Budżet partycypacyjny (lata 2016 - 2018)

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Budżet partycypacyjny 2017

Post autor: vedder »

Lara pisze:A czasami to nie te tuje obok muru cmentarza, które pojawiły się późnią jesienią?
to zdecydowanie nie jest odcinek Sowińskiego od Szulborskiej do Olbrachta jak to było napisane w projekcie :-)
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Budżet partycypacyjny 2017

Post autor: Justa »

Floyen pisze:Najgorzej, że przepadły latarnie na drodze do parku :( Bardzo się cieszyłam - szczególnie późnym wieczorem nie jest to komfortowa wyprawa...
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/p ... 7441?user=
Adnotacja na stronie projektu:

Inoggi odmówiło skablowania sieci. Wnioskodawczyni została poinformowna o stanie aktualnym. Wystąpiono do CKS w sprawie przeniesienia środków na 2017 r. Harmonogram realizacji zadania na rok 2017 r.: I kwartał - ogłoszenie przetargu, wyłonienie wykonawcy, podpisanie umowy; II kwartał - opracowanie dokumentacji projektowej budowlanej, uzyskanie pozwolenia na budowę lub zgłoszenie; III kwartał - wykonanie robót budowlanych.

Zatem musimy jeszcze poczekać....
Pozdrawiam

Justa
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Budżet partycypacyjny 2017

Post autor: Konkordat »

tak czy inaczej jest chociaz sensowne wyjasnienie
katja
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 130
Rejestracja: 17 sty 2013, o 15:24

Re: Budżet partycypacyjny 2017

Post autor: katja »

0ffsik pisze:https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/p ... user=Guest

https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/u ... 0_1031.png

Mam pytanie w związku z tym projektem - Rewitalizacja placu zieleni na skrzyżowaniu ul. Sowińskiego i ul. Szulborskiej

Z tego co pamiętam to miały być ławeczki, ścieżki w wydeptanych miejscach, kosze na śmieci, nowe drzewa, a teraz czytam, że są planowane tylko krzaki i zasianie trawy (która pewnie i tak zostanie zadeptana, bo to są ścieżki).

Ktoś wie może skąd takie ograniczenie? Z super projektu zrobiły się krzaki.
Jestem autorem tego projektu i już tłumaczę dlaczego zaszły te zmiany i musiały zostać wprowadzone ograniczenia. Dopiero na etapie weryfikacji już przegłosowanego i wybranego do realizacji projektu otrzymałam od koordynatora z UM informację, ze teren ten znajduje się w użytkowaniu wieczystym jakiegoś podmiotu (choć mapki terenu z oznaczeniem gdzie jest własność Miasta nie wskazywały tego) i dlatego jedyne co tam może być zrobione to posiane trawy i pasadzenie kilku drzew... No żal.. Kluczowe - wg mnie- aspekty zagospodarowania tego terenu - czyli oświetlenie, chodnik i reszta musiały wypaść z projektu. Był tylko taki wybór - albo projekt zostanie tak drastycznie ograniczony albo zostanie wykreślony z listy do realizacji. Szkoda tylko, że na etapie konsultacji nikt z UM nie dał znać o tej sytuacji - wtedy postarałabym się o pozwolenie podmiotu, który użytkuje ten teren, aby zrealizować założenia projektu. Niestety, w tym roku przegapiłam termin składania projektu na kolejny rok :/
Andrew
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 256
Rejestracja: 18 gru 2013, o 22:41

Re: Budżet partycypacyjny 2017

Post autor: Andrew »

Dzieki Katja za info i zaangazowanie. Szkoda, ze tak wyszlo, ale lepsza ta trawa i drzewa (o ile po kilku dniach nie zostana sciete), niz nic.

Dobra robota :)
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Budżet partycypacyjny 2017

Post autor: moon »

Czy ktoś z Was zgłaszał usterki na placu zabaw w parku? A może wie gdzie należy to zgłosić?
Justa
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 423
Rejestracja: 17 gru 2012, o 19:24

Re: Budżet partycypacyjny 2017

Post autor: Justa »

Moon ja zgłaszałam do urzędu, ale tą "pajęczynę" czy coś jeszcze jest zepsute?

Usterki zgłasza się do Urzędu Dzielnicy do Wydziału Ochrony Środowiska - Pani Herman tel 22 44 35 631.

Usterkę zgłaszałam 2 tygodnie temu, ale Pani urzędnik była na urlopie - obiecano mi, że przekażą sprawę - możecie kontrolnie jako Mieszkańcy zadzwonić i zgłosić raz jeszcze.
Pozdrawiam

Justa
moon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 198
Rejestracja: 24 sie 2013, o 18:03

Re: Budżet partycypacyjny 2017

Post autor: moon »

Justa, tak, jeszcze lina jest zepsuta, jakby poluzowana. Dziecko w połowie drogi ląduje pupą w piasku. Zadzwonię dziś, ale może ktoś jeszcze by zadzwonił, to większą motywację do naprawy będą miec;-)
Konkordat
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 592
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:25
Budynek: 53D

Re: Budżet partycypacyjny 2017

Post autor: Konkordat »

Już dzwoniłem w ubiegłym tyg.

Wystarczy 19115
zieloni
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 124
Rejestracja: 29 paź 2013, o 13:57
Budynek: 53D

Re: Budżet partycypacyjny 2017

Post autor: zieloni »

Usterkę dzisiaj naprawiono
ODPOWIEDZ