nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Sprawy dotyczące mieszkańców obu Wspólnot
katja
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 130
Rejestracja: 17 sty 2013, o 15:24

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: katja »

Kris pisze:Już w sobotę widziałem SM, która tam stała... nie widziałem co prawda mandatów za szybą... ale jednak... z drugiej strony, rozumiem ludzi, którzy tam parkują... to stare osiedle i nie ma parkingów podziemnych... to co natomiast mnie wkurza niemiłosiernie, to zastawianie 'nowej' części Szulborskiej... tej przy drugim wyjeździe spod budynku 'D'... tam po drugiej stronie już zaczynają parkować... a tyle miejsc jest do wykupienia 'pod ziemią'... a potem człowiek wyjechać nie może, bo jeden z drugim kretynem zastawia wyjazd/wjazd/przejazd swoim 'wozidłem'! :evil:

Ten chodnik po drugiej stronie to przekleństwo... można by, gdyby nie on, poszerzyć tą drogę :( Oczywiście znaku zakazu parkowania, a najlepiej słupków, dłuuugo się jeszcze tam nie doczekamy...
Niedawno SM odjechała stamtąd (Szulborska przy starych blokach) i zostawiała kilka mandatów. Także co jakiś czas pewnie będą się tam zjawiać
Nod
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 141
Rejestracja: 29 paź 2014, o 07:56
Budynek: 53E

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: Nod »

Kris pisze:Ach to cudowne określenie 'słoik'... a pewnie rodzice (lub on sam) tego 'pana' z Hondy, pochodzą 30km spod Warszawy, z jakiejś 'wiochy zabitej dechami'... a na każdego z innego (także dużego miasta), mówi 'słoik'... jakie to urocze... mam nadzieję kiwdul, że powiedziałeś mu, co o nim myślisz...
To pewnie z zazdrości. Jakby nie było - taki słoik ma gdzie wyjechać na letni weekend, możne przywieść zdrowe nieprzetworzone jedzenie itp. itd. Nie wiem czemu ludzie to odbierają negatywnie ;) Taki słoik w większości przypadków musi dojść do wszystkiego samodzielnie, być odważnym, otwartym na ludzi ... więc to w sumie komplement :)
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: Kris »

Nod, cytując 'klasyka'... 'nie nazywajmy szamba perfumerią'... słowo 'słoik' ma jednoznaczne - pejoratywne znaczenie i w takim sensie jest mówione i nie ma co tego na siłę zmieniać... po prostu nie powinno się tak o ludziach mówić i tyle... bo to nie wina ludzi, że mamy w Naszym Kraju jak mamy, że cały przemysł został rozsprzedany za bezcen, a garstka tego co zostało, została scentralizowana... i to niestety zmusza większość ludzi do przyjeżdżania tutaj... w tym mnie...

Śmiać mi się tylko chce jeszcze, bo wystarczy, że człowiek się przerejestrował na WY, zmienił dowód i już może 'udawać' Warszawiaka :) Na szczęście ja nie zapominam o swoim pochodzeniu... :)

Oczywiście rozumiem Twoje podejście, bo czasem lepiej wszystko obrócić w żart :)
Floyen
Posty: 23
Rejestracja: 23 lip 2014, o 15:21
Budynek: 53

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: Floyen »

Wczoraj z okna zauważyłam, że Panowie zrobili wjazd w "krzaki" po lewej stronie. Czy ktoś ma pomysł po co i czy są jakieś plany zagospodarowania tego terenu?
podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: podspodem »

Z tego co mówili ludzie z Ronsona teren tych paru działek miał do tej pory mocno zagmatwaną sytuację prawno-spadkową. Jak tylko się temat uporządkuje z pewnością stanie tam kolejny blok...
Kris
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 1208
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:26
Budynek: 53D

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: Kris »

Lepiej niech drogę porządną zrobią (do Wolskiej/Górczewskiej) i uporządkują przepisy dot. parkowania na obecnych, bo już jest spory problem z wyjazdem... a co dopiero później...
kiwdul
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 193
Rejestracja: 15 sie 2013, o 20:56
Budynek: 53C

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: kiwdul »

Problem z wyjazdem wynika z parkowania aut w na zakazie parkowania. Jak będzie nowa droga to i tak auta będa zaparkowane na nowej drodze tak, że znowu się zrobi prześwit na jeden samochód.

Wczoraj koło 17:30 Szulborska była prawie pusta... cud albo ludzie zaczeli respektować znaki albo... ktoś skutecznie wzywał straż miejską. Pewnie to ostatnie rozwiązanie było skuteczne, więc trzeba stosować to samo na Człuchowskiej i Sowińskiego i skończy się walka na jezdni. Jest bardzo dużo miejsca do parkowania na ulicy Nakielskiej, no ale wtedy trzeba spacerem iść 5 minut do domu...
podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: podspodem »

Interwencje Straży Miejskiej na Szulborskiej są skuteczne, bo na początku ulicy stoi znak zakazu parkowania i mogą wystawiać mandaty. U nas znaku nie ma i nie będzie tak długo, jak długo będziemy przeciągać podpisanie uchwały wspólnoty między innymi w tej sprawie. Wciąż większość osób tej uchwały nie podpisała... Zamiast narzekać proponuję wstać od kompa i przejść się na ochronę gdzie leży lista, albo odezwać do Rafała (nick sołtys100) który zbiera głosy w porozumieniu z Administratorem.
0ffsik
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 19
Rejestracja: 17 cze 2013, o 20:57

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: 0ffsik »

Wracając trochę do tematu inwestycji i remontu.

Czy ktoś wie czy planują coś zrobić z tymi starymi słupami które zostały?

To są słupy pod kable telekomunikacyjne czy pod elektryczne?
podspodem
Potwierdzony mieszkaniec
Posty: 299
Rejestracja: 28 maja 2013, o 01:41
Budynek: 53D

Re: nowe inwestycje w okolicy i remont sowińskiego

Post autor: podspodem »

Ho ho ho! W ramach świątecznych prezentów św. Mikołaj wkopał na wysokości wyjazdu z garażu od strony Sowińskiego znak zakazu parkowania B-36 obowiązujący do skrzyżowania. Zatem teraz Strażnicy Miejscy nie mają już żadnych wątpliwości wystawiając "bilety parkingowe VIP" - przed chwilą mijałem jakiś czerwony samochód ze stosowną laurką za wycieraczką. Pozostaje tylko dzwonić i zapraszać dziarskich Strażników tak długo, aż wszyscy kreatywnie parkujący przyswoją nowe zasady.
ODPOWIEDZ