Budżet partycypacyjny (lata 2016 - 2018)

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Budżet Partycypacyjny 2018

Post autor: Kris »

A ulica z rondem, przystankami i połączeniem z Wolską przydałaby się i to bardzo, aby podnieść atrakcyjność komunikacyjną Naszych lokali...
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: Budżet Partycypacyjny 2018

Post autor: kiwdul »

Kris pisze:A ulica z rondem, przystankami i połączeniem z Wolską przydałaby się i to bardzo, aby podnieść atrakcyjność komunikacyjną Naszych lokali...
Drogi Administratorze, proszę przenieść wpis Krisa do działu FANTASTYKA ;-) i tam możemy śmiało puszcać wodze fantazji.
Oczywiście ja też jestem za poprawą komunikacji, ale ulica łącząca Fort Wola z Wola Parkiem bardzo dłuuuugo zostanie tylko jako zapis w planie zagospodarowania przestrzennego z uwagi na brak pieniędzy na takie inwestycje w Wawie.
Ja w swoich fantazjach widzę jak LC Corp robi dojazd (dostępny dla wszystkich) do swojego osiedla (ulicy Sowińskiego) od Wolskiej, albo jak nagle pojawia się przedłużenie Nakielskiej do Sowińskiego - te wpisy też proszę przenieść do działu FANTASTYKA... :-)

Dla wszystkich szukających miejsca dla samochodu - nadal pod naszym osiedlem są puste miejsca do parkowania!!!
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Budżet Partycypacyjny 2018

Post autor: Kris »

kiwdul, czasem dobrze jest pomarzyć :P
marcinn06
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 30 sie 2012, o 12:46

Re: Budżet Partycypacyjny 2018

Post autor: marcinn06 »

hehemon pisze:Czy jest w naszym zasięgu wykupienie drogi przez lasek i zbudowanie tam parkingu?
a co oznacza nasz zasięg?
hehemon
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 42
Rejestracja: 2 lut 2014, o 16:17
Budynek: 53C

Re: Budżet Partycypacyjny 2018

Post autor: hehemon »

Chodziło mi o zasięg finansowy - ile Właścicielowi się należy za fragment terenu.
Pomyślałem, że skoro miasto "nie ma pieniędzy" na wykup, to może znajdą się w ten sposób. Wydaje się, że zaczyna brakować szeroko zakrojonych pomysłów na wydanie pieniędzy z budżetu partycypacyjnego, więc to jeden z nich. Nawet jeśli się nie uda, to może zwróci po raz kolejny uwagę miasta na ten problem. Osobiście uważam, że inwestycje drogowe powinny być realizowane poza budżetem partycypacyjnym, ale wyremontowaliśmy już Sowińskiego, więc puszka Pandory jest już otwarta.

Jeśli chodzi o miejsca parkingowe pod osiedlem - nie sądzę, że rozwiążą one problem dzikiego parkowania przy ulicy. Ceny miejsc są zaporowe, a wiele parkujących osób to nie są mieszkańcy naszego osiedla (tak mi się wydaje). Verdis i LC corp staneło z tego co wiem na terenie dwóch potężnych parkingów obsługujących okolicznych mieszkańców nie dając nic w zamian. Osobiście mam miejsca parkingowe i problem dotyczy mnie tylko ze względu na utrudnianie mi przejazdu przez innych.
0ffsik
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 19
Rejestracja: 17 cze 2013, o 20:57

Re: Budżet partycypacyjny 2017

Post autor: 0ffsik »

https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/p ... user=Guest

https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/u ... 0_1031.png

Mam pytanie w związku z tym projektem - Rewitalizacja placu zieleni na skrzyżowaniu ul. Sowińskiego i ul. Szulborskiej

Z tego co pamiętam to miały być ławeczki, ścieżki w wydeptanych miejscach, kosze na śmieci, nowe drzewa, a teraz czytam, że są planowane tylko krzaki i zasianie trawy (która pewnie i tak zostanie zadeptana, bo to są ścieżki).

Ktoś wie może skąd takie ograniczenie? Z super projektu zrobiły się krzaki.
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: Budżet partycypacyjny 2017

Post autor: Kris »

Zoptymalizowali go finansowo :)
vedder
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 27 cze 2013, o 11:02
Budynek: 53

Re: Budżet partycypacyjny 2017

Post autor: vedder »

a to tak mogą? głosuje się na coś konkretnego, coś konkretnego jest akceptowane a potem mogą zrobić to w dowolny sposób jak im pasuje?
dla mnie w tym momencie trochę wyrzucone pieniądze - i tak zaraz wszyscy zaczną chodzić na skróty i będzie za rok tak samo jak teraz :-(
Floyen
Posty: 23
Rejestracja: 23 lip 2014, o 15:21
Budynek: 53

Re: Budżet partycypacyjny 2017

Post autor: Floyen »

Najgorzej, że przepadły latarnie na drodze do parku :( Bardzo się cieszyłam - szczególnie późnym wieczorem nie jest to komfortowa wyprawa...
https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/p ... 7441?user=

Aaaa i zauwazayłam jeszcze coś: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/p ... 7440?user= Gdzie jest ten żywopłot? Nie zauważyłam żadnych zmian
Lara
Posty: 29
Rejestracja: 8 sty 2014, o 16:30
Budynek: 53F

Re: Budżet partycypacyjny 2017

Post autor: Lara »

Floyen pisze: Aaaa i zauwazayłam jeszcze coś: https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/p ... 7440?user= Gdzie jest ten żywopłot? Nie zauważyłam żadnych zmian
A czasami to nie te tuje obok muru cmentarza, które pojawiły się późnią jesienią?
ODPOWIEDZ