko PON, i kartkę że wieczyste takie samo jak w zeszłym roku a jeśli nie wiem jakie było w zeszłym roku to mam zadzwonić tu i tu.
sp00ky
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 16 paź 2012, o 21:44

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: sp00ky »

@vedder dzięki!
osverdis.pl
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1341
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:40

Re: Podatek od nieruchomości, opłata za użytkowanie wieczyste gruntu, PCC - gdzie i jak załatwić?

Post autor: osverdis.pl »

Nie ucieszą Was listy z Zarządu Mienia Skarbu Państwa.

Opłatę za użytkowanie wieczyste gruntu mnożymy x 2,6... :?
ODPOWIEDZ